Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sizce doğru bir karamı??

Tepki Skoru
0
arkadaşlar geçen gün 2 yaşındaki oğluma geceleri uyumadan önce okuyabileceğim 'disney 365 'masal kitabını aldım.ama eve gelip inceleyince kitab hakkında aklımda soru işaretleri oluştu.kitaptaki bütün karakterler yabancı isim yani sadece disney kahramanları yok başka masallarda var mesela ali ayşe değilde yabancı isimler.sizce bir zararı falan olurmu acaba bu kitabı okumamım.fikirlerinizi bekliyorum benim için çok önemli........

Tepki Skoru
1
2 yaşındaki çocuk öncelikle kendi dilinin temel karakterlerini öğreniyor.. ilk etapta dilimizi daha iyi öğrenebilmesi açısından türkçe isimlerin daha doğru olacağı kanaatindeyim
şu da bir gerçek çocuklarımıza sunduğumuz her objede yabancı kelimeler mevcut. kitap, oyuncak, çizgi film....

Tepki Skoru
0
bence kendi kültürümüze ait masallar alabilirsin tabi bulabilirsen.. ayrıca kendi dilimizi öğrenmeden yabancı kelimeler ile maruz kalmaları çocukların dil gelişimini olumsuz etkileyebilir.. tabi bence

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle