Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

SİRK MACERASI(HİKAYE)

Katılım
17 May 2007
Mesajlar
214
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
http://7renkakademi.net/dosya/dosyalar/f0d1826956e03cc5f498c53ec6bdd223.ppt

HİKAYE METNİ:
SİRK MACERASI
Çook uzaklarda şirin mi şirin bir kasabada yaşarlardı Zehra ve Ahmet.Bu iki kardeş birbirleri ile çok iyi anlaşır,hiç kavga etmezlerdi.Ama bu gün canları çok sıkılıyordu.Anneleri bir iş için dışarı çıkmıştı ve giderken de uyuyan küçük kardeşlerini yalnız bırakmamalarını tembihlemişti Zehra ve Ahmet’e.Bu sırada bir ses dikkatlerini çekti ve Zehra ile Ahmet pencereye yöneldiler.Gözlerine inanamıyorlardı.Evlerinin önünden geçen arabadan çizgi film kahramanları kılığına girmiş göstericiler onlara el sallıyorlardı.
-“Bu sirk arabası”diye, atıldı Ahmet.Zehra da onun peşinden dışarı fırlamıştı.İki kardeş evde uyuyan küçük kardeşlerini unutmuşlar,bu arabanın peşinden koşmaya başlamışlardı bile.Sonunda sirke vardılar.
Bu sirk o kadar büyüktü ki içinde bir lunapark bile vardı.Zehra ve Ahmet atlı karıncaya binmişlerdi bile.Çok eğleniyorlardı.Çevrelerinde ellerinde rengarenk balonlar taşıyan göstericiler vardı.Her şey çok güzeldi.
İlk olarak sahneye ellerinde taşıdıkları balonlarla palyaçolar çıktı.Palyaçolar o kadar şeker ve komikti ki Ahmet ve Zehra çok gülmüşlerdi.Tabi bu kadar eğlenirken evde uyuyan kardeşleri Ahmet ve Zehra’nın akıllarına bile gelmiyordu.
Ardından sahneye hayvanlar çıktılar.Havada uçan şirin mi şirin bir kuştan,sinek yakalayan kediden,havuç yiyen tavşandan,sevimli köpekten,düşünceli düşünceli dolaşan minik yavrudan ve davul çalan tırtıldan gözlerini ayıramıyordu iki kardeş.
Ve sıra inanılmaz olaylara gelmişti.Sihirbaz Tavşan Bunny bir el işaretiyle topu zıplatabiliyordu.Saniyede açılıp kapanan çiçeğe bakakalmıştı çocuklar.Peki ya kuyruğunun üzerinde zıplayabilen kaplana ne demeli?Zehra ve Ahmet hayretler içinde kalmışlardı.
Son olarak da hayvanlardan oluşan orkestra sahnedeydi.O kadar güzel dans ediyorlardı ki iki kardeş zamanın nasıl geçtiğini anlamamışlardı bile.Zehra’nın aklına birden annesinin sözleri ve evde uyurken bıraktıkları küçük kardeşleri geldi.
-“Hiii! Ahmet biz ne yaptık,Cem evde yalnız kaldı”diye, bağırdı Zehra.Ahmet:
- “Halbuki annem ona bakmamızı ve yalnız bırakmamamızı söylemişti” dedi.
İki kardeş koşarak eve döndüler.Anneleri henüz eve dönmemişti.
Kardeşleri yeni uyanmış ve kalkmıştı.Neyse ki kötü bir şey olmamıştı.Çok eğlenmişler iyi vakit geçirmişlerdi ama çok büyük bir hata yapmışlardı.Çok kötü şeyler de olabilirdi.Yaptıkları için çok utanmışlardı.Bir daha böyle davranmayacaklarına dair birbirlerine söz verdiler.
 
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
5,261
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
36
bilgisayar oyunu gibi çok renkli ve çokmsevimli saol canım
 
Katılım
1 Ara 2006
Mesajlar
309
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
Çok güzelll.Teşekkürler paylaşım için.
 
Katılım
17 May 2007
Mesajlar
214
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
yorumlarınız için teşekkürler...hikayeyi ben hazırlamadım.arkadaşımın hikayesi.bende ona teşekkür ediyorum:))
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst