Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

SİGARA VE BİZE DAİR!!!!!

Tepki Skoru
0
:4:

İnanmak
İnanmadığınız şeyleri söylemeyin…
Yapılmasını istemediğiniz şeyi yapıyorsanız inanmıyorsunuz demektir.
Değerli anne ve babalar! Çocuklarınıza “sigara içme” demeyin, siz içmeyin.
Öğretmenler; sigara içtiğiniz halde öğrencilerinize sigaranın zararlarını anlatmayın, sigarayı bırakın.
Anlamsız
Sigaranın zararlarını anlatmak artık anlamsız çünkü sigaranın zararlarını herkes biliyor. Ve bunu en iyi bilenler doktorlar. Ama doktorların % 57 si sigara içiyor ve bir kısmı da hastalarını muayene ederken bunu yapıyorlar.
Peki o zaman bu gidişe kim dur diyecek???
İnat
İnatçılık kötü bi huy mudur?
Hayır. İnsanda bulunan her duygunun güzel kullanımı vardır ve mümkündür. Mesela düşmana öfke ve şiddet savaşta vatanı korumak için gereklidir.
Yakın
Gelecek olan her şey yakındır…
Sigara içerek geçen yirmi yılın sonu; kararmış bir akciğer, yokuşlarda tıkanan nefesler ve gece uykudan uyandıran öksürükler olacaktır.
O halde akıllıyım diyen birinin yapması gereken aklını kullanarak bunu şimdiden görmektir.
Delikanlılık
Sevgili arkadaşlar delikanlılığınızı sigara içerek ispatlayamazsınız.
Çünkü koşarken tıknefes olmak, kötü kokmak, kesik kesik öksürmek gençlik ve delikanlılık özellikleri değildir.
Var mısınız?
Arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, çocuklarımıza güzel örnek olmaya…
Delikanlılığımızı ve büyüdüğümüzü spor yaparak ispatlamaya…
Sigara içmemekte inat etmeye ve inatçı olmaya…
Biri beni durdursun demeyip kendi kendimizi durdurmaya…
Akıllı olmaya ve aklımızı kullanmaya…
Sigarasız sağlıkla yaşama…

Var mısınız???

Tepki Skoru
0
"Değerli anne ve babalar! Çocuklarınıza “sigara içme” demeyin, siz içmeyin." aynen katılıyorum paylaşımın için teşekkürler.

Tepki Skoru
0
süper bir yazı ve bunu bir kampanya olarak başlatmalıyız en başta da en yakın çevremizde uygulamamız gerekiyor sanırım

ben kullanmıyorum ailemde de kullanan yok çok şükürler olsun sağlıklı bir çevrem var ama toplumumuz adına bunları söyleyipde genelleştiremeyeceğim ne yazık

özellikle bu sıcak yaz günlerinde sigara içien insanlardan mümkün oldukça uzak durmak şart sanırım sıcak bayıyor zaten bi de üstüne sigara kokusu tam bir felaket

Tepki Skoru
0
doktorların sigara içmesi dışında herkes sigaraya dur demeli:D.Doktorlarda dur demeli tabii....Doktorlar Allah tan içki içmiyo:D

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar benimde babam çok sigara içerdi ( hatta bi ara günde 3 paket) daha sonra rahatsızlıkları çıktı. Doktora ya bırakıcaksın ya ölüceksin dedi. onun o yaşadığı sıkıntı ve sorunları görünce ne ben ne kardeşim sigara içmedi.
Babamın içmesi kötüydü ama bu bize iyi bi örnek oldu.
Yaşayarak öğrendik yani :p

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.