Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Rollerimiz nasıl olmalı

Tepki Skoru
0
EĞİTİMCİ ARKADAŞLARIM KENDİNİ EĞİTİMCİ ZANNEDEN BİR ÇOK ARKADAŞIMIN UYGULAMALARI VE HAZIRLADIKLARI PLANLAR BENİ ÇOK ÜZÜYOR HEPİNİZE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM

OKULÖNCESİ EĞİTİMCİSİ OLARAK HAZIRLADIĞINIZ PLANLARDA SİZİN VE ÇOCUKLARINIZIN ROLÜ NE? BENİMSEDİĞİNİZ EĞİTİM MODELİ VAR MI?

BANA GÖRE GERÇEK BİR EĞİTİMCİ BU SORULARA NET CEVAPLAR VEREBİLMELİDİR DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞMANIZI İSTİYORUM
HUZURLA KALIN...

Tepki Skoru
0
NEDENİNİ BİLMİYORUM AMA BİR ÇOK EĞİTİMCİ ARKADAŞIMIN YORUMLARININ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜŞTÜM AMA YANILMIŞIM...
GENEL HATLARI İTİBARİYLE ÖĞRETMEN PASİF ÇOCUKLAR AKTİF OLMALIDIR BAZEN EĞİTİMCİ AKTİF ROLDE ÜSTLENEBİLİR AMA ÇOCUKLAR HERZAMAN AKTİF OLMALIDIR ONLAR KISITLANMAMALI VE DÜŞÜNCELERİ DESTEKLENİP YARATICILIKLARI ÖN PLANDA TUTULMALIDIR BİLİYORSUNUZKİ BİR ÇOK EĞİTİM MODELİ VARDIR AMA BENİM BENİMSEDİĞİM MODEL KAARMA ÇÜNKÜ TEK BİR MODELİ UYGULAMANIN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM EN BEĞENDİĞİM MODELLER KURAMLAR ETKİN ÖĞRENME ÇOKLU ZEKA KURAMI VE YAŞAYARAK ÖĞRENME MODELİDİR BENCE MODELLERİN EN UYGUN BÖLÜMÜ ALINMALIDIR TEK BİR STRATEJİ DOGRU OLMAZ AMA NE OLURSA OLSUN HERZAMAN ÇOCUKLAR ÖNDE OLMALI EĞİTİMCİ İSE ONLARI YARATICILIĞA İTEN REHBER OLMALIDIR AMA BU REHBERLİK ÇOCUĞUN ELİNDEN TUTUP YOLUN SONUNA KADAR GÖTÜRMEK OLMAMALIDIR BIRAKALIMDA ÇOCUĞUMUZ YOLDA İLERLESİN... İYİ BİRER GÖZLEMCİ VE PRATİK DÜŞÜNCE İLE UYGULAMA BECERİSİNE SAHİP OLMALIYIZ..SEVGİLERİMLE

Tepki Skoru
0
mesajınızı daha önce yanıtlamak isterdim ama biraz önce üye oldum sordunuz sorudan meslenizi gerçekten sevdiğiniz belli sanırım gördüklerinizden rahatsızsınız ve haklısınız kısaca şunu dicem çocuk yada öğretmen aslında bi farkı yok ikiside sürekli aktif olmak zorunda bu bir alma yada verme süreci değil onlarda öğreniyor bizde onlarda öğretiyor bizde kısaca başkalarını bir kenara bırakın herkesin çizgisi farklı tıpkı yöntemleri gibi o yüzden kısaca o sıkıcı planların canı cehenneme biz okul öncesi öğretmeniyiz herşeyi urallara koymak ve o şekilde devam etmek bence çok sıkıcı:)

Tepki Skoru
0
HAKLISINIZ YAZDIKLARINIZDA AMA BENİM AMACIM HERKESİN İYİ BİR EĞİTİMCİ OLMASIDIR AKSİ HALDE BEN SİZ O.. AZINLIK OLMAMALIYIZ KALIP DÜŞÜNCEYE MAHKUM OLANLAR FİKİRLERİNİ DEĞİŞTİRMELİ DOGRUYU GÖREBİLMELİDİR... KİMBİLİR BENİM ÇABAM BELKİDE DENİZ YILDIZI MİSALİ AMA OLSUN ÇABALAR BOŞA ÇIKMAZ EĞİTİMDEN ANLAMAYANLAR GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZI DEGİL KENDİLERİNİ KANDIRIYORLAR... YAZDIKLARINIZDAN SİZİNDE GERÇEK BİR EĞİTİMCİ OLDUĞUNUZ BELLİ ARAMIZA HOŞGELDİNİZ ZATEN BENDE BU PLATFORMDA YENİYİM...

Tepki Skoru
0
NERGİZ ARKADAŞIM BEN BİR KERE ŞU HAZIR YAPILAN GÜNLÜK PLANLARIN AYNISINI YAPANLARA KIL OLUYORUM. TAMAM BELKİ OYUN YA DA BAŞKA BİR ŞEY İÇİN YARDIM ALABİLİRSİNİZ AMA TAMAMIDA YAPILMAZKİ. HELE BEN O PLANLARA BAZEN BAKIYORUM NELER VAR DİYE AMAN ALLAHIM BİR KONUYU O KADAR UZATMIŞLAR Kİ NEYSE. DİYCEM O Kİ PLAN HAZIRLANIRKEN ÇOCUKLAR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI ONLARIN YAŞLARI GELİŞİM DÜZEYLERİ VS BUNLARI ZATEN BİLİYORSUNUZ. AMA İŞ PLAN HAZIRLAMA DEĞİL BİRAZ DA DOĞAÇLAMA OLMALI BENCE. O ANDA BELKİ KENDİ SÖYLEDİĞİNİZ BİR KELİMEDEN YOLA ÇIKARAK BELKİ DE ÖĞRENCİNİZİN. BEN BİŞEY ANLATIRKEN ÇOCUKLAR DAHA İYİ ANLASIN DİYE O ANDA AKLIMA O KADAR ÇOK ŞEY GELİYOR Kİ. VE EN ÖNEMLİSİ BAZI EĞİTİMCİLER O ÇOCUK TEMBEL YA DA OÇOCUK YARAMAZ O ÇOCUK........ BU TÜR AYRIMLARI YAPAN EĞİTİMCİLER ASIL EN ÖNEMLİ SORUN BU.

Tepki Skoru
0
bende farklı bşey demedim ki denizcim kendine göre.

Tepki Skoru
0
merhaba,elbetteki çocuklara rehber olmalı ,doğru örnek olmalı,eskiden bakıldığında uzaktan evet bu öğretmen  denirmiş. ama bakıyoruz davranışları, kıyafeti, kişiliği,Türkçe' yi  doğru konuşamayan uymayan okadar çok kişi varki malesef herkes öğretmenim diyor ama bu iş kim layıkı ile yapıyor?:36_1_6:

Tepki Skoru
0
sanırım mesele sevmek öğretmen desinler yada demesinle eğitimci yada başka sıfatlar aslında takılıp kadığımız kelimelerden ibaret sadece belki hayalperes bir yaklaşım ama önemli olan o sınıfa adım attığımızda o büyüyü yaşamak heralde onun bir parçası olabilmek onu hissetmek ve onu yaşamak o çocuklarla çocuk olmak ve en azından ordan çıkıncaya kadar öyle kalabilmek

Tepki Skoru
0
GÜLAYŞE'ciğim ben layıkıyla yapıyorum...Akşam evime sürünerek gidiyorum.Ama bütün gün yorulduğumun farkında olmuyorum.Kolidorda koşarak giderim yavaş yürüyüp çocukların zamanını almamak için.Sabahlara kadar int.araştırma yaparım.kl,şeleşmiş faliyetlerden uzaklaşıp yenisini bulurmuyum diye.Kendimi hep eksik hissederim.Ama beni çocuktan başka kimse sevmez.Ne müdür sever nede arkadaşlarım.Oysa onlara hep güler yüzlü olurum.Elimde avucumda ne varsa paylaşırım.Ama onlar benim panomdan projelerimi yok ederler.Hiç anlamıyorum bu olanları.Umurumda dada değil.Sabahları öğrencilerimin bana koşması önemli benim için.Yani canım ben elimden geleni yapıyorum fazlasıda beni aşar.Hepinize başarılar diliyorum.

Tepki Skoru
0
GÜLAYŞE ismine bayıldım harika...Eminim ismin gibi güzelsindir.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle