Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

renkli kumlar ve boncuklarla mum süsleme

Tepki Skoru
0
COK GUZEL OLMUS ELLERINE SAGLIK.(YAPILISINI ANLATIRMISIN) ;)

Tepki Skoru
0
süper:) annler günü için düşünebileceğim birsey de nasıl yapılıyor mumlar???

Tepki Skoru
0
celen_35' Alıntı:
süper:) annler günü için düşünebileceğim birsey   de nasıl yapılıyor mumlar???
CELEN KATILIYORUM ANNENELR GUNU İÇİN COK GÜZEL BİR FİKİR

Tepki Skoru
0
filizay' Alıntı:
COK GUZEL OLMUS ELLERINE SAGLIK.(YAPILISINI ANLATIRMISIN) ;)
pretty' Alıntı:
Çok güzel teşekkürler:)
celen_35' Alıntı:
süper:) annler günü için düşünebileceğim birsey   de nasıl yapılıyor mumlar???
denizli' Alıntı:
harika olmuşş..nasıl yapıldığını anlatırsan seviniriz canım.paylaşımın için teşekkürler :)
teşekkür ederim arkadaşlar.cam fanus ya da kadehin içine renkli kumlar ve değişik boncuklar koyduk.jel mumu eritip içine döktük.mum tam donmadan fitili de fanusun içine yerleştirdik.mum donana kadar bekledik.jel mum bulmak zor olduğunda katı mum da kullanabilirsiniz ancak bu durumda fanusun içinde kum kulanmadan sadece boncuklar ve süsler kullanabilirsiniz.mumun döküleceği yere kadar su doldurup fanusa mumun döküleceği yere denk gelecek şekilde yapıştırıcı sürüyorsunuz.sonra mumu eritip döküyorsunuz ve fitili yerleştiriyorsunuz.geçen yıl jel mum bulamayınca biz öyle yapmıştık.bir ara o çalışmanın fotoğrafını da eklermeye çalışırım
.çok mu karışık oldu )))

Tepki Skoru
0
ben anlayamadım.ama uygulatmayı istiyorum.biraz daha açıklarsan sevinirim.teşekkürler

Tepki Skoru
0
[IMG]http://www.7renkakademi.net/yukler2/nisan/0952bbff0376dcda7f6476d80ec5bf4c.jpg[/IMG]baştan anlatsam daha doğru olacak sanırım.bu jel mumla yapılan mum çalışması.burda renkli kum,boncuk, cam kadeh ve jel mum kullandık.kadehin içine kumları ve boncukları istediğimiz şekilde döşedik.daha sonra erittiğimiz jel mumu döşediğimiz malzemenin üstüne döktük.jel mum donmadan fitili de ekledik ve mum donana kadar bekledik.

Tepki Skoru
0
[IMG]http://www.7renkakademi.net/yukler2/nisan/fdabda9ba52a734b026bebd5db5acb65.jpg[/IMG]bu da mum çalışmasının diğer örneği.bu çalışmayı geçen yıl jel mum bulamadığımız için yapmıştık.bu çalışmada da katı mum,cam kadeh,boncuklar,deniz kabuklarıgibi süsleme malzemeler,su ve yapıştırıcı kullandık.önce cam kadehin içine su doldurduk.daha sonra cam kadehin içine boncuk,deniz kabuğu ya da siz ne kullanmak isterseniz o malzemeleri yerleştiriyorsunuz.katı mumu eritiyorsunuz.burda dikkat edilmesi gereken şey suyun kadehten dökülmemesi,mumun kadehte sabit durması için mumun kadehte denk geleceği yere yapıştırıcı sürerek mumu yavaş yavaş kadehe boşaltmak.daha sonra mum donmak üzereyken fitili yerleştiriyorsunuz ve mum donana kadar bekliyorsunuz.umarım bu sefer anlatabilmişimdir.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle