Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Rehabilitasyon merkezi ve biz?

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar bu sene Rehabilitasyon merkezleri yana yana "okul öncesi öğretmenliği mezunlarını" arıyor.
-Sebebi nedir?
-Okul Öncesi Öğretmeni burada ne eğitimi veriyor?
-Okul Öncesi Öğretmeni ne kadar maaş alıyor?
-Verilen eğitim hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız
Bizimle bilgilerinizi paylaşırsa sevinirim...

su2

Tepki Skoru
0
İki arkadaşım böyle kurumlarda çalışıyor..Biri İşitme Engelliler Rehabilitasyon da diğeri Zihinsel Engelli R ..de.Diğer Özel Eğitim Mezunu öğretmen arkadaşlar gibi çalışıyorlar.Belli bir saatleri programları var.Bu kurumlar kendi mezunlarından en az bir ya da iki tane bulundurmak zorundalar.Çocuk Gel ya da Okul Öncesi Öğrtmenlerine kendi mezunlarından biraz daha az para veriyorlar...Arkadaşım 1.500 alıyor.

Tepki Skoru
0
anasınıfı öğretmeni olarak çalışıyorsun fakat grubunda yada grup içinde birkaç çocuğun gelişimini takip ediyosun bu çocuklar hep aynıda olabiliyo dönüşümlüde olabiliyo.bu arada beceri analizini iyi bilmek ve iyibir gelişim bilgisi sahibi olmak başarılı olmak açısından şart.

Tepki Skoru
0
tam olarak anlayamadim... mesela zihinsel engellilere egitim veren bir kurumda calistigimizda diyelim 4 yasindaki zihinsel engelli cocuklarin bulundugu bir sinifta butun cocuklara egitim verip ayrica 3-4 kisinin gelisimini de takip mi ediyoruz?

Tepki Skoru
0
çocukların durumuna ve engel gruplarına göre değişiyor. evet dediğin gibi de olabiliyor. burada özellikle bireysel çalışmalar beceri analizine göre yapılıyor. buda vakit alıyor ve bireysel çalıştırma gerektiriyor. ancak bunun için o engel grubuna bağlı bir öğretmen yani bransı olan kişi ya da kişiler bu tur eğitimi verip siz yani anasınıfı öğretmenide o grupla yapılacak etkinlikleri yapabiliyor. yani değişik şekilllerde olabiliyor. dediğim gibi kuruma, kurumun yapısına eğitim sistemine, çocuklara göre değişebiiyor ve burada sizin bilmeniz gereken özellikle gelişim bilgisi o engel grubuna ait bilgiler ve beceri analizi. bu tur bi yerde çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlar stajlarından birini bu tur okullarda yaparlarsa ve özel eğitim dersi alırlarsa kolaylık ve deneyim olur.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Daha önce rehabilitasyon merkezinde çalışmış arkadaşlarımız var mıa acaba aramızda?Onlardan da bilgi almak isteriz...

Tepki Skoru
0
bildiğim kadarıyla rehabilitasyon merkezlerine o.ö.ö mezunları grup çalışmalarında görev alıyor. bireysel eğitimlere özel eğitim öğretmenleri katılıyor. kolay gelsin

Tepki Skoru
0
ben son 1 haftadır araştırıyorum özel eğitim kurumlarının en çok ihtiyaç duyduğu branş şu anda o.ö.ö mezunları bireysel eğitimlerde yada grup etkinliklerinde görev veriyolar okul müdürünün verdiği program eşiliğinde aylık seanslarla öğrenciyi belli bir hedefe taşımaya çalışıyolar ben 6 ay gönüllü çalıştım çok keyifli insan gerçekten kendini o kurumdan ayrılırken "ben bugün bunu başardım "diyerek çıkıyor düşünen arkadaşlara tavsiye ederim...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Ücretler hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Tepki Skoru
0
benim bi arkadaşım başladı çanakkalede 1.000 ytl ye başlamış.ocak ta 1.250 olcakmış. daha öncesinde de denizli de çalışmaya başlamıştı.orda da 800 e başlamıştı. genelde ücretler bu civarlarda.çalışan arkadaşım demişti.kendini geliştirip seminerlere falan katılınca daha artıyomuş doğal olarak.2.500ytl falan oluyo dedi...benim bildiklerim şimdilik bu kadar;)

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Benim gittiğim yerler çok az teklif ettiler.Halen okul öncesi öğretmenlerini sürülecek koyun yerine koyuyorlar.Konyada 400 Ytl ye çalışan arkadaşlar varmış.Yazık çok yazık...

Tepki Skoru
0
  merhaba selçuk bey ben 1.5 yıldır rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. merak ettiğiniz konularda yardımcı olabilirim.

Tepki Skoru
0
been su an özel egıtım kurumunda usta öğretıcı olarak calısıyorum. kurumumuzda zıhunsel engelı uzmanı,fizyoterapıstler,emeklı sınıf öğretmenlerı ve okul öncesı mezunu öğretmen arkadaslar calsıyor.uzmanlar cocujkalrı alanlarına gore bıreysel derse alıyor bızde cocuklara grup egıtımı verıyoruz.uzmanlarla aramızda maas konusunda cokkkkkkkkkkkkkk farklar var..

Tepki Skoru
0
ben bu dönemin başında özür grubundan atama ile ankara ya tayin istemiştim.tayin isterken tercih edebileceğim okullar arasında meb e bağlı Lions Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi de vardı.Özel reabilitasyon merkezlerini bilmiyorum ama meb e bağlı olanlarda yine aynı memur maaşını alıyorsun.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar.
Stajerliği kalkmamış bir öğretmenin;
kaç saat grup
kaç saat bireysel eğitime girdiğini
40 saat çalışıp 20 saat imza atmasının artıları eksilerini anlatabilecek bir arkadaşımız var mı ?

Tepki Skoru
0
merhaba selçuk bey size tam olarak kaç saat imza atabildiklerini söyleyemem,bilmiyorum;ama stajerliği kalkmış öğretmenin yarısı kadar imza atabiliyorlar sanırım 20-25 , stajerliği kalkmş öğretmen 30-35 öğrenciye imza atıyor.kağıt üzerindeki çalışma saati ile uygulamadaki saat arasındaki farkın sebebi rekabettir.yani diğer rehabilitasyon merkezi öğrenciyi daha fazla süre eğitime alırsa veli öğrenciyi oraya kaydeder.tabi bu durumda olan personele oluyor.şu anda ben 08.00-17.00 haftanın ALTI günü çalışıyorum.sadece pazar tatili var.yaz tatili yok,şubat tatili yok,cumartesi yok çok yorucu anlayacağınız.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Siz halen shçek e mi bağlısınız meb e geçtiniz m ?

Tepki Skoru
0
şuan meb'e bağlıyız;ama tam geçiş 2007'de olacak çünkü okulumuzun binası meb standartlarına uygun değil.yen bina bitince tam geçiş olacak.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Verilen eğitim hakkında(okul öncesi öğretmeninin) bilgisi olan arkadaşlarımız paylaşırlarsa sevinirim.

Tepki Skoru
0
Benim bulunduğum yerde şu anda ,ilk defa yeni başlayacak bu alanda tecrübesiz olan bir öğretmeni bile 1.250 ya da 1.500 dan başlatıyorlar.
Bildiğim kadarıyla o.ö. öğretmeninin bireysel etkinliklerde imza yetkisi yokmuş ama bu yıl bizlere de bu yetki verildiği için, özel eğitim kuruluşları yanı yakılı o.ö.ö arıyor. Zaten bünyelerinde ilköğretim çağına gelen öğrenciler için de sınıf öğretmeni çalıştırıyorlar. Bence manevi doyumu çok fazla olan bir meslek,
bu alandaki açığı düşünürsek istekli arkadaşlarımız kendini bu alanda geliştirebilecektir.,zaten bize de uzak bir konu değil.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle