Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Reggio emiliaaa sunum

Tepki Skoru
0
bu sunumu hazırlamak için tam 1.5 ay ugraştım canım cıktı canımm ama sonuç bence çok iyi ya sizce :)

Tepki Skoru
0
Sunum çok güzel hazırlanmış ancak bu sistem Türkiye'de ne kadar yagın ve Türkiyedeki eğitim sistemiyle ne kadar örtüşüyor?

Tepki Skoru
0
hocam bu konu haKKInda inanılmaz bir araştırma yaptım izmir de mesela sadece tek bir anaokulu bunu uyguluyor ancak materyal ve sınıf konumu bakımından değil sadece düşünce bazında uygulanabiliyor ancak high scoop ve montesery gibi yaklaşımlar çok yaygın olarak kullanılıyor ayrıca bizim günlük planımızada uymaması gibi bir problem yok öğretmen onu alabildiği her etkinlikte uygulayabiliyor
kimi anaokulların da reggio emilia günleri high scoop günleri vs günleri düzenliyor ve bu günlerde sadece bu yaklaşımların içeriği işleniyor okullarda ama sınıf konumu bakımından bunu uydurmak cok zor iş bunu ancak reggio emilia yaklaşımıyla kurulan bir okulda bulmak mümkün buda yurt dışındaki okullarda mevcut

Tepki Skoru
0
hocam bu konu haKKInda inanılmaz bir araştırma yaptım izmir de mesela sadece tek bir anaokulu bunu uyguluyor ancak materyal ve sınıf konumu bakımından değil sadece düşünce bazında uygulanabiliyor ancak high scoop ve montesery gibi yaklaşımlar çok yaygın olarak kullanılıyor ayrıca bizim günlük planımızada uymaması gibi bir problem yok öğretmen onu alabildiği her etkinlikte uygulayabiliyor
kimi anaokulların da reggio emilia günleri high scoop günleri vs günleri düzenliyor ve bu günlerde sadece bu yaklaşımların içeriği işleniyor okullarda ama sınıf konumu bakımından bunu uydurmak cok zor iş bunu ancak reggio emilia yaklaşımıyla kurulan bir okulda bulmak mümkün buda yurt dışındaki okullarda mevcut
Açıklaman için teşekkür ederim.Ancak bu tür eğitim programlarının(montessöri-reggio emilia..vb)Türkiye'nin eğitim sistemi ve şartlarına pek uygun olmadığını düşünüyorum.Okul öncesi eğitimin bile daha yeni yeni zorunlu hale geldiğini düşünürsek ve çocukların gelişim ve aile yapılarını da ele alırsak Türkiye'de tam anlamıyla uygulanabilmesi için epey yol katetmek gerekiyor.Gerekli şartlar sağlandığında gerçekten yararlı olacağını düşündüğüm bi eğitim modeli.

Tepki Skoru
0
tabiki hocam çok çok zor hatta bunları yapmak hatta imkansız bile denebilir çünkü bu ortamı hazırlamak ve aileye cocuga bu eğitim anlayışını benimsetmek çok zor

Tepki Skoru
0
ama reggio emilia harika bi sistem hocam harika çocuk tamamen gelecek hayatıyla iç içe herşey gerçek mataryellerler yaptırılıyor keşke bizim eğitim programlarımızda buna elverişli olsa ve velilerimizde böyle konulara açık olsa en öenmlisi bu aslında

Tepki Skoru
0
waldorfmus, montessoriymis, reggio emilianin yanindan bile gecemez. cocuklarin 'özgür ve yetiskin' bir birey olmalari icin her detay düsünülmüs bu yaklasimda. okudugumda ve arastirigimda inanamamistim böyle bir yaklasimin var olabilecegine.
300km yol kat ettim ve bu yaklasimi yerinde gördüm! cocuklarin aldigi egitim dolayisiyla ne kadar farkli olabileceklerini gördüm. kendi hür kararlarini verip, istediklere seye yönlendiriliyorlar.
eksisini tamamlamak icin degil, artilarina arti katmak icin yola cikilmis reggio emiliada.
istanbulda reggio emilia yaklasimi ile calisan anaokullari var mi?
ben gercekten hayran kaldim. cocuklar icin en iyi egitimin bu olduguna inaniyorum. bu arada tarihcesini okuyanlar var mi bilemem ama sol görüslü politikaci ve sanatcilardan olusmus bir yaklasim...

Tepki Skoru
0
hocam bu yöntemi hatta birden fazla yöntem kullanıyorum diyen yüzlerce anaokulu war istanbuldada eminim wardır ama benım bu yöntemlerden birini kullanıyorum diyen br anaokulunda bu yöntemin kullanıldıgına dair tek bir toplu iğnesi kadar birşey görmedim ben. gördüğüm bir anaokulunda reggio emilia günleri yapıyoruz die bir konuşmalarına şahit oldum fakat bu yöntemler haftada birgün uygulanacak seyler değil kesinlikle yurtdışında bunları baz alarak okul kuran cok cok bilgili insanlar var biz ki anaokullarını daha zorunlu hale yeni yeni getirmiş bir toplum olarak böyle teknikleri uygulamayı bırakın sözü bile edilmiyor aslında cok araştırdım reggio emiliayı hemde çok en önemli belirgin özelliğinden biri günlük hayatta kullandıkları materyalleri kullanmaları yani söyle ki bir evcilik köşesinde çocuklar bizlerin günlük hayattaki rendeleri kaşık çatalları kocaman kocaman tencerelerle oynamaları aslında reggio kaba tabirle bu ama zannetmiyorum ki bizim Türkiyemizde böyle bir eğitim anlayışı olsun ki birde bizim velilierimiz bunu hoş karşılasın :) Saygılar ...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle