Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Pıtırcığım

Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
274
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
Benden de bir doğum hikayesi . Benim değil ama 3 yaşına kadar bana da anne diyen bir çocuğun doğumu:) İlk yiğenim ,ailenin ilk torunu.


Ablam hamile olduğunu anlamamıştı, bütün hamilelere olan şeyler ona da oluyor ama o ısrarla hamile olduğunu kabul etmek istemiyordu. Hamile olduğunu öğrendiği zaman bu kadar ağlayan başka bir kadın görmedim ben. Hem kariyer hem çocuk olmaz diyenlerden di ( tabi yanıldığını sonra anladı )
Habersiz gelen bu melek bütün anneler gibi onun hayatını da çok değiştirdi, tabi sadece onun değil çok kişinin hayatını :) Hamile olduğunu kabullenme aşamasını da atlattıktan sonra , bir şok daha yaşadı benim sevgili ablam :) Bir bebek değil iki bebek geliyordu. O günü hiç unutmuyorum , ablamı saatlerce oturduğu yerden kaldıramamıştık , adeta donmuştu .
Neyse bunu da atlattı :) Sıra en korkulu rüyası doğuma gelmişti. Tabi noramal doğum yapmasının imkanı yoktu , hem ikiz bebek taşıyordu hem de bebekler normalden iriydi.
O gün sabahın 9 unda ameliyata girdi ,saat öğlen 1 e gelmişti ama hala ne gelen ne giden vardı :) Hiç unutmuyorum saat 1.30 gibi çıktı hemşire ameliyathaneden , elinde sadece bir bebek vardı. Ben diğer pıtırcık da arkadan gelicek diye beklerken , hemşire '' normalde vermiyoruz bebeği ama '' diyip kucağıma tutuşturdu , arkasından da diğer bebek ''ölü doğdu '' dedi.
Tabi neye uğradığımı şaşırdım , ne diyeceğimi de .Sadece kucağımdaki şu küçücük şeye baktım . Ameliyathaneden çıkarken ablamın çığlıklarını hala duyuyorum. Bir anne için ne anlama geliyor ,içinde can taşımamış hiç kimse bilemez sanırım.
Ama her şeye rağmen bir bebek dünyaya gelmişti. Ne olursa olsun dünyanın en güzel şeyiydi. İki zıt şeyi aynı anda yaşadı ablam. Birini kaybederken birini kucağına aldı. Bu doğumdan sonra insanın sorduğu tek bir soru vardı : ''ya o da olmasaydı ?''
Şimdi ablamın söylediği tek bir şey var : '' bu dünyada yaptığım en iyi şey o '' der. Sanırım böyle düşündüğünden dolayı ikinci güzel şeyi de yaptı :)
Darısı bütün kadınların başına :)
 
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
5,261
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
36
ayyyyyy benimde ablam var ve oda bebek istemiyo...bizler çok istiyoruz...inş bende yakın zamanda sizin gibi teyze olurum :) acısıyla,tatlısıyla harika bir olay,ders çıkarmamız gerekir :)
 
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
1,292
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
12
Allah analı babalı büyütsün... inşlh her anne adayına o güzel duygyu tatmayı nasip etsin teşekkürler...
 
Katılım
14 Tem 2006
Mesajlar
2,316
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
çok güzel bi paylaşım..allah analı babalı büyütsünnn....
 
Katılım
27 Ocak 2007
Mesajlar
3,007
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
42
hayırlısı olsun canım....
sağlıkla büyür inş.
 
Katılım
20 Tem 2007
Mesajlar
6,955
Tepki Skoru
1
Puanları
0
Yaş
44
acı ve tatlı bir anda...
allah uzun ömür versin inşaallah
 
Katılım
5 Eyl 2006
Mesajlar
176
Tepki Skoru
0
Puanları
0
allah bağışlasın.buna da şükretmek lazım.allah onun acısın göstermez inşallah
 
Katılım
17 May 2006
Mesajlar
597
Tepki Skoru
1
Puanları
0
Yaş
43
yazın içimi açtı teşekkürler elimdeki iki çıtırcığımın kıymetini daha ii anlamam gerektiğini anlatan bir yazı olamazdı
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst