Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Okuma yazmaya hazırlık:)

Tepki Skoru
0
Bu etkinliği bu hafta staj da uyguladım.Umarım beğenirsiniz.

PMA:A2 K4
BA : A2 K1-2, A4 K1-2-4-5
A5 K3-4, A12 K3
DA : A5 K3

Öğretmen etkinliğe hikaye ile başlar. “Üç kardeş uğurböceği bir güz gezmek için yola çıkarlar.Gezerken çok güzel çiçekler görürler ve onların yanına uçarlar.Ama bir türlü kendilerine uygun çiçeği seçemezler.Uğurböcekleri “Arkadaşlar bize çiçeklerimizi seçmekte yardım eder misiniz?” derler.Öğretmen haydi bakalım uğur böceğine kim yardım edecek? Yönergesini verir.Bir çocuk gelir ve masanın üzerinde uran farklı büyüklükte ve farklı renkteki uğurböceklerinden birisini alır.(örneğin; sarı renkli orta boylu uğur böceği)Öğretmen “bu uğur böceği nasıl uğur böceği?” diye sorar.Çocuktan sarı renkli,orta boylu uğur böceği cevabı alınmaya çalışılır.Eğer bilemezse öğretmen rehberlik eder.Daha sonra çocuk seçtiği uğur böceğini alır ve ona uygun olan boyuttaki çiçekle eşleştirir.Diğer uğur böcekleri de bu şekilde yerleştirildikten sonra öğretmen hikayeye devam eder. “ Uğur böcekleri çok sevindiler çünkü kendilerine uygun olan çiçeğin üzerindeler ama mutlulukları uzun sürmedi.Bir rüzgar çıktı ve uğur böceklerinin benekleri üzerinden uçtu.Uğur böcekleri çok telaşlandılar. Beneklerimi bulamıyorum diye bağırıyorlar.haydi şimdide uğurböceklerinin beneklerini bulamaya yardım edelim” diyerek çocukları yönlendirir.Benekler farklı geometrik şekillerden oluşur.Örneğin sarı uğur böceğinin beneği üçgen şeklindedir.Çocuk gelir ve masanın üzerindeki geometrik sekilerlinden uğur böceğinin üzerindeki boşluğa uygun olanın şeçer.Öğretmen “elindeki nedir?” diye sorar.Çocuktan üçgen cevabı alınır.Daha sonra çocuk beneği uygun uğurböceğine yerleştirir.Benekler bitinceye kadar etkinlik devam eder.
Daha sonra büyük-orta-küçük kavramıyla ilgili text dağıtılır.Ve öğretmenin yönergesiyle etkinlik tamamlanır.

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler.drama yoluyla sıkılmadan,zevkle çalışmayı yapıyorlar

Tepki Skoru
0
çok güzel bir çalışma olmuş paylaşım için tşkkr ederim

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat