Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Okuma yazma çalışmaları

Tepki Skoru
0
slm arkadşlar.ben okuma yazma çalışmalarında çok zorlanıyorum.çünkü bana bazı kavramların kağıt üzerindeki resimlerle verilmesi saçma geliyor.özelliklede sağ,sol,kısa ,uzun ,ağır,hafif,büyük küçük gibi zıt kavramların resimle verilmesi.bence snıftaki somut nesnelerle bu kavramları vermek daha akılda kalıcı.yönergelerle çocuğu aktif hale getirmekk...sevgilerlee

Tepki Skoru
0
katılıyorum sana bu konuda arkadaşım.somut daha faydalı oluyor.geçenlerde ben sağ-sol kavramı için sağ ellerine yıldız çizdim.bir de şarkı uydurduk yıldızlı eller,sağ eller...bi de sağ eller havaya şarkısını söyledik:D:Döyle daha akılda kalıcı oluyo gerçekten.ama bazı kavramlar içinde büyük kolaylık tabi bu kaçınılmaz...
sevgiler...

Tepki Skoru
0
özgehan gerçektende öle şarkının sözlerini bana gönderirmisin.birde şu kitap çalışmaları yok mu.beni deli ediyor.bazı öğretmenlerde hazır etkinlik kullanıyor.ben buna çok karşıyım.hazır etkinliklerle nasıl yaratıcılık gelişir ki.bu da bir çok yayınevinin yararına oluyor tabii

Tepki Skoru
0
Trene bindik
bir sağa döndük
bir sola döndük gidiyoruz
çuf çuf çuf

her sıra oluşumuzda bunu sürekli söylüyoruzzz
çuf çuf derken eller havada zıplanıyorr
daha sonra sağ gözünü tut, sol kulağını tut
sol bacağını kaldır gibi yönergeler veriyorummm

Tepki Skoru
0
sağa döndük değince sağ el sağ tarafa doğru dönerek uzatılıyor..aynı şey sol kol için geçerli birde

Trene bidik
Bir sağa bastım
Bir sola bastım
Lokomotif yaptım
Çuf çuf çuf
aynı şekilde uygulanıyor yaratıcılık size kalmış

Tepki Skoru
0
kara tren geliyor çuf çuf .çuf...
eller yukarı kalkıyor
ceren bize bakıyor
çuf çuf çuf...

biz kara treniz
uzaklardan geliriz
en önde betül var
arkasında ceren...

diye devam ediyoruz,bunu zevkle yapıyor yumurcaklar...

Tepki Skoru
0
bazen de öylesine kaptırıyoruz ki kendimizi,ezberimizden öteye gidiyoruz...

Tepki Skoru
0
paylaşım için çok çok teşekkürler ama bulamıyorum

Tepki Skoru
0
slm arkadşlar.ben okuma yazma çalışmalarında çok zorlanıyorum.çünkü bana bazı kavramların kağıt üzerindeki resimlerle verilmesi saçma geliyor.özelliklede sağ,sol,kısa ,uzun ,ağır,hafif,büyük küçük gibi zıt kavramların resimle verilmesi.bence snıftaki somut nesnelerle bu kavramları vermek daha akılda kalıcı.yönergelerle çocuğu aktif hale getirmekk...sevgilerlee
kavramları zaten kağıt üzerinden verilmesi sağlıklı değildir.kavram çalışması en alt kavramdan(büyük-küçük,uzun-kısa..vb.) başlayarak somut kavramdan -soyut kavrama geçilir.her çalışmalarda somut nesneler kullanılır ve çocuklar kavramları aldıktan sonra kağıt çalışması tamamen pekiştirme amaçlı kullanılır.hiç bir eğitimci zannetmiyorum kavram çalışmasında ve diğer çalışmalarda kağıt üzerinde kalsın.

Tepki Skoru
0
kavramları zaten kağıt üzerinden verilmesi sağlıklı değildir.kavram çalışması en alt kavramdan(büyük-küçük,uzun-kısa..vb.) başlayarak somut kavramdan -soyut kavrama geçilir.her çalışmalarda somut nesneler kullanılır ve çocuklar kavramları aldıktan sonra kağıt çalışması tamamen pekiştirme amaçlı kullanılır.hiç bir eğitimci zannetmiyorum kavram çalışmasında ve diğer çalışmalarda kağıt üzerinde kalsın.
kesinlikle katılıyorum size hocam ...çünkü artık sadece kağıt üzerinde etkinlik yaptırmaktan çok cocuklar birebir kavramın içerisinde yer alarak daha çabuk öğreniyorlar ve kalıcı oluyor..sadece kavramlar değil diğer etkinliklerde de dokunarak,hissederek görerek,yaparak yaşayarak öğrenmenin kalıcılığı yüksek..

Tepki Skoru
0
birileri de bana bu formdan nasıl yaralanacağımı söylese ne güzel olurdu

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00