Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Okulöncesi öğretmeni kız meslekte çalışabilir mi

Tepki Skoru
0
okulöncesi öğretmeniyim kız mesleğe geçmek istiyorum bilgisi olan var mı kml ye geçme imkanı var mı

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Bu sene okul öncesi bölümünü bitirenler tercih yapamadı.Geçmiş dönemi kapsıyor mu o konu hakkında da değişik söylemler var.Ama bu sene mezun olduysanız(okul öncesi öğretmenliğinden) sanırım geçemiyorsunuz.

Tepki Skoru
0
okulöncesi öğretmenliği 2003 mezunuyum.ama atamalar sırasında çok programlı lilesler ve kız mesleklerde vardı.buraların anasınıflarında mı çalışıyoruz veya lise bölümünde mi

Tepki Skoru
0
tam olarak bölümün, buysa çalışman çok zor fakat bazı üniversitelerin bu konuda branş isimleri farklı, eğer çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim öğretmeniysen öncelik kız meslek lisesindedir, yani kız meslekte çalışabilirsin

Tepki Skoru
0
ya arkadaslar yapmayın allah aşkına
herkes ıstedıgı yerde calısabılıyor
ayrıca ben alasehır( manısa) kız meslekten ılk ogretım e gectım
tekrar herhangı bır yerde bosluk olsa (kı yoktur demıs bır arkadas ama neden olmasın kı) tekrar kız meslekte calısabılıyorum.2003okulöncesı ogretmenlıgı mezunuyum ve ılk atamam kız meslege oldu.ayrıca da geldıgım okulda 2 tane acık var.ıster anaokulu ıster coc gel dersı...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar açık olursa kız meslekte çalışabilirsiniz benim sınıf arkadaşlarımın ilk ataması meslek lisesine yapılmıştı ama açık yoksa okulöncesi öğretmenliği mezunlarının lisede çalışma hakkı yok çocuk gelişimi mezunu olanlar çalışabiliyor

Tepki Skoru
0
troublee bende kulada görev yaptım 3 yıl.Kız meslek yeni binasına geçtimi.BU arada müdire hanıma selam.

Tepki Skoru
0
Kız meslekte çalışabiliyosunuz okulöncesi mezunları.Siz çalışırken çocuk gelişimci geldimi yanınıza alır ek derslerinizi elinizden ona göre.Bide onlar 40 saate kadar alabiliyo ek ders bizler malesef toplam 30 la yetinecez.İstisnai durumlar hariç

Tepki Skoru
0
o zaman meslek lisesinde çalışmanın pek karı yok.anasınıfta çalışmak daha ii

Tepki Skoru
0
evet paylaşımlarınız için teşekkürler
farklı bir bilgisi olan varsa paylaşırsa seviniriz çünkü bende merak ediyorum bu konuyu özellikle çevremdekiler meslek lisesinde çalışmamı istiyorlar ve canımı sıkıyolar

Tepki Skoru
0
arkadaşalr slm. bende okulöncesi 3. sınıf öğrencisiyim. ve en büyük isteğim ve hayalim kız meslek lisesi çocuk gelişimi öğretmeni olmak. ne olur hayallerimi yıkmayın...
ayrıca ben kızmeslek çıkışlıyım ve okulda ki bir hocam benim şuan okuduğum bölümden mezun olmuş ve kız meslek lid,sesinde öğretmenlik yaptı. şimdi ana okulunu istedi ve orda öğretmen.
umarım ben de olurum...

Tepki Skoru
0
hayallerini yıkmak istemem eliffcim ama
çocuk gelişimi mezunu olan kişi hem kız meslekde çocuk gelişimi dersine girebiliyor,hemde anaokulunda öğretmenlik yapabiliyor.tercih hakkı var yani..
ama okulöncesi eğitimi mezunu olan kişi ise sadece anaokulunda çalışabiliyor.kız meslek de derslere giremiyor.ben böyle biliyorum.

ablam gazi çocuk gelişimi mezunu.çocukları küçük olduğu için kız meslekden istemelerine rağmen o anaokulunu tercih etti ve 10 yıldır anaokulunda.
ama ben kpss'yi kazanırsam -ki inşalah- sadece anaokulunda görev yapabilirmişim.öyle biliyorum..

bu arada bende aöf 4.sınıftayım..

Tepki Skoru
0
bende kız meslekte çalışmak istiyoruuuuuuum.ama okulöncesi öğretmenliği mezunuyum ne olcak

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar ben bu sene tayin döneminde k.m.l eçmeyi çok istedim fakat okul öncesi çkışlı olduğum için k.m.l tercih listemde bile yoktu.Sadece anaokulları ve i.ö.o seçebiliyoruz.Duyduğuma göre geçmiş senelerde çocuk gelişimciler dava açmış ve kazanmışlar,böylece bizim bu hakkımızda elimizden alınmış.Ama bana çok saçma geliyor iki branş arasında ne fark var,üstelik uygulamalı derslerde biz daha başarılı olabiliriz.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar.Lütfen bazı arkadaşlar yorumlarına dikkat etsinler.Öyle kesin ifadeler kullanılıyor ki hayretle okuyorum.
Okul Öncesi Öğretmenliğini bitiren biri kpss tercih listesinde kız meslek lisesini işaretleyemiyor artık.Bazı arkadaşlarımızın tercihlerini beraber yaptık.Bunu bizzat yaşadım gördüm.Lütfen okuyun ve iyi araştırın.
Bir daha işaretliyor filan gibi kesin ifadelerle kimseyi yanlış yönlendirmeyin lütfen.Sadece bilgisi ve sorusu olanlar yazarsa daha iyi olur.

Tepki Skoru
0
görevlendirmeyle geçersiniz ama kadrolu olarak atamanızın yapılması kız meslek lisesine olamaz okul öncesi eğitim öğretmeninden mezusanız anaokulu ve ilköğretim bünyesindeki anasınıflarına gidesiniz ancak çoc.gel.ve .eğt.öğrt.mzunsanız kml ye gidersiniz yapılmışş olan varsa bile bu atama yönetmeliği ile çelişir ve ileride başınıza ummayacanız dertler açar.arkadaşım orda olurmu öle şey herkes istediği yerde çalışır derken şaka yapıyor hehalde ozaman herkes istediği yerde görev yapılabiliyorsa bu yönetmelikler karanameler iç tüzükler niye yapılıyor dimi hoocam her şeyin bu kuralı var sayın hocam

Tepki Skoru
0
bir şey daha tavsiyemi dinlerseniz her konuda önce araştırma yapmanız özellikle meb in sitesindeki kanun tüzük ve yönetmelikleri iyi inceleniz çünkü hiç kimse onlardan daha iyi bilemez herşeyi kendimize göre yorumlamaktanda kafan-mzı boş yere meşgul etmektende daha iyidir bence araştırma.....

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle