Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Okullardaki Şiddet Hakkında Çözümleriniz Ne Olabilir?

Tepki Skoru
0
Bugün bana çocuğum okulda yaşanan biolayı anlatıca çok çaresizmiyiz diye düşünmeden edemedim doğrusu.. sizce...
Çocuk derste yaramazlık yapıyor sınıfın düzenini bozuyor ve öğretmen çocuğu sınıfın dışında beklemesi için çıkarıyor yanionu cezalandırıyor.(bu ceza onu tokatlamasından ve onurunu kırmasından çok daha iyi) fakat yaşanan bundan sonra daha vahim.. çünkü öğretmen çocuğu içerialmakiçin kapıdan çağırıyo çocuk yok... çocuklar kendi aralarında konuşmaya başlıyorlar... ....... öğretmen kapmıştır diye..
bu arada sınıftakiöğretmenimiz şaşırıyor çünkü gerçekten iyi niyetli ve sevecen biridir... birsüre sonra çocukgeliyor tabiii iki yanağıda kırmızı olarak.bunu yazmama gerek yok. çocuk utangaç ama işi şakaya vurmak zorunda hissediyorkendini.. öğretmen deseniz kızım diyorki anneciğim öğretmenimiz nerdeyse ağlayacaktı...
Şimdisizlere soruyorum ben bi anne olarak çoküzüldüm tamambenimçocuğumyaramaz değil ama ya O ÇOCUK....
O çocuğu kazanabilirmiyiz yoksa böyle kaybedermiyiz ?????
Ne yapabiliriz ???????

Tepki Skoru
0
gerçekten de üzülünecek bir durummuş.bence öğretmenin yapması gereken çocuğun yaptığı hareketlerle kimin ne kadar üzülmesine sebep olduğunu çocuğa hissettirmesi.yani çocuğu empati yapmaya yönlendirilmeli öğretmen ancak bu şekilde ii bir sonuca ulaşabiliriz. zor gözükse de bu dönem çocuklarının zihinsel gelişimi düşünüldüğünde zorluk ortadan kalkıyor.

Tepki Skoru
0
sevgili Ebru yorumun için teşekkürler. sadece konu başlığıyla bile olsa ilgilenirler sanmıştımsadece senin duyarlılığın için tebrik etmek istedim. ayrıca o çocuğun akibetini merak ediyormusun canım...O çok değerli sınıf öğretmenimiz şimdiçocukla yakından ilgileniyor ve biliyormusunuz çocuğun başarısı ve derse ilgisi artmışdurumda..inanın kendiçocuğum gibi seviniyorum ...BİR çocuk daha kazandık bence... belkide çok değerli bir devlet adamı olacak ve gördüğü ilgiyi dışa yansıtacaktır. inşallah...

Tepki Skoru
0
Sizceşiddeti kimler yaratıyor?????????????? çocuklar mı dersiniz . çocuk büyüklerini taklit edermiş....

Tepki Skoru
0
rica edrim. aslında çok önemli bir konuya değinmişsin bu konuya katılımın çok olması gerekirdi. okadar çok olay yaşıyor, görüyor ve duyuyoruz ki bu konuyla ilgili. ama bu aldığım haber yani çocuğun öğretmenle ve çevresiyle olan bağının tekrar kurulması gerçekten süperrrrr:36_1_21::36_7_8:

Tepki Skoru
0
Bir çocuğu daha kazanmak gerçekten çok güzel bir cümle.
Bu yapabilen tüm öğretmenleri gönülden kutluyorum, sınıfımda kazanmam gereken çocuk değil, çocuklarım var,
umarım kazananlardan olurum.Böyle güzel haberleri almak insanı şevklendiriyor ve çok mutlu ediyor doğrusu.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle