Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Okuldan ayrılma ihtimali olan öğretmenler bunu çocuklara...söylemeli mi?

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar Ben şu anda ücretli öğretmenlik yapıyorum.Velilerim bunu biliyorlar ama ne anlama geldiğini çoğu bilmiyor.Benim kafama hep şu takılıyor,Şubatta olurda atamam olursa diyorum ya da okul değişikliğim olursa diyorum...Ben velileri bu konuda bilgilendirmelimiyimki şimdiden.Şimdiye kadar bahsetmedim,çünkü velilerin davranışları böyle şeylerden çok etkilenebiliyor.Velilerden geçtim,çocuklara böyle bir konu sezdirilmeli mi yoksa onları gereksiz yere üzmeye gerek yok mu şimdiden.Bir tüelü tam karar veremiyorum.Çocuklar 2.dönem inanılmaz hayal kırıklığına uğrayacaklar böyle bir durumda.İnanılmaz bir sevgi bağı kuruluyor arada ve çocuklarla birbirimize çok bağlıyız.Onlar daha şimdiden bana liseye giderken bile geleceklerini söylüyorlar.Veliler ufak olan çocuklarını da bana göndereceklerini,4,5 yaşı tekrar bana yollayacaklarını söylüyorlar.Ben de onlara burda olursam diyerek göndermeler yapıyorum sadece.Sizlerin de bir çoğu bu durumla karşı karşıyadır,siz neler yapıyorsunuz bilmiyorum ama çok zor bir durum gerçekten de.Çocuklarım devamlı 2.döneme,seneye,ileri tarihlere dair beni içine alan planlar kuruyorlar.Onlara bundan bahsetmeyi doğru bulmuyorum ama onları kandırıyormuşum gibi geliyor bir yandan,buna da üzülüyorum işte.Çocukların bir sonraki öğretmenlerine karşı güvenini de zedelemek istemiyorum aynı zamanda.Danışmak istedim sizlere...

Tepki Skoru
1
benim eskiden staj yaptığım anaokulunda 3 yaş öğretmeni gidecekti.çocuklara söylemedi velilere de son 1 hafta kala söyledi.veliler çok korkmuştu ama ben o sınıfta stajyerim diye korkuları geçti.çünkü çocuklarda beni çok seviyordu...o öğretmen gitti yerine bir başkası geldi.çocukların hiç biri onu sevmedi.hep ben ön plana çıktım.martta da ben stajım bittiği için çıkınca duyduğuma göre tüm 3 yaş öğrencilerini veliler okuldan almış.okulda 3 yaş sınıfını kapatmak zorunda kalmış.
bence çocuklara ayrılma ihtimalini dolaylı yoldan anlatmalısın yada senin yerine gelecek olan bi öğretmenle aynı sınıfta bir kaç hafta çalışmalısın.çocukların o öğretmene alışması için.
BAŞARILAR...
umarım ataman olur...:):):D

Tepki Skoru
0
Yarın Sözleşmeli olarak çalıştığım okulumda son günüm..Tamam kadroya geçtim mutluyum ama ilk gözağrım zambaklarımı bırakmak benim için çok zor olacak:(Hepsinin de sanki içine doğmuş gibi pazartesinden bu güne sürekli sarılıp öpüyorlar..Birisi öğretmenim sürekli yanında durabilir miyim diyo:( İlk öğretmenlik yılımdı..Okulum bana o kadar çok şey öğretti ki...Zor bir okul ama bi yandan mükemmel bir öğretmen olma yolunda büyük bir adımdı İLKADIM ANAOKULU...Şimdi artık içim rahat .. Çünkü deneyimim büyük ama dediğim gibi bi konuda çaresizim..Aranızda belki yaşayanlar oldu bu durumu, çocuklarınızı yarı yolda bırakmak zorunda kaldınız. Peki ben ne yapmalıyım???Onlara ben gitmek zorundayım diyerek vedalaşmak mı??Yoksa hiç bir şey söylemeden sadece onlara sımsıkı sarılıp gitmek mi??Hangisi doğru?Arkadaşlar lütfen yardım edin..Şu an çok kötüyüm:(

Tepki Skoru
0
Öncelikle gerçekten çok zor bir durum ama diğer taraftan da senin için önemli olayın başlangıcını atacaksın ve hakediyorrsun..Sana tavsiyem uygun bir şekilde akıllarını fazla karıştırmadan uygun bir dille ifade et..Eğer hiçbir şey söylemeden gidersen o zaman kafaları daha fazla karışır.Ve onlar için hiç iyi bir şey yapmamış olursun..Hem düşünsene seni atandığın yerdede minik zambaklar bekliyor ...Çocuklar bir açıklasmayı hakediyor...
Doğruyu söyle çocuklarına en güzeli bu olur.Biliyorsun ki çocuklar zaten sezmişler galiba gideceğini...
Allah kolaylık versin zor.Şimdi onlar ağlar bırakmak istemez seni..Benim de başıma gelmişti ..Zor ama yapacağın en doğru davranış..ONLARA SIKI SIKI SARIL VE DOĞRUYU SÖYLEYEREK GÜZEL VEDALAŞMAN olacaktır herhalde..Tabii bu benim düşüncem en doğru kararı sen verirsin...

Tepki Skoru
0
Ya aslında ben de söylemek istiyorum hatta kararım da buydu ama müdürüm özellikle istemiyor:( Gerçi ben kararımı çoktan verdim aslında..Sadece kendimi rahatlatmaya çalışıorum..Sizin fikirleriniz çok önemli benm için..teşekkürlerr...

Tepki Skoru
0
Bilemiyorum ama müdürün acaba çocukları nasıl bir bilinmezliğin içine attğını farkında mı?
Sen gittiğinde çocuklar ne olacak sürekli derya öğretmenim neden gelmiyor?soruları bir müddet hiç bitmeyecek.Müdürüne söylemeden gitmenin çocuklara vereceği yaralardan bahsetsen arkadaşım...
İkna etmeye çalış kurumunu zor ama yapmak zorundasın..
o minik zambakların bir açıklamayı hakediyor.Bir eğitimci olarak bu senin yapacağın en doğru dvaranış olurdu galiba...

Tepki Skoru
0
Sağolun arkadaşlar..Gerçekten rahatladımm..Doğru olanı yapcam...Zor olacak ama:(

Tepki Skoru
0
Deryacım çok zor canım böyle bi durumla karşı karşıya gelmek ama senin en iyi kararı verdiğine hiç şüphem yok...Allah yardımcın olsun...sen çok süper bir öğretmensin canım...

Tepki Skoru
0
deryacım senin başına gelen geçen sene benim başımada gelmişti.1.dönem sözleşmeli çalışırken 2.dönem tayinim çıktı.görevi bırakmayı hiç düşünmedim.onlar benim ilk çocuklarımdı çok özellerdi çok alışmıştım ve herşeyden önemlisi eğitimde devamlılık esastır.ama benim tayinim çıkınca yerime sözleşmeli öğretmen atanmış benimde mecburen atandığım okula gitmem gerekti.çocuklarımı karşıma alıp onlara gideceğimi benim yerime başka bir öğretmenin geleceğini o öğretmeninde sizleri en az benim kadar seveceğini ve sizlere çok iyi davranacağını söyledim.o an hiç gözümün önünden gitmiyor.gerçekten çok zor bir durumdu.ama bence müdürünü dinleme ve çocuklarınla konuş..Allah yardımcın olsun..yeni görevinde başarılar diliyorumm..

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar çocuklarımla bugün konuştum doğru olanı yaptığımı düşünüyorum...Hayatımda hiç bu kadar konuşmakta zorlandığımı hatırlamıyorum..Onlara Sule'nin dediği gibi yerime başka öğretmen geleceğini benim gitmek zorunda olduğumu söyledim..Yeni öğretmenlerini hiç üzmemelerini söyledim .O'nun da onları çok seveceğini...Ama daha cümlelerimi tamamlayamadan ağlamaya başladılar. Bazıları ne olduğunun farkında değildi ama öyle zeki çocuklarım var ki..herşeyin farkındaydılar ve bana koşup sarılıp ağladılar. :( Hemen bi oyuna geçtim(bizim en sevdiğimiz oyun:) unutturmaya çalıştım..Ama çıkışta yine aynı sahneler yaşandı. Hatta yoldan eve gelene kadar telefonum çaldı sürekli ..velilerim,şaşkınlar..çocuklar evde ağlıyorlar...Yani nasıl ifade edebilirim ki duygularımı..Öğretmenlik mesleği o kadar değerli ki bunu bugün tekrar farkettim. Ama bir o kadar da zor...İlk öğretmenliğim ilk öğrencilerimdi..Onları asla unutmayacağım..İnşallah Allah hepinize bu duyguları yaşamayı nasip eder..İnşallah öğretmen adayları en yakın zamanda görevlerine başlarlar..Teşekkürler herkse..sevgiler

Tepki Skoru
0
canım en doğrusunu yapmışsın..inşlhh her şey yoluna girer elbet hiç kolay değil bazı zorluklara katlanacağız..yolun açık olsun canım öğretmenim...

Tepki Skoru
0
canımmm bence de doğru olanı yapmışsın..Zor tabii...

Tepki Skoru
0
:10:Kadrolu öğretmenim . okulum bir sebepten dolayı eğitim öğretime kapalı.Bu yüzden beni başka bir ilköğretim okulunda görevlendirdiler yıl başında.Öğrencilerimi çok seviyorum.Çok güzel bir ortamımız var.Ama bugün kara haber geldi sözleşmeli bir öğretmen atandı okula tabi bana yol göründü.Öğrencilerimi nasıl bırakır giderim .Onlar ne hissedecek ben gidince.Çok üzgünüm.Sınıfta problemli çocuklar var onlarla ilgileniyorum ve büyük gelişim kaydettiler.Boşamı gidecek herşey? Onların bana ihtiyacı var.Ama bu kimsenin umurunda değil.

Tepki Skoru
0
Bende itiraz etmeye kalktım.Ama 4b den atandı (ilkatama) 4 b olunca yer değiştirilemezmiş.Sizin durum da böylemiydi.

Tepki Skoru
0
izzet öğretmenim bende aynı sıkıntıyı yaşıyorum şu anda. ve yeni öğretmen yarın geliyo.bende yapılabilecek bişey olmadığını düşündüğüm için(nedeni ben usta öğretici olarak görev yapıyorum ve gelen öğretmen eş durumundan kadrolu)istemeyerek te olsa bişey yapamadım.ama bunun için tam olarak ne yapmam gerek aydınlatırsanız çok sevinirim...sanırım önce öğretmenle konuşmam gerek?en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum öğretmenim.teşekkür ederim şimdiden...

Tepki Skoru
0
amin canım hepimize kolaylık versin...bende çok üzüldüm:(:(:(ne için tekrar başvuru yapacakmıyım canım?usta öğreticilik için mi?

Tepki Skoru
0
selda' Alıntı:
çok üzücü bir durum ya.inşallah herşey yoluna girer.
inşallah arkadaşım.izzet öğretmenin dediklerini okuyunca bir umutta olsa çok mutlu oldum:)elimden gelen herşeyi yapmaya çalışacağım,çok kötü ve üzücü bi durum çünkü:(

Tepki Skoru
0
Ben bu sıkıntıyı yaşadım.Okulun ilk 2 ayı çalıştım düşünün şubata kalmadan o derece bağlandırlar çocuklar ve veliler.Sonra atamam olunca inanın hepsi çok yıkıldılar.Bence baştan söylemekte yarar var ama o zaman da size yakınlık kurmayacaklar gidene kadar soguk bir ortam oluşacak...Zor bir durum gerçekten..

Tepki Skoru
0
Sengun arkadaşım öncelikle şuan başına gelen durum evet kabul etmek lazım biraz zor bu çözüm yolu bulunmayacak anlamına gelmiyor.Öncelikle sizin daha önceki okulunuzda sorun giderildimi ki böyle bir atama gerçekleşiyor.
Eğer okulunuzda sorun giderilmişse yapacak birşey yok gitmek durumunda kalırsınız fakat ben çocuklara alıştım diyorsanız itiraz eder.Diğer arkadaş 4b dende atansa birşekilde çözüm yolu bulursunuz aranızda.. bizlerde yapmadık değil yani..
Umutsuz olma lütfen..Unutma çaresiz kaldığınızda biliyorsun ki tek çare yine kendinizsiniz...

Hayat seninle olmuyor bazen
Hayat bildiğini okuyor hep
Sen istediğin zaman değil
Hayat istediği zaman sana dokunuyor
Ama değiştirmekte sana kalıyor...(inşallah güzel haberini alırım...)

Özgehan canım arkdaşım senin için de geçerli sözlerim her ikinizede bol şans...
üzüldük ama güleceğimize eminim..

Tepki Skoru
0
Teşekürler YELLOW. Eski okulum açılmadı .Açılacak gibi gözükmüyor.Ama hafta sonu anladım ki velilerim beni bırakmaya hiçbir şekilde razı değiller.Bugün elimden geleni yapacağım.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle