Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Öğretmenlerin Öğrencilerden Şikayetleri - Öğrenci Problemleri

Tepki Skoru
0
allah yardımcın olsun.bence ailesine söyleyin evde çocukla ilgilensinler.televizyonun karşısına oturtmasınlar.çocuk demekki evde televizyon izlemekten bıkıyor okulda o enerjiyle yaramazlık yapıyor.

Tepki Skoru
0
Çocuğun ilgili olduğu alanları tesbit edin. örneğin çizgi film izlemeyi çok seviyor demek. bunun gibi sevdiği oyun vaya diğer etkinlikleri tesbit ederseniz onu kontrol etmekte işinize yarayabilir. doğru davranışlarını her zaman takdir ederek küçük ödüller vermeyi, yanlış davranışlarına da her zaman tepki verip yaşına uygun cezalar vermeniz sorunu aşmanızda yararlı olacaktır.
Öğretmenliğin en güzel tarafı o tip öğrencileri adam etmek. uslu öğrenci zaten kazanılmıştır bir şekilde ama o çocuğu kazanmak ona bir şeyler verebilmek inannın sizi de çok mutlu edecektir. Sabırlı ve azimli olmayı hiç elden bırakmayın. allah yardımcınız olsun.
Başarılar diliyorum

Tepki Skoru
0
selam.benim fikrim kesinlikle düz anlatımdan kaçınmalı.İlgi çekici kuklalar,televizyon şeridi,tepe göz gibi araçlar kullanılarak yapılmalı....
Kolay gelsin................

Tepki Skoru
0
Allah kolaylık versin cnm yaa...umarım bişeyler düzelmeye başlar...

Tepki Skoru
0
valla ne diyeyim arkadaşım işin zor gerçekten allah kolaylık versin nediyebilirimki.

Tepki Skoru
0
Sanırım ilginç hale getirmekten kastın senin,kuklalar yada slaytlar ve tv şeritleri değil..Daha sıradışı bişeyler soruyor olmalısın? Yani ben kendimce öyle anladım..ama görülen o ki kimsenin bu konuda ilginç bir fikre sahip olan kimse yokmuş...

Tepki Skoru
0
ben yoğurt kutusunu güzelce süsledim.öğrendiğimiz parmak oyunları ve bilmeceleri kağıtlara yazıp katladım ve kutunun içine koydum.sessiz duran öğrenci bir kağıt seçiyor ve onu okuyup uyguluyoruz.hem çocuklar katılıyorlar hem de kağıt çekebilmek için sessiz duruyorlar.

su2

Tepki Skoru
0
Türkçe dil etk çocukların dikkatini çekmek zor oluyor katılıyorum .Onlara hissettirmeden ilgiyi yüksek tutmak için uğraşmak gerekiyor.Bende arkadaş gibi torbadan çektiriyordum öğrenilmiş tekerleme parmak oyunlarını.Bazen bana yardımcı olacak hikaye kitabını tutacak bir çocuğu yanıma oturtuyor,bir önceki gün güzel hikaye dinlediğinden bahsediyordum...Ara sıra gözlerini yumdurmak,espriler yapmak grubu canlı tutuyor.

Tepki Skoru
0
Slm ben kız meslek lisesinde son sınıf öğrencisiyim staja gidiyorum ve öğrencilerimin dikkatini bir türlü çekemiyorum herhangi bir tekerlemede söylüyom yokk bunlar hiç umursamıyolar bilee, ne yapacağımı bilmiyom!!! Yardım edermisiniz?? Bu arada bizim çocuklar 3-4 yaş grubu....

Tepki Skoru
0
BU ŞEKİLDE BİR ÖĞRENCİ BENDE DE VAR.ZAMAN ZAMAN DAYANILAMZ OLUYOR.AİLE İÇİNDE TÜRLÜ TÜRLÜ CEZAYA MARUZ KALDIĞI İÇİN CEZA FAYDA ETMİYOR.SERBSET ZAMANIN BİTİMİNDESINIFA ALMAK ZORUNDA KALIYORUM.ÇÜNKÜ BU SAATTE DİĞER ÇOCUKLARA ÇOK ZARAR VERİYOR.
ANNESİ SÜREKLİ SINIFIN DIŞINDA BOŞ BİR SINIFTA BEKLİYOR.AŞIRI HAREKETLENDİĞİ AN EVEGÖNDERİYORUM.İKİ AYDA KURALLAR OLARAK ÇOK AZ BİR İLERLEME KAYDETTİK. SADECE SINIFTAN İZİNSİZ ÇIKILMAYACAĞINI ÖĞRENDİ.FAKAT ÇOK ZEKİ VE ÇABUK KAVRIYOR.
BAZEN ACAB BEN YANLIŞ DAVRANIŞLAR İÇİNDEMİYİM ERKEN GÖNDERMESEMİ İDİM DİYEDE DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDAKİ PAYLAŞIMLARINIZA İHTİYACIM VAR
HEPİMİZE ALALH ÇOOOK KOLAYLIK VE SABIR VERSİN

Tepki Skoru
0
bende doğuda görev yapıyorum bu sorunla çok karşılaştım ama yılma bence.ben çocuklara sınıfta kürtçe konuşmayı yasakladım konuştuklarında onları anlamadığımı anlamadığım için onlara yardımcı olamayacağımı söyledim.çocuklar aslında türkçe biliyorlardı ama konuşmaktan kaçınıyorlardı evde konuşmuyor konuşturulmuyorlardı.sonunda onlarda türkçe konuşmaya başladılar başka çareleri kalmadı çünkü.şu anda aralarında bile konuşsalar bana şikayet ediyorlar türkçe konuşmuyor diye.bende etkili oldu umarım sizde bu sorunu aşarsınız

Tepki Skoru
0
benimde çok yaramaz bi öğrencim vardı ama bir ay sonunda değişime ailesi inanamadı.çünkü çocuk sadece onay istiyomuş.şimdi en iyi öğrencilerimden biri oldu tabi arada yaramazlık oluyo :).çok ilgili her etkinliğe .. sanırım ne istediklerini analamak çok önemlii..

Tepki Skoru
0
Allah yardımcın olsun aylın zor bır durum.cocuk anlasılan evde tv karsısında enerjısını bosaltamıyor ve okuldada fırsatları degerlendırıyor.aılesıyle bır an once gorus tek basına cok yıpranırsın.

Tepki Skoru
0
benimde bir öğrencim var, ne yapacağım bilmiyorum çok çabuk sıkılıyor herşeyden yorum yapma yeteneği yok serbest resim yapmaz boş verir kağıtlarını türkçe dil etkinliği yok hiç katılmaz ezberlemez ..faaliyette iyi okuma yazmadada fena değil ne yapacam bilmiyorum katılmıyor

Tepki Skoru
0
denisse arkadaşım ilgine teşekkürler
ceza olarak sadece mola dediğimiz bir süre dinlendirmeyi seçiyorum.Bol bol koşturup merdiven inip çıkmasını sağlıyorum.Fakat bunları yaparken zaman zaman kendine de zarar vere biliyor.

Tepki Skoru
0
arkadaşımın söylediği özellikte benim öğrencim var.ne yaparsam yapayım iflah olmaz herhalde.sadece bol bol yormaya çalışıyorum.o zaman biraz sakinleşiyor.

Tepki Skoru
0
Çocuğu Ankara 'ya çocuk psikoloğuna aileyi yönlendirerek gönderdik.İlaç tedavisi başladı bu arada zekasının yaşıtlarına göre ileri olduğunu ve bana sabır göstermem gerektiğini yazan bir not göndermiş.İşte o sabırda kalabalık sınıfta çok zor.İyişallah bir ay sonra daha sakin olurda buradan güzel haberler yazarım

Tepki Skoru
0
bende yormayı deneyim dedi:) umarım işe yarar..muzurlukta birinci ama gerisi tembellik..

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle