Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ OLARAK KAZIKLANMAYA ALIŞIK MISINIZ?

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Okul öncesi için hrhangi bir fiyat aralığı yok.
Geçen bizim kuruma birileri geldi ve spiralli masal kitabı sattılar.
Tanesi 40 ytl.

Normal masal kitapları 2-5 arası
Boyama kitapları 2-5 arası

Öğrencileri sevindirmek için diploma ve gelişim karnesi alıyoruz tanesi 1.25 -1.5

Mesleki bir kitap alıyoruz 15-25 ytl arası

Lego alıyoruz 100 parçalı 30 ytl

Tahta yapboz alıyoruz 5-25 ytl arası

El kuklaları alıyoruz 4-10 ytl arası

Geçmişe dönüp şöyle bir düşünün.Neyi ne kadar a aldık ?

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi kukla talep etse
1 ytl nin altında mal ederiz.

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi spiralli buyuk masal kitabı talep etse 10 ytl ye mal ederiz.

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi boyama kitabı talep etse
1 ytl nin altında mal ederiz.

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi diploma -gelişim karnesi talep etse 25 kuruşa mal ederiz

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi lego talep etse 10 ytl ye mal ederiz.

Bu forumda sadece 1000 kişi olsak ve 1000 kişi tahta yapboz talep etse
2 ytl ye mal ederiz.

Kazıklanmaya devam mı edeceğiz yoksa birlik mi olacağız.Karar sizin...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Şu an da 100 arkadaşımızda devam ettiğimzi projelerimizin bir ayağıda bu.Özgün eseler ortaya koymak ve kazıklanmamak.

Tepki Skoru
0
evet arkadaşlar dediklerinize katılıyorum...kazıklanmak belki kötü bir sözcük ama gerçek bu...inş çıkan yayınlara saygı duyarız ve alırız :)

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Bir çok arkadaşımız neden halen bu kişilerden bişiler alır benim aklım almıyor :(
Ya öğrenci velilerinden para alındıgı için mi yoksa baska aynı urunden olmadıgı için mi yada çok ihtiyacı oldugu için yapacak bir şeyi olmadıgı için mi?

Tepki Skoru
1
gerçekten de çok iyi olur eylül ayında bu konu ile ilgili sizinle irtibata geçerim bir de yeni bir projeksiyona ihtiyacım var onunla ilgili fiat alabilir miyiz? teşekkürler

Tepki Skoru
0
herzaman birlik olmak ve birbirimize destek olmak dileğiyle....

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Sadece 5 kişi cevap yazmış yazılanlara destek olmuş.
Denecek fazla söze gerek yok.

Tepki Skoru
0
okul öncesi eğitim ülkemizde malesef hak ettiği yere gelebilmiş değil.öncelikli olarak yapılması gereken çocuklarımıza daha az ödeme ile daha çok materyal sunabilmektir.bu konuda bütün veliler,okul öncesi öğretmenleri ve öğrencileri birlik olmalı.satışlarına destek olmayarak bu tür insanları en kısa sürede devre dışı bırakmya çalışmalıyız.yoksa böyle devam ederse imkanları sınırlı ülkemizde imkanları sınırlı olan çocuklarımız bilgisiz ve ilgisiz olarak büyümeye devam edecekler.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Ya hocam birlik olmaktan baska alternatif yok.Bakın ben dergiye reklam için 100 yeri aradım.Adamlardan bazıları zamanında bizim siteye reklam verebilmek için kafamı yiyorlardı.O zamanlar sitede sorun oldugu için yayınlayamıyordum.Hatta gün geldi uye maillerini bile satın almak istiyorlardı.
Şu gelinen aşamadı bu kişilerinde içinde bulundugu 100 e yakın yere mail attım.
Kimisini aradım kimisine faks çektim.Meslektaşlarımız ister istemez bu insalara %1000 kar sağladıgı için aradıklarımdan aldığım cevap bizim satışlarımız iyi reklama ihtiyacımız yok!
Yani dergi işi bir kenara.
Tahta yapbozun maaliyeti 1 ytl bile değilken 15 ytl ye içimizden alan olmadı mı ?
Olmuştur.Satın aldığınız ürünleri şöyle bir tartın..
Şurada birliği kurabilsek 1000 kişi olabilsek.Biz üretsek biz alsak.Herşeyi %500 düşük maliyetle üretirdik.
Ama değil 1000 kişi 10 kişi bile birlik olamıyoruz.

Tepki Skoru
0
ben ne para toplayabiliyorum ne de kendime o dedğiniz fiyatlarla kendime kaynak alabiliyorum heran bu işten vazgecebilirim kendime alayım istiyorum ama çok pahalı bende siterim birlikte hareket edilsin ama arkadaslar baya bir duyarsız bu konuda sanırım e onlara veliler zorluk çıkarmıyo gelin bir cimri cahil bir köye de anlayın 5. günüm bugün bütün düşüncelerim deişti tecrübe edinmek için kadrosuz calışıyorum bize takınlan ad bile canımı sıkıyor neden usta öğretici olayım ki 4 sene öğretmenlikte okudum ben

Tepki Skoru
0
Selçuk bey size kesinlikle katılıyorum.Alınan malzemelerin çok pahalıya alınması ve bazı yayın evlerine verilen paraları gerçekten acıyorum büyük paralar.Benim çalıştığım okulda kitap alınmıyor zaten velilerimizin durumu yok ama müdürümde böyle kitap alımlarına karşı.Ama kardeşimin okulunda 100 öğrenci var ve hepsinden 100 'er milyon kitap parası alınmış gerçekten çok para yani.Bence bu birnevi soygun öyle değil mi?Peki selçuk bey özel bir soru gibi ama sene başında çocuklara verilen ihtiyaç listesinin alınacağı yeri söylesek yada önersek nebileyim sizin gibi ekonomik yerlerden sağlamaya çalışsak sorun çıkarmı ki?Bu konuda ne yapabiliriz?

Tepki Skoru
0
Bende düşüncelerinize katılıyorum hatta gelen yayın evi ve oyuncak şirketlerinede söylüyorum ilköğretime kitap devlet tarafından verildiğinden bu yana kaynak kitap fiyatlarıda fırladı birlik olmaksa bende varım

Tepki Skoru
0
-kazıklanmak- kelimesi hoş mu burda?
konu baştan yanlış başlamış..

kandırılımak,dolandırılımakk..

Tepki Skoru
0
Emİnİm Herkes Bu Fİkİre Sahİp Çikacaktir.umarim Taİnİm Çikar Da BÜyÜk Bİr Yere Gİdebİlİrsem İlk İŞİm İldekİ ÖĞretmenlerİ Ve Velİlerİ Bu Sİteye YÖneltmek Olacak.maalesef Aktİf ArkadaŞlarin ÇoĞu Zorunlu Hİzmet Dolayisiyla Bu Sİteye(İnternete) Her Zaman UlaŞamiyor,bulunduklari Yerİn Şartlarindan Dolayi.fİkrİnİz Harİka... Ne Dİyebİlİrİm Kİ;ÜretİcİlİĞİn Siniri Yok.emeklerİnİz İÇİn TeŞekkÜrlerrrrrrrrrrr

Tepki Skoru
0
bu fikir çok güzel. sonuçta biz okul öncesi öğretmenleri hikaye kitapları,hikaye kartları olşturabiliyoruz,kukla yapabiliyoruz.. neden ellimizden geleni dğerlendirmiyoruz ki.. birlik olalım bencede.. ama bu hikayelerin güzel bir formatta düzeltilmesi lazım bence, ayrı ayrı kitaplaştırılmalı ve belkide seri oluşturulabilir. ozaman forumdaki öğretmen arkadaşlarda duyarsız kalamayacak ve alacaklardır..

Tepki Skoru
0
bu konuda yapabileceğim elimden gelen desteği vermeye hazırım.1000 kişinin içine beni de kabul ederseniz sevinirim.

Tepki Skoru
0
hocam böyle bir projede olmayı bende isterim ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız

Tepki Skoru
0
arkadaşlar böyle bir proje olursa ben de elimden geleni yapmaya hazırım...

Tepki Skoru
0
Bence ücretli sözleşmeli kadrolu ... herkes dergiye abone olabilir en basiti. nereye vermiyoruz bir abonelik parası 1 aylık kozmetik parası arkadaşlar 1 ay alacağımız ürünleri eksik alsak oluyor bu iş ve 1 yıl elimize güzel bir dergi geçiyor

Tepki Skoru
0
ben öğrnciyimn hergün yeni bi etkinlik yapıos hergün masraf dedğinz gibi herşey ateş pahası bunalrı ucuza almak varken neden kazıklanalım ..... :S bende destekliom haklısınz

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle