Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Ne Yapmalı Bilmem Ki

Tepki Skoru
0
Bir gün sınıfta çocuklara sayı saymayı öğretiyorum. öğretirken de parmaklarımla sayıları gösteriyorum. bir, iki, .....
tam iki deyip parmağımla gösterdiğim sırada sınıfımdaki en sessiz çocuklarda bir tanesi beni şaşırtan bi çeviklikle atlayıp şöyle dedi:
-örtmenim o apodur!......
yorumu size bırakıyorum....

Tepki Skoru
0
HERHALDE ÖLDÜRECEK HALİN YOK.ÇOCUK GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞ .BENCE ÇOCUĞU DIŞLAMADAN ANLATMAK GEREKİYOR.ŞİMDİDEN DIŞLASAN ÇOCUĞU ANSINIFINDAN İTİBAREN VATAN HAYİNİ YAPMIŞ OLURSUN.HERŞEY SEVGİYLE OLUR.ÇOCUĞUN AİLESİNE KÜLTÜRÜNÜ DIŞLAMADAN DOĞRUNU OLANI ANLATMAK GEREKİYOR.

Tepki Skoru
0
hımm öğretmenim eğitim bölgeniz neresi aceba...
eğer bu kabul edilen bir bölgede ise çocuğua söyleyeceğiniz herhangi birşey eğitim ve aile ile siz karşı karşıya getirebilir..
hiç hoş olmayan bir durum ama çocuğa bişey yapamasınız bence çokda üzstelemeyin isterseniz çocuk eğer üstelendiğini görürse bu önemli bişey mi der...
siz daha iyisini bilirsiniz tabi ama ben üstelemeyin derim...

Tepki Skoru
0
öncelikle yorum yapamıyorsan yorum yok diye yazıp bırakma.birde hangi bölgede hangi coğrafyada yaşıyorsa yaşasın etnik ,dil kültürüne bakmaksızın eğitim vermek gerekiyor .benim demek istediğim eğer doğrusunu biz biliyorsak öğretmemiz gerekiyor .şimdi hemen çocuğu orda sustursaydın yada ailesini çağırıp çocukta böyle işaretler gördüm dikkat edin deseydin hem çocuk hem aile daha tepki verirdi.mesala ben kürtçe bilmiyorum öğrencilerim hepsi biliyor .ben ailelerle rahat diyalog sağlayabilmek için yada bazı öğrencilerle oturup kürtçe öğrendim.şimdi önceden kürtçe bilmediğimde sınıfta öğrenciler gülüyordu ben neden gülüyorum dediğimde öğretmen ahmet kürtçe bir şey söyledi şimdi anladığım için söylemiyorlar.bir öğretmen çevrenin özeliklerini öğrenmek zorundadır .çevreyi öğrenmek öğrenciyi daha iyi anlamaktır.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle