Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Minik tohum

Tepki Skoru
0
buda benden arkadaşlar ben çocuklara yaptırdım çok begendiler bence sizde bir deneyin.

Minik Tohum
Karlı bir kış günüydü.Yeryüzü bembeyaz bir örtü ile kaplanmıştı ve çok soğuktu.Minik tohum toprağın altındaki sıcacık yuvasında uyuyordu(çocuk yerde iyice büzülür,gözlerini kapar)Böylece günler geçti.Derken yavaş yavaş havalar ısındı,karlar eridi,minik tohum sıcaklığı hissetti,uyandı.Başını topraktan çıkarttı.İlkbahar gelmişti,artık güneş açıyor,yağmur yağıyor minik tohum büyüyordu.(çocuk yavaş yavaş doğrulur).Kocaman bir dalı oldu (kolunun birini kaldırır).bir tane daha dalı oldu(öteki kolunu kaldırır).Dallar çiçek açıyor(parmaklar tek tek açılır).Minik tohum kocaman bir ağaç oldu.İlkbaharda açan çiçekler yazın meyve oldu.Meyveler toplandı.Artık sonbahar gelmişti.Sıcak yaz günleri yavaş yavaş uzaklaşıyordu.Yağmurlar başlamış,kuvvetli rüzgar ağaçların iri dallarını bile sallıyordu.Sararan yapraklar bir bir düşüyordu(parmaklar birer bir er kapatılır,eller yumruk yapılır).

Derken minik bir tohum düştü yerdeki sararan yaprakların arasına.Minik tohum rüzgarla bir o yana savruldu,bir bu  yana(çocuklar etraflarına dönerek bir o yana,bir buyana gidip gelirler).Kuytu bir yere rüzgar minik tohumu bıraktı.Artık kış da iyice yaklaşmıştı.Biran önce yuvasına yerleşmeliydi.Yoksa  bu kış günü ne yapardı.Minik tohum sıcacık,sevimli yuvasına çekildi.Hemencecik uykuya daldı(çocuklar tekrar yerde büzülürler)Ta ki ilkbahara kadar.
:36_3_3:

Tepki Skoru
0
ellerine sağlık yarın bende uygulayacağım çok güzel devamını bekleriz

Tepki Skoru
0
meneksesena çok güzelmiş paylaşım için sağol canım.

Tepki Skoru
0
rica ederim arkadaşlar yenilerini ekleyecegim hiç merak etmeyin

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler arkadaşım.güzel bir müzikle desteklendiğinde çok güzel bir çalışma olur

Tepki Skoru
0
ben bu tohumu buğday tohumu olarak işlemiştim.buğdayın biçilmesi ,değirmende un olması,unların fırına gidip ekmek olması ve sofralara gelmesini drama olarak işlemiştik.tabikide sizinkide farklı olmuş.teşekkürler

Tepki Skoru
0
bende bu tohumu buğday tohumu olarak işlemiştim.buğdayların biçilmesi ,değirmene gidip un olması,daha sonra fırına ulaşan unların ekmek olması.çocuklar çok sevmişlerdi.ekmeğin israf edilmemesi hakkında sohbet etmiştik.sizinkide çok güzel olmuş.kolay gelsin.

Tepki Skoru
0
saol bende buna benzer bir tane oynatıyorum, buu da deney
eyim bakayım

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika