Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Mikrop deneyi

Tepki Skoru
0
MATERYALLER
_el kremi
_toz sim
_ıslak mendil
_kagıt havlu

çocuklarla mikroplar hakkında konuşulur..her yerde oldukları,gözle görülmeyecek kadar küçük oldukları,hastalıklara neden oldukları vs..
her işte ellerimizi kullandığımız için en çok ellerimize bulaştığı ellerimizi çok sık yıkamamız gerektiği de anlatılır.çocukların mikropların ellerine bulastıktan sonra nasıl çıkartıldığını göstermek için önce eller kremlenir..krem kurumadan toz sim çocuklara gösterilir bunları mikrop olarak düşünmeleri istenir.... kremlenen ellere bolca toz sim dökülür.çocuklara ellerin mikroplu olduğu söylenir.bu mikropların nasıl çıkacağı sorulur.
önce kağıt havluyla silinir,mikropların hepsi çıkmaz,
ıslak mendille silinir yine çıkmaz
sadece su ile yıkanır bu da yeterli olmaz
son olarak sabunla yıkanır böylece simlerin(yani mikropların)hepsi çıkar eller tertemiz olur
sabun ve su ile temizlemenin mikropları temizlediği bu yüzden yemeklerden önce ve sonra elleri yıkamanın ne kadar önemli olduğu çocuklara anlatılır..

Tepki Skoru
0
DEĞERLİ ARKADAŞALAR DENEY GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL OLMUŞ. SADECE ÇOK GÜZEL VE İYİ OLMUŞ DENİLİYOR.BÖYLE BİR DEĞERLENDİRME BANA GÖRE ÇOK BASİT DENEY DAHA FARKLI OLABİLİR. SİZLERİNDE DAHA İYİ DEĞERLENDİRMENİZİ BEKLİYORUZ. ÇOK GÜZEL OLMUŞ DEMEKLE OLMUYOR.

Tepki Skoru
0
gerçekten güzel bu hafta uygulamamda uygulayacağım sağol

Tepki Skoru
0
:36_7_8: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
çok güzel

Tepki Skoru
0
güzel.bence konunun gerektirdiği ölçüde. eğer temizlikten başka birşey olsaydı genişletilebilirdi.tşkler

Tepki Skoru
0
deneyin çok ilginç ve güzel.ben lise öğrencisiyim çocuk gelişimi bölümüyüm.uygulama semineri dersinden bizim deney sınavımız olucak.bu deneyi yazıcam kesin.tşkler deney için

Tepki Skoru
0
Güzelmiş eller kurumadan kirli yerlere de ellenebilir niye el yıkamak gerektiğini anlatmak için çok iyi

Tepki Skoru
0
teşekkürler uygulamalı anlatım daha çok işe yaramıştır eminin

Tepki Skoru
0
teşekkürler bu hafta bana lazım olan deneydi .yeni çalışmalarlarda buluşmak dileyiyle hoşçakalın.

Tepki Skoru
0
bu güzel fikir için çok teşekkürler :).... Bana çok yardımcı olacak diye düşünüyorum...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle