Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Mesleklerle İlgili Proje Çalışmasına İhtiyacım Var...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar benim mesleklerle ilgili bir proje çalışmasına ihtiyacım var ama şöyle güzel orjinal ilk bakışta hoşa gidecek şekilde olmalı....

fikirlerinizi söylerseniz sevinirim...ne gibi birşey yapabilirim...

Tepki Skoru
0
merhaba kutudan fırın yapabılırsın onunede fırıncı resmı koyarsın cok gusel oluyo

Tepki Skoru
0
Şimdi işin ustasından hem sana arkadaşım hem foruma bir teknik sır vereyim. Proje dediğinizde aklınıza büyük kraft kağıtları gelsin. Aslında bu mucize bir kağıt. Harika şeyler ortaya çıkıyor ortaya bunla. En azından ben çocuklara böyle yaptırıyorum. Koskocaman bir meslek projesi yaptık. Bir duvar uzunluğunda kraftı düşün.. ilk sıraya dr lar ve hemşireler üç boyutlu oldu ve bir sürü. parmak kuklalar aslında. kukla olarak yapıtırdık üç boyutlu oldu. altına aşçı yaptık. (bir dizi) kestiler yapıştırdılar. şapkasını pamuktan yapıp yüzünü pastelle çizdiler. resim öğretimi verdiğim için çokta nbaşarılı oldu istersen onun tekniğinide anlatırım çok başarılı çizimler elde edebilirsin. yeterki çocuğa teknik ver. onların altına itfaiyeciler hem boyma hem parmak kukla yine üç boyutlu. onun altına elinde dur işaretleri olan polisler. onun altına manav yaptık. manav bir kasa içinde duruyor. birtek orasına karıştım. çünkü orya 3 boyutlu bir balkon yaptım. onun için fizik gerekir bu nedenle çocukalr yapamayacağı için el attım. içine bir çocuk çizdiler yanlarına 3 boyutlu kendilerinin yaptıkları meyveleri yapıştırdılar. en alta çiçekçi yaptık. yapay çiçekleri kesip yapıştırdık. en önemlisi en başa pc çıktısıyla meslekler tablosu dedim. daha sonra alta işte dr ların üsütüne yine pc yazısıyla hemşire itfaiyeci falan yazıp yapıştırdım görünütü çok kaliteli oldu aynı zamanda ilgi uyandırıcı.. en son onu anasınıfı dışına astık. ellerimizi parmak boyasına boyadık boş yerlere el bastık. harika oldu. bi de beni çizip yapıştırdılar meslek olarak... süper bir çalışma ihtiyacın olan kraft ve çeşitli meslek kalıpları...

başarılar

çalışmanın sonunda çocukların kendilerini alkışlamasını muhakkak iste. çok önemli..

Tepki Skoru
0
o polisi manavı falan nasıl yaptınız acaba?ben de yapmayı düşünüyorum da :)

Tepki Skoru
0
aslında mesleklerle ilgili çok güzel proje örnekleri geliyor insanın aklına boş süt ktuları tuvalet kağıdı rulolaru mesleklerle ilgili boyama safalarından comak kuklalar yapılır sonra artık materyallerle bi şehir kurulur. yine küçük süt kutularıyla arabalar yapılır yollar bahceler binalar parklar böyle okundugunda cok zormus gibi geliyor insana ama inanılmaz keyifli oluyor ben yaptır
ıştım çocuklaramı caddenin ortasında bir kaza alanı yaptık neden olabileceğini vs. yapılması gerekenleri konustuk sonra kaza alanına polisler ambulanslar yaptık yerleştirdik sora da hastaları hastaneye götürüp doktordan iyileşmel45ini istediik bunun dramasınıda yaptırmıştım inanınmaz güzel ve zewkli oluyor ve en önemlisi cocukların kaavraması ve öğrnmesi bakımından daha kolay oluyor :))

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle