Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Meslekler Oyunu

Tepki Skoru
0
Lider: M. Oğuz Ersözen

Yarışmalı Meslekler Oyunu

Yaş Grubu : 5, 6 yaş

Hedef : Çeşitli meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını ve bunu ifade edebilmelerini sağlamak.

Isınma oyunu: “Eller kafada – eller popoda” oyunu.
(Çocuklar liderin yaptığını yapacak, söylediğini yapmayacaklar. Lider de onları şaşırtmaya çalışır. Örneğin, “eller kafada” der, ama ellerini karnına koyar, ellerini kafasına koyan çocuklar yanar. Lider, çocuklar oyunu benimsedikçe, hızlandırır, “eller karında”, “eller burunda” vb., ama her seferinde lider ellerini, söylediğinden başka yere koyar).

Oyun: Lider kazmayla toprağı kazıyormuş gibi yapar, "ben ne yapıyorum" diye sorar; sonra pantomimle doktor, berber vb. taklitleri yapar. Çocuklar tahminlerler bilmeye çalışırlar ve yarışma oyununa geçilir. Bu kısımda Lider TV sunucusu gibi davranır, çocuklar da yarışmacılar olurlar. Çocuklar tek tek gelir, kendilerine bir isim, meslek, yaş uydurarak kendilerini tanıtırlar. Sonra hep birlikte bu meslek canlandırılmaya çalışılır.

Değerlendirme: "Biz bugün çeşitli meslekleri öğrendik, en çok hangisini sevdiniz?" sorusuyla, kısa bir konuşma başlatılır.

Düşünceler: ….(Düşüncelerinizi bekliyorum..):thumbsup:

Tepki Skoru
1
Çok hoş mutlaka uygulatacağımm..
Teşekürler...

Tepki Skoru
0
Sağolun, güle güle kullanın, uygulama sonrası geri bildirimlerinizi merak ediyorum

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler hemen yarın uygulayacağım tamda meslekler konusunu işliyordum

Tepki Skoru
0
gamze85' Alıntı:
Uygulama sonrası yorumları, tepkileri, her türlü geri bildirimlerinizi bekliyorum.
Selamlar..

Tepki Skoru
0
çok güzel. paylaşım için teşekkürler

Tepki Skoru
0
gamze85' Alıntı:
uygulayabildiniz mi? sonuçlar, tepkiler..
bildirebilirseniz sevinirim...

Tepki Skoru
0
biz sık sık eller belde,eller ... ısınma oyununu kullanıyoruz çocuklar çok seviyorlar.teşekkürler

Tepki Skoru
0
:36_7_8: hocam bu oyunu çocuklarla beraber oynadık.. o kadar çok eğlendiler ki anlatamam.. özellikle ilk ısınma hareketinde kahkahalar attılar resmen.. ben de tabii.. :) "öğretmenim bu oyun çok güzelmiş; bir daha oynayalım mı?" diye sordular ardından.. ancak zamanımız olmadığından tekrarlayamadık.. ertesi gün "öğretmenim, dün oynadığımız oyun çok güzeldi.." dediler.. size çok teşekkür ederim hocam.. çocuklarım adına da, kendi adıma da çok teşekkürler.. diğer dramalarınızı ve oyunlarınızı da en kısa zamanda uygulayacağım..  :36_7_8:

Tepki Skoru
0
Hocam bu ısınma oyununu ve meslekleri pandomimle anlatma oyununu sınıfımda sık sık uyguluyorum. Çocuklar bu tür oyun ve taklitlere bayılıyorlar.
Değişik konular buluyoruz ve çocuklar pandomimle anlatmaya çalışıyorlar, diğerleri de bulmaya çalışıyor. Mesela mevsimleri gruplar halinde canlandırıyorlar, yaptığımız herhangi bir olayı canlandırma gibi.( yolculuk, yemek yeme, spor yapma vb.) Ya da sınıfta bulunan araç ve gereçleri çeşitli eşyaları anlatmaya çalışıyorlar.( sandalye, televizyon, perde, kalem,oyuncak araba, bebek gibi.)

Paylaşım için teşekkür ederim:)

Tepki Skoru
0
cok güzel olmus canım saol bu çalışma için ;)

Tepki Skoru
0
dramanın basamaklarını içerecek şekilde olması çok hoş. genelde sadece dramanın içindeki tekniklerden sadece biri veya birkaçı kullanılıyor ama drama bu şekilde tam olunca çok daha etkili oluyor. teşekkürler.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle