Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

MEB, 10 bin öğretmen alacak

Tepki Skoru
0
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 10 bin kadroya öğretmen alacak. Öğretmenlik için başvurular 7-18 Ağustos 2006 tarihleri arasında yapılacak.

MEB, öğretmen alımına ilişkin 2006-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu taslağını internet sitesinden yayımladı. Hangi branşta kaç aday alınacağının henüz kesinlik kazanmadığı bildirildi.

Adaylar MEB'in www.meb.gov.tr adresli internet sitesindeki elektronik formu doldurarak başvurabilecekler. 2006-1 atama döneminde öğretmenlik için başvurmuş olup KPSS puanı ya da hizmet süresi yetersizliği nedeniyle atanamamış olanların başvurularının geçerlilik süresi 9 Ağustos 2006 tarihinde sona erecek.

Bu adaylardan isteyenler gerekli koşulları taşımaları halinde yeniden başvurabilecekler. İngilizce Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliğine, Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği programını tamamlayanlar başvurabilecek.

MEB'e bağlı resmi eğitim kurumlarında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlar, öğretmenlik için gerekli şartları taşımaları kaydıyla başvurabilecekler.
2 veya 3 yıllık eğitim enstitüsü, eğitim yüksekokulu ve eğitim ön lisans mezunu olup öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olanlardan, açıktan atama biçimiyle tekrar öğretmenliğe dönmek isteyenlerin, ayrıldıkları alandan başvuruları kabul edilecek. Öğretmen lisesi ve ilköğretmen okulu mezunları açıktan atama biçimiyle öğretmenliğe başvuruda bulunamayacak.

Başvurular, 7-18 Ağustos 2006 tarihleri arasında internetteki elektronik başvuru formu doldurularak yapılacak. Bu formu dolduran adaylar başvuru bürolarından onaylatabilecekler. Adayların başvuru formları, 81 il milli eğitim müdürlüğü ile şu ilçelerin milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulacak başvuru bürolarında kabul edilecek:

- ADANA: Ceyhan, Kozan, Seyhan, Yüreğir.
- ANKARA: Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak,
Sincan, Yenimahalle.
- ANTALYA: Finike, Manavgat.
- BURSA: İnegöl, Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım,
- ÇORUM: Alaca, İskilip, Osmancık, Sungurlu.
- DENİZLİ: Acıpayam, Çal, Sarayköy.
- DİYARBAKIR: Ergani.
- ERZURUM: Hınıs, Horasan, İspir, Oltu.
- GAZİANTEP: Islahiye, Nizip, Şahinbey, Şehitkamil.
- HATAY: İskenderun.
- İSTANBUL: Bakırköy, Eminönü, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kadıköy, Kartal, Küçükçekmece, Şişli, Üsküdar.
- İZMİR: Bornova, Buca, Karşıyaka, Konak.
- KASTAMONU: Cide, İnebolu, Taşköprü, Tosya.
- KOCAELİ: Gebze, Gölcük, Kandıra, Körfez.
- KONYA: Akşehir, Beyşehir, Ereğli.
- MANİSA: Akhisar, Demirci, Salihli, Turgutlu.
- MUĞLA: Fethiye, Milas.
- SİVAS: Gürün, Kangal, Şarkışla, Suşehri, Yıldızeli.
- ZONGULDAK: Devrek, Karadeniz Ereğlisi.

Atama sonuçları 23 Ağustosta ilan edilecek.

Tepki Skoru
0
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere ilk atamayla 9 bin 800, açıktan ve açıktan ilk atamayla 150 ve kurumlararası ilk ve yeniden atamayla 50 olmak üzere toplam 10 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek.

Kadrolu öğretmen ataması yanında 7 bin sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi de yapılacak. MEB'den yapılan açıklamaya göre, başvurular 9-23 Ağustos tarihleri
arasında yapılacak. İlk defa başvuracak adaylarda 2004, 2005 veya 2006 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan birine girmiş olması şartı aranacak.
Açıklamaya göre, kadrolu öğretmen ataması yanında 23 alandan toplam 7 bin pozisyona sözleşmeli öğretmen görevlendirmesi de yapılacak.

Adaylar başvuruya ilişkin bilgileri, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ''http://personel.meb.gov.tr'' internet adresinde 9 Ağustosta yayımlanacak ''2006-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu''ndan öğrenebilecek.

Tepki Skoru
0
teşekürler.ama sözleşmeliyide aynı puanlarlamı alacak.ayrıca kaçıncı sırada olmamız gerekiyor

Tepki Skoru
0
evet ya ben de merak ediyorum...mesela 78 alan birisi sözleşmeli yerler yazsa iyi yerler olur mu?kesin olarak....

Tepki Skoru
0
galiba bu yıl sözleşmelide kadroluda aynı puanla alıyor

Tepki Skoru
0
selam arkadaşlar, yeni üye oldum yanlış bir yere yazdıysam affoluna. kpss den 71.210 aldım sizce şubat ayında sözleşmeli de olsa atanabilir miyim? hangi branştan kaç kişi alınacağı ne zaman belli olacak bilgisi olan varsa lütfen yazsın. teşekkürler.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle