Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kreş açmak istiyorum yardıma ihtiyacım var

Tepki Skoru
0
MERHABALAR ;ben bu yıl mezun oldum ve kendime ait bir yer açmak istiyorum.Bu kreş,yuva her neyse...Böyle bir işin dezavantajları neler?Nekadar paraya ihtiyaç var?Ne yapmam gerek

Tepki Skoru
0
arkadaşım bu konuyu açmışlardı. arasan gerekli bilgileri bulbilirsin orada. Valla bizde düşünüyoruz 1-2 yıl sonra. yaklaşık olarak 20 milyar falan tuttu bizim hesaplarımıza göre.

Tepki Skoru
0
ya bu ortalama bir rakkam. alacağınız malzemelere bağlı.

Tepki Skoru
0
peki kreşte hem kurucu müdür hmde öğretmen olrak görev yapabiliyormuyuz.İşler nasıl yürütülüyor.teşekkürler

Tepki Skoru
0
fikriniz güzel kaliteli bir kreş için çocuk ve anne gözüyle bakarak bazı şeylere karar vermek lazım.mesela bahçe,güleryüz,doktor(DR.içişni velisi ile halleden kreşler var),
yanlış bilmiyorsam artık okulöncesi mezunları anaokulu ve kreş açamıyor.Çocuk gel.ve okul önc.mezınu olma şartı aranıyor.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşım kreş açmak önemli değil.Onu idare edebilmek ve devam ettirebilmek önemli.Umarım başarılı olursun.
Kreş malzemeleri için de bizim şirketten bişiler ayarlarız.

Tepki Skoru
0
evet bencede yürütmek çok önemli bir konu çünkü işin ticari boyututnu düşündüğünüzdedde gerek çocuklara gereksede diğer aynı tipteki kurumlardan kendinizi daha fazla geliştirmenizve yer edinmeniz gerek çevre gereksede yapacağınız faaliyetlerin zengginliği sizi başarıya ulaştıracaktır başarılarr......

Tepki Skoru
0
nasıl yani okul öncesi mezunları artık kreş açamıyormu.. açamıycakmıyız yani...

Tepki Skoru
0
teşekkür ederim peki GÜLAYSE arkadasımızın sölediği durum nedir

Tepki Skoru
0
ben müdürlük yaptım.
hem açıp hem sorumlu mdr olup hem de öğr lik yapabilirsin. tabii eğer gözün yiyorsa. yani mdrlük we öğtlik birarada zor. çocuklarla mı, büyüklerle mi ilgileneceksin!?

özel sektör olduğu için herkes yüze gülen birer düşman. kuyu kazmakla meşguller.
tam bi kurtlar sofrası gördüm ben.(kreş sahipleri arasında)

bir de öğrenciye potansiyel para makinesi gibi bakılıyor. veliye we öğrenciye ödeme kolaylığına göre muamele ediliyor.
hatta gösterişle paraları alınıp çocuklara bi kuruş harcanmayan yerler war.
ben bir yıl çalıştım we kendi çocuğumu özele göndermeyi düşünmüyorum.
çünkü onunla değil, benimle ilgileniyolar.

yalnız çok acı bi durum war. kreş sahiplerinin %99'u canı sıkılan ew hanımları,ilkokul mezunları,eğitimle alakası olmayan kişiler.
zaten bu yüzden kreş eğitimi bu halde. keşke işin başında hep eğitim kökenli insanlar olsa.
okul öncesi öğretmenleri açsın da ewinde otur otur sıkılan we "para kazanayım bari "diyen teyzelere! meydan kalmasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Allah yolunu açık etsin..
:4::4::4::4::4::4::4::4::4:

Tepki Skoru
0
yanlış bilmiyorsam artık okulöncesi mezunları anaokulu ve kreş açamıyor.Çocuk gel.ve okul önc.mezınu olma şartı aranıyor.
Bu bilginin doğruluğundan emin misiniz arkadaşlar?bilgilendiren olursa sevinirim.

Tepki Skoru
0
iyide ben anlamadım bu kreş açamam işini ben okulöncesi öğretmenliğini bitirdim bunun yanında çocuk gelişiminidemi okumam lazımmış???
ayrıca bir yuva, kreş 20 milyara açılacaksa ben bugün açayım:) 20 milyarla içi zor döşenir bence tabi doğru düzgün bir yer olacaksa :):):)

Tepki Skoru
0
ya peki hiç devlette çalışmadan açabiliyormuyuz ben direk açmaya kalksam herhnagi bir memuriyet isterlermi

Tepki Skoru
0
nasıl kreş açamyoruz yaa!!! yok ya öle bişi bi yanlış anlaşılma var arkadaşım o işte olurmu öle bişi her 4 senelik fakülte mezunu okulöncesi öğretmeni kreş açabiliyorr!! arkadaşkarr takmayın kafanıza:))

Tepki Skoru
0
arkadaşlar okul oncesi eğitim bölümü mezunları da kreş açabiliyor ayrıca herhangi bir memuriyet istenmiyor yalnız hem sorumlu müdür hemde öğretmenlik yapamazsınız bu sosyal hizmetler yönetmeliğinde açıkca belli ayrıca 20 BİN YTL'ye kreş açılabileceğini pek sanmıyorum ben açarsınız tabi ki ama çok kaliteli olacağını düşünemiyorum...

Tepki Skoru
0
ya arkadaşlar ben kabaca bi fiyat hesapladım öle kafamdan. siz bunu kıstas olarak mı alıosunuz. açmaya kalkışınca kim bilir ne masraflar daha çıkacak. iyi bilen biri varsa o fiyat versin.

kimsenin verdiği fiyat kimseyi bağlamaz. alınan malzemelere, büyüklüğüne, içine yapılması gerekenlere (lovabo vb.) değişir.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle