Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

KPSS' DE DERSANEYE GİTMEK ŞART MI?

Tepki Skoru
0
arkadaşlar KPSS sınavına hazırlanırken nasıl bir çalışma şeklı uyguladınız yada uygulamayı planlıyorsunuz ? Sizce dersaneye gitmek gerekiyor mu ?

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar bu deneyimi yaşayanlar paylaşırlarsa KPSS ye giren yada girecek olanlar için faydalı olur diye düşünüyorum....

Tepki Skoru
0
yok bence ben haziran ayında çalıştım 11 temmuzda sınav oldu.çok zorlandığımı söleyemem. ama meslek lisesi mezunu arkadaşlar özellikle matematik konusunda zorlandılar atanamayanlar oldu. onlar için faydalı olur.ama herhalde sıkı çalışmak lazım.

Tepki Skoru
0
Sevgili hülya ,ilgin ve yorumun için sağol.... herkes farklı bakıyor bu olaya.kimisi çok büyütüyor ,kimisi ise abartıldığını düşünüyor ...

Tepki Skoru
0
bu konu da ben de dertliyim cleanspring1 arkadaşım. İnşallah seneye mezun olacağım ve KPSS sınavına gireceğim:( bir türlü karar veremiyorum dershaneye gidip gitmeme konusunda. arkadaşlar ve ailem git diyor ama ben gitmek istemiyorum boşuna para vercekmişim gibi geliyorve kendime güveniyorum. gerçi puanlar şimdiden 85 olmuş ama napcem bilmiyorum:(:(Ailem gitmem konusunda ısrarcı çünkü 2yıl kaybım var ve tekrar kaybım olmasını istemiyorlar hemen atanıp ayaklarımın üzerinde bir an önce durmamı istiyorlar. KPSS sınavına giren ve başarılı olup atanan arkadaşlar lütfen bize yardımcı olun...neler yaptığınızı, nasıl çalıştığınızı yazarsanız sevinirim.

Tepki Skoru
0
çirkin ördek e katılıyorum.mümkünse bizi bilgilendirin ..... :)

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bende bu sene 4 oldum ve ben vakit kaybetmeden yazıldım bir meslek liseli olarak özellikle matemetikte zorlanacağımı düşünüyorum bence çok önemli bi konu şansa bırakmamak gerekli valla ben strese girdim şimdiden allah yardımcımız olsun......

Tepki Skoru
0
zehra arkadaşım ilgin için teşekkür ederim. umarım tez zamanda atanırsın

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Bence dershane sadece sizi disiplinli bir çalışmaya sokabilir başka türlü etkisi olacağını sanmam.

Tepki Skoru
0
ben teşekkür ederim ammiiiiiinnnn inşallah hep birlikte atanırız :D selçuk bey ben özellikle matematik için gidiyorum çünkü en basit soruları bile çözemiyorum ama haklısınız bilgisi olana sadece çalışma düzeni sağlar

Tepki Skoru
0
dersane şart değil bence arkadaşlar, branşımızda puanlar o kadar da yüksek değil çünkü.Bence gözünüzü korkutmayın o kadar.Ben 2003 kpss'de hiç çalışmadım ve Konya'ya atanan 5 kişiden biri oldum.Ama bazı sebeplerden dolayı başlamadım göreve,dolayısı ile ertesi yıl da başvuru yapamadım bir yılım dolmadığı için.2005 Kpss'de ise kendime güvenemediğimden 4 ay bir kursa gittim ve ilk puanımdan çok daha yüksek bir puanla ilk tercihime atandım.Şimdi adaylığımda kalktı, bu günler sizin için de çok uzak değil, bence boşuna stres yapmayın.Ama çalışmayı da ihmal etmeyin.Hepinize başarılar..

Tepki Skoru
0
teşekkürler arkadaşım inşallah o günleri görürüz :)

Tepki Skoru
0
DARISI BAŞIMIZA ... :) Umarım hepimiz kolayca atanırız ....ZEHRA özelden msj atsana hangısıne başladın ?neredesin ?merak ettim.... :)

sdf

Tepki Skoru
0
kime sorsam gittiği dersaneyi kötülüyo herkes öss adaylarına daha çok ilgi gösterildiğinden şikayetçi dersaneye gitmeyi düşünüyorum ama hangisine gitmeyi tercih etmek bile zor bi türlü karar veremedim yaw :)

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bende bu yıl mezun oldum.. sizin gibi gitmek le gitmmek arasında kaldım..1. dönem çalışma fırsatım olmadı.. ara tatilde başlamayı planladım yine olmadı ve en sonunda baktım tek başıma bu iş yüürmüyor. dersane sadece bana disiplin ve düzen sağladı.. yani zorlayıcı bir güç gibi düşünebilirsiniz.. herkes için bu süreç farkl işleyeceği için hazır tabletler sunmak yersiz .. ama bana kalırsa çalışmaya çok erlenden başlamamanız ne jkadar erken olursa sıkılma ve unutma o kadar kolay oluyor..
son 3 ay yeterli diye düşünüyorum gygk için..
ama eğitime erken başlamakta fayda var..
herkese başarılar

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Evet güner Disiplin konusunda haklısın.İnsan belli bir yerden sonra sıkılıyor çalışmıyor.

Tepki Skoru
0
valla arkadaşım bn dersanye falan gitmedim. yargının genel yetenek genel kültür ve eğitim bilimlerini aldım onlardan çalıştım. yazın genel yetenek genel kültür çalışayma başladım düzenli ilk dönem bitti. ikinci dönem sadece eğtim çalıştım. en son konu olarak da öğrenme psi. çalışmanı tavsiye ederim bn öyle yaptım çok yararını gördüm.
bide yargının eğitim bilimleri soru bankasını aldım . onda da sonunda çıkmış eğitim bilimleri soruları ve analizleri var. en son hafta onları yaptım tam bi tekrar oluyor sorularla ilgili konuları açıklamış bana yararı oldu.kaçırdığın noktaları tekrar ediyrsun.
78,269 aldım. bu arada hiç bi dersanenin denem sınavıan katılmadımda evde kendi kendime deneöeler yaptım.
herkese kolay gelsin:)
düzenli çalışırsan sıkışmadan hallerdersiniz bence

herkese başarılar.

Tepki Skoru
0
sevgili gökçe verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.puanın konusunda tebrikler...sana başarılar.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bence bu mesele kişiye göre değişiklik gösterir...mesela ben kendi kendime kesinlikle çalışmam..bu yüzden dershaneye gittim..hakkını yiyemem çok faydası oldu...78,311 aldım ama dershaneye gitmeseydim o kdr alamazdım...dershanenizi ii seçin ama bu çok önemli...herkese başarılar arkadaşlar...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle