Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kpss çalşırken aklıma takılanlar

Tepki Skoru
0
bu konuyu buraya mı açsam başka yeremi bilemedim yanlış yereaçtıysam lütfen uyarınız.kpss çalışırken ölçme değerlendirmede bir konu aklıma takıldı bana yardımcı olurmusunuz.şu ölçek türleri varya Sıralama,sınıflama , eşit aralıklı, oranlı hatta bu sene çıkmıştı ben hep karıştırıyorum eşit aralıklı ve oranlı çlçeğe birer cümle ile örnek verirmisiniz?şimdiden teşekkürler

Tepki Skoru
0
bu konuda beni aydınlatacak kimse yokmu ölçeklere birer cümle ile örnek kafam çok karıştı bu konuda

Tepki Skoru
0
slm eşit aralıklı ölçeğe örnek olarak saat,takvim,termometre oran ölçekleride örneğin uzunluğun metre ağırlığın kg ile ölçülmesi gibi

Tepki Skoru
0
eşit aralıklı ölçeğe eğitimde kullanılan standart testleri ( ya da eğitimde kullanılan tüm testleri ) oranlı ölçeğe ise litre, elektrik sayacı, ısı değişimini ölçmek için geliştirilmiş kelvin ısı ölçeğini örnek verebiliriz.. kolay gelsin arkadaşım :D

Tepki Skoru
0
yanlış hatırlamıyorsam eşit aralıklı ölçekte ' 0' atanmış tanımlanmış sıfır
oranlı ölçekte de gerçek sıfır olması lazım.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ölçmede üst ve alt sınır soruları vardı onları nasıl çözüyorduk yaa bir formülü vardı unuttum bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

Tepki Skoru
0
güçlük indeksi= üst grup + alt grup / toplam

ayırıcılık gücü= üst grup - alt grup / üst ve alt grup topmalarından sadece bir tanesi

arkadaşım aradığın bu mu bilmiyorum ama umarın açıklamaya çalıştığımı anlarsın biraz karışık oldu çünkü

Tepki Skoru
0
Selam benimde eğitim bilimlerine çalışırken aklıma bir soru takıldı.Cevabınızı bekliyorum.Ben de yargı dan çalışıyorum oradaki bir soru...

Bir öğretmen dersin başlangıcında "bugün depremin zararlarını tartışacağız" demiştir.Öğretmenin bu ifadesinin amacı aşğıdakilerden hangisidir?

A) Yaşantı kazandırmak
B) Sosyal geçişi sağlamak
C) Özümlemeyi gerçekleştirmek
D) Uyumsamayı sağlamak
E) Dengesizlik yaratmak

Sorunun cevabı E şıkkı ama benim D şıkkı.Açıklamalarınızı bekliyorum arkadaşalar

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle