Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

KIZ GİBİ DAVRANAN ERKEK ÖĞRENCİ

Tepki Skoru
0
MERHABA TUĞBA HANIM.SİZİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ÇOK MUTLU OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTERİM ÖNCELİKLE.BENİM SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİĞİM KONU ÖĞRENCİM HASAN.HASAN SINIFTA GELİŞİM ÖZELLİKLERİ VE BECERİ AÇISINDAN EN YETENEKLİ ÖPRENCİM AMA SINIFTAKİ KIZ ÖĞRENCİLERİN TOKALARI TAÇLARI GİBİ KIZLARA AİT ŞEYLERİ ÇOK REHET ALIP TAKABİLİYOR VE ÇOCUKLAR ONA KIZ HASAN DESELER BİLE RAHATSIZ OLMUYOR BEN BİRAZ İLGİLENDİM VE BU DAVRANIŞLAR AZALDI AMA NEDEN BÖYLE YAPTIĞINI VE DOĞRU OLAN ÖNLEMİN NE OLDUĞUNU MERAK EDİYORUM AYRICA HASAN ÇOK DA AKTİF BİR ÇOCUKTUR VE DOĞUDA BİR KÖYDE OTURUYOR.İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Tepki Skoru
0
Merhaba..
Teşekkür ediyorum öncelikle..
Çocuğun tam olarak yaşını bildirmiş olsaydınız daha kesin bir cvp verebilirdim.Ama yazdıklarınızda benim kafamda ilk oluşan baba figürünün olmayışı ya da pasifliği..Eğer bir ailede baba yada babanın yerine koyabileceği bir erkek yoksa ve çocuk bütün zamanını anneyle geçiriyorsa bu tür vakalarla karşılaşıyoruz..Sizin yapmanız gereken ailenin yapısını araştırmak.Anneyle görüşebilmeniz mümkünse bu davranışlarının nerden kaynaklandığını öğrenebiliriz.Kaynağını öğrendikten sonra çözüm zaten kendiliğinden gelecektir.Gerekli bilgileri öğrenebilirseniz neler yapabileceğiniz konusunda sizi daha net aydınlatabilirim..
Sevgiler..

Tepki Skoru
0
TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZE.ÇOCUK 6 YAŞINDA,VE AİLESİYLE HENÜZ TANIŞAMADIM BİR TÜRLÜ HİÇBİR ŞEKİLDE GÖRÜŞMEY E İSTEKLERİME CEVAP VERMİYORLAR AMA BİR DAHA DENEYEYİM.AYRICA BABASI VAR ONU BİLİYORUM.EĞER AİLESİYLE GÖRÜŞEBİLİRSEM SİZE BİLGİ VERİRİM.SEGİLERİMLE

Tepki Skoru
0
merhabalar bende bir soru sormak istiyorum .benimde alper isminde bir öğrencim var...alper hasan gibi toka takmıyor ama bazen hani alpay(kuşum )varyaonun gibi konuşuyor..ben taklitoldugunu düşündüğüm içinfazla üzerinde durmuyorum.acaba hatamı ediyorum...bazen de böylekonuşma sana yakışmıyor diyorum...haa bu arada alper de 6 yasında....

Tepki Skoru
0
merhaba ben daha öğrenciyim . 17 haziran 2007 tarihinde öss sınavına gireceğim bu yüzde çok heycanlıyım heycanımı nasıl yatıştırabilirim? . birde ailem çok üstüme geliyor ne yapacağımı bilemiyorum . herkes kazanacak gözüyle bakıyor benimle ilgilenirseniz sevinirim çok çok teşekkür ederim. birde ne yapmam gerekiryor...

Tepki Skoru
0
Slm Elifbuse..
Şimdiden başarılar diliyorum sana..Heyecan olması gereken bir duygu, heleki hayatımızın dönüm noktası dediğimiz üniversite sınavlarında..Ama bu heyecanın çoğu tabi ki de zarar..Malesef ki aileler bu konuda sizden daha heyecanlı oluyorlar.Onlarıda anlamamız lazım.Sonuçta çocuklarını iyi yerlerde görmek istiyorlar.ama şu an senin düşüneceğin şey ailen olmamalı.Sınava kısa bir süre kaldı.Şunu unutma; üniversiteyi kazanamamak hayatının sona ermesi, herşeyin bitmesi demek değildir..YA KAZANAMAZSAM sorusu beynini tırmalar her gece..Emin ol kazanamasan da önüne farklı seçenekler çıkar..sen sadece inan,iste ve elinden geleni yap..Ve şu sıralar bu tür negatif düşüncelerden uzak dur.Bu seni korkuyla başbaşa bırakır.bu günlerde hiçbir insanın sorununu dinleme,mümkünse tv den uzak dur.Ve ailene rica et sınava kadar hiçbir şekilde üstüne gelmesinler.
Sınavın sonucuna değil sadece sınava konsantre ol..Sınavın sonucunda ki başarısızlığı düşünürsen enerjini daha sınava girmeden tüketebilirsin.Oysa sorulara cevap verebilmen için o enerji sana lazım.
Kesinlikle olumlu düşünmeni istiyorum senden.Devamlı içinden BAŞARACAĞIM diye tekrarlamalısın.Bu şekilde önce beynine bunu inandırmalısın.
Sınav gününde heyecanını yenmen için bol bol derin nefes almalısın.Beynin en çok oksijene ihtiyacı olduğu bir gün çünkü..
Kendine güven ve hep positif düşün..İnan sistemli bir çalışmayla beraber bunlarda birleşince başaramaman için hiçbir sebep kalmıyor.
İnanıyorum ki gerçekten başarabilirsin tabi sen inandığın sürece..
Tekrar başarılar diliyorum..
SEVGİLER..

Tepki Skoru
0
Mehaba Gülsüm..
Öncelikle seni beklettiğim için kusura bakma..Emaöğretmene verdiğim cevap ta da baba figürüne değinmiştim.Ama Alper'in durumu biraz daha farklı.Malesef tv programları çocuklarımızı çok olusuz yönde etkiliyor.Bu tip konuşmalar onlara çok farklı ve ilgi çekici gelebiliyor. Ve tabii ki çocuğun bunu taklit etmesi de kaçınılmaz bir son.Aileyle görüşüp bu tip programları izlememesi gerektiği konusunda onları uyarabilirsiniz.Bir süre okulda bu tarz konuştuğunda ona kayıtsız kalmayı deneyin.Ne olumlu ne de olumsuz bir tepki vermeyin.Aileye de aynı uyarıda bulunursanız çocuk belli bir zaman sonra bu konuşmayla ilgi çekemeyeceğinin de farkına varıp kendiliğinden vazgeçebilir.
SEVGİLER..

Tepki Skoru
0
öncelikle biz anaokulu öğretmenlerinin çocuklarımızın çözemediğimiz sorunları için fikir alabileceğimiz bir psikoloğa her zaman ihtiyacı olur bu nedenle kendisine çok teşekkür ederim ayrıca gülsüm arkadaşımız önce soruyu soruyor sonrada soruma cevap yokmu diye soruyor çok tatlı tam bir anaokulu öğretmeni o bölüm çok hoşuma gitti teşekkürler

Tepki Skoru
0
hasan tayfun' Alıntı:
merha ben hasan 15 yasindayim lise 1 ogrencisiyim bnde davranis bozuklugu var kucuklukten beri kiz gibi davraniyorum babam sofor oldugu icin ve etrafimda ornek alabilecegim erkek olmadigi icin 2 ablam ve annemle birlikte yasamimi surdurdum
kucukken etekler giyer oynardim her oyunda kiz olmak isterdim simdi bu davranislarim yok fakat hala kiz gibi davraniyorum bu durum okulda alay konusu oluyor ve bnmle fazlasiyla dalga geciyorlar ailem kucukken bu davranislarimi destekleyip beni engellemedikleri icin de boyle buyudum ve boyle devam ediyorum artik arkadaslarimin bnmle alay etmesinden bunaldim ve sizden gelecek onerileri bekliyorum bu davranislardan kurtulup bir erkek gibi davranmak istiyorum

Tepki Skoru
0
merha ben hasan 15 yasindayim lise 1 ogrencisiyim bnde davranis bozuklugu var kucuklukten beri kiz gibi davraniyorum babam sofor oldugu icin ve etrafimda ornek alabilecegim erkek olmadigi icin 2 ablam ve annemle birlikte yasamimi surdurdum
kucukken etekler giyer oynardim her oyunda kiz olmak isterdim simdi bu davranislarim yok fakat hala kiz gibi davraniyorum bu durum okulda alay konusu oluyor ve bnmle fazlasiyla dalga geciyorlar ailem kucukken bu davranislarimi destekleyip beni engellemedikleri icin de boyle buyudum ve boyle devam ediyorum artik arkadaslarimin bnmle alay etmesinden bunaldim ve sizden gelecek onerileri bekliyorum bu davranislardan kurtulup bir erkek gibi davranmak istiyorum[/QUOTE]

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle