Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kış mevsimi ile ilgili kukla oyunu

Tepki Skoru
0
ALİ KAYAK YAPIYOR
Ali;(kayar)Hey çocuklar bakın nasıl kayak yeri yaptım.Ne kadar kaygan ayna gibi ho-op(kayar)Buket i çağıracağım o da gelip benile oynasın.Buket Buket!
Buket;Ali beni neden çağırıyorsun?
Ali;Bak nasıl kayak yeri yaptım gel de kay!Hadi gel,dene.
Buket;Hayır orada kayılmaz.oyun oynamak için hiç uygun değil.Gelip geçenler kayıp düşebilirler.
Ali;Ama şimdi kimse geçmiyor.!
Buket;Gelemem.Ben kaymaya sahaya gideceğim
Ali;(onun arkasında koşar,ama hemen durur.El sallar,yine kayar)ha-ha-ha uçuyorum!
Büyük anne;(evden çıkar)Burası acaba neden kaygan?Yürüyemiyorum.(ikik üç adım attıktan sonra yere düşer ve ağlayarak bağırır)Oh kalkmam için kim bana yardım edecek?(Ali kayak yerine koşar.Büyük anneyi görür bağırır)Oğlum lütfen kalkmama yardım et!(Ali kararsız büyük anneye yaklaşır)
Ali;(suçlu)Yavaş olun(yardım eder)İşte böyle!(onu temizler)
Büyük anne;Her tarafım ağrıyor,iyi ki ayaklarımı kırmadım.Allah Allah bu kadar kötülük olmaz.Kaldırımın üstünde kayak olur mu?
Ali;Büyük anne darılmayın lütfen!(utanır)Ben.. şey... kayak yerini ben yaptım.Kimsenin geçmeyeceğini düşündüm.Gelin ben sizi evinize götüreyim,sonra size süt,ekmek ne isterseniz alırım.
Büyük anne;(Bakınr)Bu defa seni affedeceğim iyi ki bana birşey olmadı.Lütfen kapının yanına kadar gitmeme yardım et!Kaldırımr kumla iyice ört ki kimse kaymasın.(eve doğru yola çıkarlar ve Ali büyük annenin koluna girer)
Ali;(Kutuyla kum getirir)Büyük annenin dediği gibi kaldırıma kum serpeyim.
Buket;Ali aferin!iyi ki artık yolda kaymıyorsun ama güzel ört.Şimdi oyun sahasına gel.Bütün çocuklar orda,kayak yeri ise ayna gibi!Hadi!(kış şarkısı söyleyerek çıkarlar)

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar eğer kukla oyunu oynatcaksanız bende war siz konu werin ben yazıp yollarım

Tepki Skoru
0
Çokk Teşekkür ederim arkadaşım.Örneklerinin devamını beklerim:)

Tepki Skoru
0
çok saol denizcim yardımların için..
bi gün bu konuda başını ağrıtabilirim haberin olsun:D

Tepki Skoru
0
denizzz cim ya benim için el kuklasıyla oynatabileceğim çok fazla karakteri olmayan hoşuna giden bir kaç tane kukla oyunu yollar mısın?

Tepki Skoru
0
TEŞEKKÜRLER MELİSCİM BEN Bİ BAKİM YAZABİLİRSEM YOLLARIM...

Tepki Skoru
0
ÇOOOK teşekkür edrim arkadaşım inan ihtiyacımım vardı.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle