Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kimse benimle oynamıyoooooooor!

Tepki Skoru
0
Çocuğunuz okuldan geldiğinde “kimse benimle oynamıyor” ya da “herkes bana gülüyor” gibi şeyler söyleyerek ağlıyor mu?

Bunun geçici ve o güne has bir durum olduğunu düşünüyorsanız, sadece çocuğunuzu dinlemek ve onu yüreklendirmekle yetinin. Ancak ortada kronik bir sorun olduğunu düşünüyorsanız harekete geçmelisiniz.

Öğretmeniyle görüşün
Öğretmen sınıfta yeni bir düzenleme yapabilir veya diğer çocuklarla davranışları hakkında konuşabilir.

Çocuğunuzun diğerlerinden aykırı kalmaması için yardımcı olun
Son moda giysi ve eşyalar için servet harcamanıza gerek yok ama çocuğunuz görünümüyle ilgili kendisinin de değiştirmeyi istediği birşeyden dolayı arkadaşları tarafından reddediliyorsa, bu değişikliği yapması için ona yardımcı olun.

Olumsuz alışkanlıklarını azaltmaya çalışın
Bazı çocuklar sırf yeterince banyo yapmadıkları, burun karıştırdıkları ya da sosyal becerilerinin yeterli olmayışı gibi nedenlerle arkadaşları tarafından dışlanabilir.

Çocuğunuza güçlü yönlerini hatırlatın
Çocuk bazı konularda iyi olduğunu bilirse arkadaşlarının olumsuz konuşmaları ile daha rahat baş edebilir.

Çocuğunuza kendisini savunmayı öğretin

Çocuklara sınıf arkadaşlarının alay etmeleri durumunda başvurabilecekleri farklı stratejiler öğretin.

[/b]
Çocuklar fazla kalabalık olmayan ortamlarda daha farklı davranabilirler. Dolayısıyla sizin çocuğunuzla benzer ilgi alanlarına sahip olan çocukları araştırın ve birlikte oynamaları için onları davet edin.

Yardım alın[b
Çocuğunuzun arkadaş ilişkilerinde sizin ve öğretmenin yardımıyla aşılamayacağını düşündüğünüz sorunlar varsa, bir çocuk ruh sağlığı uzmanından yardım alın

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle