Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kahve ve sigaranın kadınlara bilinmeyen etkisi...

Katılım
28 Ara 2008
Mesajlar
218
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
29
Kadınlarda meme ağrısının çok sık görüldüğüne dikkat çeken Doç. Dr. Alp Demirağ, "Kahve, kola, sigara ve yanlış sutyen kullanımı meme ağrısını artırabiliyor.

Bu nedenle "Mastalji" yani meme ağrısı tedavisinde hastalarımıza bu faktörlere dikkat etmelerini öneriyoruz" dedi.

3 BİÇİMDE ORTAYA ÇIKIYOR

Doç. Demirağ meme ağrısının 3 biçimde ortaya çıktığını belirterek "İlki adetten birkaç gün önce başlayan ve adetten sonra geçen meme ağrısıdır. İkincisi nonsiklik meme ağrısı ise adetle ilgisi olmayan ağrıdır. Üçüncüsü ise meme dokusu ile ilişkili olmayan ancak komşu kas iskelet sistemine bağlı ağrılardır” dedi. Memesi ağrıyan kadınların genellikle meme kanseri oldukları endişesine kapıldığını belirten Dr. Demirağ "Oysa meme kanseri olan hastaların meme ağrısı ile polikliniğe başvurma oranı yüzde 1’in altındadır" dedi. Demirağ hastalığın tedavisi ile ilgili şunları söyledi:

"Hastanın yaşına göre bazı testleri yapıyoruz. 40 yaş üzerine mamografi, üstüne ultrasonografi çektiriyoruz. Sorun görünmüyorsa mastalji tedavisini uyguluyoruz. Bitkisel tedaviyle hastanın her gün tek bir ilaç almasını öneriyoruz. Yüzde 90'ı tedaviye cevap veriyor."
 
Katılım
8 Eyl 2006
Mesajlar
9,428
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
Çok teşekkürler paylaşımınız için
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst