Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Kadrolu ve sözleşmeli

Tepki Skoru
0
arkadslar kadrolu ve sözleşmeli ücretleri arasındaki farklar nasıl acaba

Tepki Skoru
0
Sözleşmelilerin yaklaşık 80 milyon daha fazla...ama malesef ekdersimizden kesinti oluyodu..yani kısacası aynı alıyorlar:)

Tepki Skoru
0
hım diğer tayın hakları falanda aynı çok bı fark yokmus pekı onemlı olan farkları ne varmı çok sağolun

Tepki Skoru
0
Sözleşmeli çalışanlar çalıştığı ilde kalıyorlar..onların tayin durumu yok..ama bu konuda bi değişiklik olacaktı noldu bilmiyorum..Tabi bu durumda zorunlu hizmetleri falan da olmuyor.Bir de kademe ilerlemesi olmuyor...Eğer kadroya geçersen sözleşmeli çalıştığın süre boşa gitmiş oluyor:( Ben aynısını yaşadım..Kadroya geçince sıfırdan başlamış gibi oluyorsun..Benim bildiğim farklılıklar bunlar...

Tepki Skoru
0
hadı ya ben eş durumumdan sözlesmelı öğretmenlerın tayının olabılecegını zannedıyodum

Tepki Skoru
0
EŞ DURUMU TAYİNİ FALAN ONLAR AYNI KADROLU GİBİ HOCAM.AMA DERYA HOCAMIN DEDİĞİ GİBİ MALESEF O KADAR ÇALIŞTIĞIN HİZMETE SAYILMIYOR.BİDE EMEKLİ SANDIĞI DEĞİL SSK LI OLUYORSUNUZ VE BENCE BU EN BÜYÜK AYIP.AYRICA MAAŞ KONUSUNA GELİNCE NORMALDE MAAŞ BİRAZCIK FAZLA AMA EKDERS KESİLİYOR VE BENİM GİBİ ŞANLIURFA GİBİKAFASINA GÖRE DAVRANAN BİR MİLLİ EĞİTİMİNİZ VARSA MAAŞINIZI 100 150 YTL YE KADAR EKSİK ALABİLİYORSUNUZ ŞÜKÜR KADROYA GEÇTİM DE HER AY MİLLİ EĞİTİM YOLU AŞINDIRIP REZİL OLMAKTAN KURTULDUM DARISI HEPİNİZE İNŞALLAH.BİDE MESELA STAJYERLİK KURSUNA GİRİYORLAR AMA STAJYERLİKLERİ KALKMIYOR.GALİBA BU KADAR HATIRLADIĞIM OLURSA YAZARIM AMA İNŞALLAH SÖZLEŞMEYE GEREK KALMADAN HEPİNİZ KADROYA GEÇERSİNİZ.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar en son gelen yasaya göre ne olursa olsun iki yılınız dolmadan tayin isteyemiyorsunuz eş durumu bile olsa önce meslekteki iki yıllınızı doldurmanız gerek eş durumu sonra başvurusu yapılabliyor. sözleşmeli kadrolu aynı. fark etmiyo yer degiştirmede özür durumunda.

Tepki Skoru
0
ücret farkları ben kadroluyum ben 956 maaş+ 320 civarı ekders alıyorum sözleşmelilerde hemen hemen aynı sadece biz emekli sandikasına siğortalılar ssk ya baglılar. biz emekliliği görürsek para alacaz onlar alamayacak.

Tepki Skoru
0
umarım hemen kadrolu oluruz zor işler valla çok tessekkur ederım

Tepki Skoru
0
peki yazılanlardan anladığım kadarıyla sözleşmeli olduktan sonra kadrolu oluyorsun. peki ama bu nasıl oluyor? bi sınava falanmı giriliyor yoksa belli bir yıldan sonra mı?

Tepki Skoru
0
EŞ DURUMU TAYİNİ FALAN ONLAR AYNI KADROLU GİBİ HOCAM.AMA DERYA HOCAMIN DEDİĞİ GİBİ MALESEF O KADAR ÇALIŞTIĞIN HİZMETE SAYILMIYOR.BİDE EMEKLİ SANDIĞI DEĞİL SSK LI OLUYORSUNUZ VE BENCE BU EN BÜYÜK AYIP.AYRICA MAAŞ KONUSUNA GELİNCE NORMALDE MAAŞ BİRAZCIK FAZLA AMA EKDERS KESİLİYOR VE BENİM GİBİ ŞANLIURFA GİBİKAFASINA GÖRE DAVRANAN BİR MİLLİ EĞİTİMİNİZ VARSA MAAŞINIZI 100 150 YTL YE KADAR EKSİK ALABİLİYORSUNUZ ŞÜKÜR KADROYA GEÇTİM DE HER AY MİLLİ EĞİTİM YOLU AŞINDIRIP REZİL OLMAKTAN KURTULDUM DARISI HEPİNİZE İNŞALLAH.BİDE MESELA STAJYERLİK KURSUNA GİRİYORLAR AMA STAJYERLİKLERİ KALKMIYOR.GALİBA BU KADAR HATIRLADIĞIM OLURSA YAZARIM AMA İNŞALLAH SÖZLEŞMEYE GEREK KALMADAN HEPİNİZ KADROYA GEÇERSİNİZ.
arkadaşlar başka bi konuda sözleşmelierin durumuyla ilgili sorular sorulmuş...ben şu an kadroluyum ve haziran ayında aday eğitim kursuna katıldım..müfettişler dersimize girdi ve kursta toplam 63 kişiydik bunun 50 si sözleşmeli öğretmendi.Doğal olarak birçok soru soruldu ve tartışıldı. Esma Öğretmenimin söylediklerine katılıyorum yalnız bi noktada hata var ADAY ÖĞRETMENLER STAJERLİK KURSUNA KATLIYORLAR VE KADROYA GEÇTİKLERİ TAKTİRDE STAJERLİKLERİ KALKMIŞ OLUYOR O KURS VE NOTLARI YOK SAYILMIYOR. Müfettişlerin üzerine basarak söyledikleri ise şuydu: özlük haklarınız aynı ama henüz sözleşmeli kavramı yeni bu yüzden henüz kimse sözleşmelilerle ilgili net bir bilgiye sahip değil. Bir sözleşmeli öğretmenin sözleşmesini f esetmek de kolay değil. Bunun dışında aramızdaki farklardan birisi kademe derece ilerlemesi olmuyor ..ssk ye tabiler bildiğiniz gibi..eş durumu tayini vs sözleşmelilerde de var.hatta kadrolu öğretmenler stajerlikte eş durumu tayini isteyemezken sözleşmeliler isteyebiliyor.Bildiklerim bunlardan ibaret:)

Tepki Skoru
0
peki yazılanlardan anladığım kadarıyla sözleşmeli olduktan sonra kadrolu oluyorsun. peki ama bu nasıl oluyor? bi sınava falanmı giriliyor yoksa belli bir yıldan sonra mı?

HOCAM SÖZLEŞMELİ OLDUKTAN SONRA KADROLU OLABİLMEN İÇİN SON İKİ SENE İÇİNDE ALDIĞIN KPSS PUANININ KADROYA YETMESİ GEREK..GENELDE SÖZLEŞMELİLER KADROYA GEÇİYOR EVET AMA YA TEKRAR KPSS YE GİRİYORLAR YADA ÖZELLİKLE ŞUBAT ATAMALARINDA TABAN PUAN DÜŞTÜĞÜ İÇİN KPSS PUANI KADRO İÇİN YETERLİ OLUYOR VE KADROLU OLARAK ATANIYOR. BENİM DURUMUM BUNA Bİ ÖRNEK..AĞUSTOSTA 78,310 PUANLA SÖZLEŞMELİ ATANDIM ŞUBATTA TEKRAR ATAMA OLDU AYNI PUANIMLA BAŞVURDUM TERCİH YAPTIM VE KADROLU OLARAK ATANDIM..UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR:)

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar kadrolu usta öğreticilik hakkında bilgisi olan varmı cevap verirseniz sevinirim tşk

Tepki Skoru
0
sözleşmeli öğretmenlerin sayısının diğerlerine oranla fazla olmasının nedeni tayin haklarının eş durumu haklarının olmaması ,yani devletin başını ağrıtamayacak olmaları..bkz ..........................................

Tepki Skoru
0
sözleşmeli öğretmenlerin sayısının diğerlerine oranla fazla olmasının nedeni tayin haklarının eş durumu haklarının olmaması ,yani devletin başını ağrıtamayacak olmaları..bkz ..........................................

lütfen kuralları okuyalım..site adı vermek yasaktır....teşekkürler

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar sözleşmeli öğretmenlikte zorunlu doğu hizmeti varmı?Sözleşmeli olarak doğu görevi yerine geçen bir yerde görev yaptıktan sonra,kadroya geçilince tekrar zorunlu doğu görevi yapılması gerekiyormu?Sözleşmeli öğretmen olarak göreve başladıktan sonra ne zaman eş durumundan tayin isteyebiliriz?Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Sevgilerr.

Tepki Skoru
0
Canim Benim Biz De Emekli Olunca Par Aliyoruz Biz Boşunami çalişiyoruz.öyle Yalan Yanliş şeyler Yazipta Insanlari üzmeyin.bu Konudada Benden Dah Bilgili Biriside Alduğunu Sanmiyorum çünkü Ben 2 Senedir Sözleşmeliyim

Tepki Skoru
0
az önce okuduğum bir haberi gönderiyorum arkadaaşlar bende sözleşmeliyim okuyunca sevindim bi nebze ne yalan söylüyüm

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Personel Genel Müdürlüğü

Sayı : B.08.0.PGM.0.23.01.01.4-2498 / 66503 18/10/2007
Konu : Sözleşmeli öğretmenlerin adaylık işlemleri

İlgi: Bakanlık Makamının 10/10/2007 tarih ve B.08.0.PGM.0.23.01.01.6-2440/65287sayılı Onayı.

Bilindiği gibi, Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, hizmet sözleşmelerinin 12 nci maddesi gereği mesleki eğitim adı altında temel, hazırlayıcı ve uygulamalı eğitime tabi tutulmaktadırlar.

Bu eğitimlere katılarak başarılı olanlardan, KPSS puanı üstünlüğüne göre kadrolu olarak öğretmenliğe atananların aynı eğitime tekrar alınmamaları ilgi Onayla uygun görülmüştür.

Bu itibarla, sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken mesleki eğitim adı altında katıldıkları temel, hazırlayıcı ve uygulamalı eğitim süreçlerinde başarılı olanlar, kadrolu öğretmenliğe atandıklarında aynı eğitimlere yeniden tabi tutulmayacaklar, kadrolu olarak göreve başladıkları tarih itibarıyla 1 yıllık görev süresi sonunda adaylıklarının kaldırılmasına engel bir hâl bulunmadığı tespit edilenlerin Devlet memuriyetinde adaylıkları kaldırılacaktır.

Bilgilerinize arz/rica ederim.
Remzi KAYA
Bakan a.
Genel Müdür
DAĞITIM
- Merkez Teşkilatına
- 81 İl Valiliğine

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00