Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

İşte Masal Kitaplarımız

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
3,039
Tepki Skoru
47
Puanları
48
Arkadaşlar eğitimci olmamdan dolayı kitap seçimlerinde çok hassas davranıyorum.Bu ürünün en büyük özelliği büyük olması ve kitabın içini açarsak sol bölüm komple resim sağ bölümünde yarısı resim yarısı yazı.Yani bütün olarak düşünürsek 3/4 kuralına uygun.
Ayrıca yazarın yabancı olması ve yabancı kaynaklı kitap olması da okul öncesinde uygulanabilirliği açısından iyi düşünülüp tasarlanmış ve basılmış.
Ayrıca karakterlerinde şirin olması kitaba ayrı bir hava katmış.
Kitabın tanesi 1.95 + kdv den www.anasinifi.net alışveriş sitemizde satılmaktadır.
5 kitaba 9,75 + kdv ile sahip olabilirsiniz.Kitap 4 yaş üstüne uygundur.
5 taneden oluşuyor kısaca resimlerini ve özetlerini ekliyorum

[img]http://www.anasinifi.net/pictures/kkakucuktav.jpg[/img]
Sayfa Sayısı : 32
Ebat : 19.5x27cm


Lars, bu macerasında yeni bir arkadaş ediniyor. Pembe, mor ve pastel mavisinden oluşan kutup manzarasında, Lars ürkek bir tavşan olan Hugo'yu bir çukurdan kurtarıyor. Hızlı arkadaşlarımız yarışıyor, fırtınaya tutuluyor, sıcaklık bulmak için birbirlerine sokuluyor, piknik yapıyor ve evlerinin yolunu buluyorlar. Fakat bunlardan daha da önemlisi, Hugo, Lars'ı bir karmaşadan kurtararak cesaretini gösterme fırsatını yakalıyor. Etkileyici kutup resimleri gözlerinizi kamaştırırken, bu tarz bir takım çalışması ve sıcak bir arkadaşlık da kalbinizi kazanacak

[img]http://www.anasinifi.net/pictures/kkakucuktavarkadasedin.jpg[/img]
Sayfa Sayısı : 32
Ebat : 19.5x27cm
Küçük Kutup Ayısı Lars, yeni bir macerayla geri dönüyor. Bu kez, oynayacak bir arkadaş ararken, tuzağa düşüyor ve kendini hayvanat bahçesine götürülmek üzere bir kargo uçağına doluşturulmuş bir sürü hayvanın arasında buluyor. Neyse ki uçak inerken Lars'ın kafesinin kapağı kırılarak açılıyor ve diğer hayvanları serbest bırakırken uzun zamandır aradığı arkadaşı buluyor. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da resimler insanı cezbediyor.

[img]http://www.anasinifi.net/pictures/kkakucukbalon.jpg[/img]
Sayfa Sayısı : 32
Ebat : 19.5x27cm

Küçük Kutup Ayısı Lars, günlerini gökyüzünde daireler çizerek, uçan martıları izleyerek ve bir kuş gibi uçmayı düşleyerek geçirir. Bir gün, petrolden kanatları yapış yapış olduğu için uçamayan, yolunu kaybetmiş bir papinle tanışır. Her zaman zor durumda olan bir arkadaşına yardıma hazır olan Lars, küçük papini sıcak akan pınarın şifalı suyuna götürür. Tam bu sıcak pınardan ayrılacakları sırada, Lars ve küçük papin kocaman bir balon görürler. Sonunda Lars'ın gökyüzünü keşfetme hayali gerçekleşecektir. Fakat yerden bu kadar yüksekte uçmanın çok ürkütücü olduğunu anlayan Lars, tekrar yere, çok aşağılarda kalan karlı tepeye dönebileceğinden endişe etmeye başlar. Bu macera, Küçük Kutup Ayısı Lars'la, denizde, karda ve gökyüzünde yolculuğa çıkan, minik hayranlarını sevindirecek.

[img]http://www.anasinifi.net/pictures/kkakucuktavkopekyav.jpg[/img]
32 SAYFA 19.5x27cm

Küçük Kutup Ayısı Lars, minik bir köpek yavrusunu buzların içindeki bir tuzaktan kurtardığında, minik köpek onu takip eder ve çok geçmeden başını tekrar belaya sokar. Hüzünlü bir şekilde havlayarak "Lütfen beni terk etme! Acıktım ve annemi istiyorum!" der minik köpek. Ve bir kez daha Lars onu kurtarır. Fakat, acaba minik köpeği annesine geri götürebilecek mi?

[img]http://www.anasinifi.net/pictures/kkakucuktavbenieve.jpg[/img]
32 SAYFA

19.5x27cm

Bu kitapta, Küçük Kutup Ayısı, Sasha adında yavru bir Sibirya kaplanının evini bulmasına yardım ediyor... Kitabın konusu yine birçok olaydan oluşuyor ve sevimli çizgiler her zamanki gibi göz alıcı. Küçük çocuklar, onlara yardım eden iyi arkadaşları ve onları bekleyen sevgi dolu bir aileleri olduğu sürece, dünyanın herhangi bir yerinde bir maceraya atılmalarının pek de sorun olmayacağını görecekler. Değer vermek, paylaşmak, cesaretlendirmek, takdir etmek ve işbirliği... Tatlı rüyalara uygun, güzel bir uyku öncesi hikâyesi.
 
Katılım
16 Tem 2006
Mesajlar
369
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
37
aa evet ben bu kitapların Almanca yayınlarını görmüştüm çok güzel kitaplar gerçekten...
Bu imkanı sağladığınız için teşekkürler:)
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst