Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

İşlem Kavramı

Tepki Skoru
0
işlem kavramı ile ilgili materyal haz:10:ırlamam gerekiyor ama bu konuda tecrübesizim deneyimlilerden yardım istiyorum.

Tepki Skoru
0
nasıl bir mateyal olacak daha doğrusu ben işlem kavramı diye bi kavram duymadım hiç:) toplama çıkarmamı?

Tepki Skoru
0
benim yaptığım ödev şu şekildeydi kocaman bi dondurma yaptım kalın mukavvadan külahı sabit topları cırt cırtlıydı ve o toplardan yenenleri çıkarıp arkadaşların adağıtıp...vb yönergeler veriyordum ama o zaman sayı kullanılmadığı için öyle yapmıştım şimdi kullanılıyo sanırım..ben öyle bişe yapmıştım umarım işine yarar

Tepki Skoru
0
papatyacım tahmini doğru toplama çıkartma işlemlerini kastediyorum matematik öğretimi dersi için kullanılıyor yeni proğramda bu şekilde geçiyor da o yüzden böyle yazdım.
hamidecim sanada teşekkür ederim gzl bir materya üzerinde biraz çalışırsam farklı şeyler çıkartabilirim
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER...:36_7_8:

Tepki Skoru
0
ebrukavran' Alıntı:
papatyacım tahmini doğru toplama çıkartma  işlemlerini kastediyorum matematik öğretimi dersi için kullanılıyor yeni proğramda bu şekilde geçiyor da o yüzden böyle yazdım.
hamidecim sanada teşekkür ederim gzl bir materya üzerinde biraz çalışırsam farklı şeyler çıkartabilirim
   İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER...:36_7_8:
tamam canım anladım:) ama yeni programı tam anlamıyla inceleyemediğim için işlem kavramı bi tuhaf gelmişti:)
balonları üzerine sayı yazıp baloncu teyze kılığına girebilrsin ve balonları dağıtarak yada geri alarak işlem kavramlarını öğretebilirsin. yeni bir fikir gelirse aklıma gene yazarım ok. kolay gelsin..

Tepki Skoru
0
ilgin için teşekkürler canım.dikkate alacağım ama yeni proğrama göre somut nesneler kullanılmak zorunda yani çocuklara sayıları gösteremem gerekiyo.programa incelediğnde sen de görürsün somut- soyut kavramını kullanmışlar.

Tepki Skoru
0
ayrıca ben üniversite abaküse benzer bişey yaomıştım.anlatmam zor olacak biraz ama umarım anlarsın:)
şimdi materyali yandan "L" şekline benzediğini düşün. alt tarafa yani sağ tarafa bakan çubuğun üzerinde rakamlar olan küpler yerleştiriyorsun(küplerin ortaları delik oradan takılabiliyor)daha sonra yukarı bakan çubuğada altta ne kadar sayı varsa o kadar renkli küçük küp takıyorsun. bu "L"lerden yanyana 5 tane olduğunu düşün(ben 5'e kadar yapmıştım). işte böyle umarım anlatabilmişimdir:)keşke fotoğraf makinam olsada buraya resmini koyabilsem...

Tepki Skoru
0
güzelim balonların üzerine tahta kalemi ile sayıları yazarsın al sana somutluk:)

Tepki Skoru
0
Selam Bir mukavvadan ağaç yap.Üzerlerine mıknatıs yapıştır.Daha sonra hamurlardan elma yap.Üzerlerine sayı yaz.Ağacın yaprak bölümünde iki sayıyı koy göndesinde de sonucu.Ben kullanıyorum,çok işe yarıyor.(yapması biraz zahmetli)

Tepki Skoru
0
parçan bütün ilişkisyle ilgili her türlü etk. arıyorummmmm

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00