Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Isınma Ve Aydınlanma

Tepki Skoru
0
[size=x-large]ARKADAŞLAR ELİNİZDE ISINMA VE AYDINLANMA İLE İLGİLİ ŞARKI,OYUN,SANAT ETKİNLİĞİ,PARMAK OYUNU,BİLMECE....VARSA EĞER BURAYA YOLLAMANIZI RİCA EDİYORUM....ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER....:)[/size]

Tepki Skoru
0
Mumu Söndürme Oyunu

Çocukların nefeslerinin yeteceği kadar kısa bir mesafeye masa üzerine mum konur. Işıklar söndürülür, mum yakılır. Çocuklar etrafında halka olur. Sıra ile mumu üfleyerek söndürmeye çalışırlar. Bazen de biri ebe yapılır, Gözü de bağlanır. Olduğu yerde bir defa kendi etrafında döndürülüp bırakılır. "Haydi şimdi mum hangi tarafta ise tahmin et we üfle" denir. Ebe çeşitli taraflarda boşluklara üfler. Eğer doğru yere üflerse başka birisi ebe olur. Doğru yere üfleyemezse ebeliği dewam eder.
Bu oyundan sonra, çocuklar bir rond ile eğlencelerini tamamlarlar. Çocukların bir kısmı perwane olur. Bir çocuk mumu temsil eder, yere diz üstü çöker

MUM:
Ben kimsesiz bir mumum,
Böyle yanar dururum.
Etrafımda delice
Ne dönersiniz kuzum?

PERWANELER:
Perwaneyiz döneriz,
doğru söze kanarız.
söndürürz biz seni
Püf... der sonra kaçarız (üfler kaçarlar)

BİLMECELER:

Ağzı war odun yutar,
Bacası duman tüter (soba)

Bir sihirli fenerim
Kibritsiz de yanarım (ampul)

Çıt der çiçek açar (kibrit)

Çıt yaptı, ateş yandı
Sıcak su hazırlandı (şofben)

Telde yürür görünmez
Ewde gezer erinmez (elektrik)

Altı göl,
Üstü gül (Gaz lambası)

ŞİMDİLİK BUNLAR WAR CANIM BENİM ELİMDE.AMA BİBAKİM KİTAPLARA. WARSA BAŞKA ÖRNEKLER GÖNDERİRİM. İŞİNE YARAR İNŞALLAH

Tepki Skoru
0
ya da canım "güneş" le ilgili bi sanat etkinliği yaptırıp, güneşle hem aydınlanırız hem de ısınlanırız mesajını werebilirsin

Tepki Skoru
0
Fundikim bak bu da mum örneği

[img]http://www.7renkakademi.net/1oc1/b13706cd23.gif[/img]

parçaları werirsin.çocuklar yapıştırırlar.

Tepki Skoru
0
bı ampul yaptırabılırsın ust tarafı garafon alt tarafı folyodan yaptırabılırsın

Tepki Skoru
0
pioneercimmmmmm ve ogretmennncim siz olmasanız tıklayan yok yaw...:)fikirleriniz için ve tıkladığınız için çooooooooook teşekkür ederim :)canlarım benim...:thumbsup::thumbsup:

Tepki Skoru
0
Çok teŞekkÜrler Öle İhtİyacim vardi kİ nasil tskr etsem bİlemİorm

Tepki Skoru
1
ısınma ve aydınma ile ilgili sanat etkinlikler bulamam da yardımcı olur musunuz çok ihiyacım var

Tepki Skoru
0
canım soda şişesini folya ile kapla üzerine tül kumaşla demet yapar gibi bağla ve şişenin üzerine bildiğimiz bayaz kalın mum koy şamdanlık olsun

Tepki Skoru
0
aydınlanma için gece lambası tuz seramiğinden mum yapıp süsleyebilirsiniz el freneri gaz lambasıda yapılabılir.çok güzel oluyorlar denedim ...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle