Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

İmkanı kısıtlı sınıflar

Tepki Skoru
0
MERHABA ARKADAŞLAR BENDE YENİ KATILDIM. BU SİTEYEDE BAYILDIM. DEĞİNMEK İSTEDİĞİM BİR KONU VAR İMKANLARI KISITLI SINIFLAR.
KENDİ ÇALIŞTIĞIM SINIFIMDAN BAHSETMEK İSTİYORUM;EN ÇOK ZORLANDIĞIM KONUDA TUVALET. SINIFIMIZIN İÇİNDE TUVALET YOK VE BU YÜZDEN OKULUN TUVALETİNİ KULLANIYORUZ.ÇOCUKLAR ÇOK ZORLANIYORLAR HELEDE ZİLİN ÇALMA ZAMANINA DENK GELİRSEK BAZI KAZALAR YAŞANIYOR,ÇARPIŞMA VS..AYNI ŞEKİLDE SINIFIMIZ ÇOK DAR VE OYUNCAKLARDA KISITLI. EVET DAHA KISITLI İMKANLARI OLANLARDA VAR BUNADA ŞÜKÜR.BU ÜLKENİN ÇOCUKLARI BÖYLE ORTAMLARAMI LAYIK???? EĞİTİME YETERİ KADAR ÖNEM VERİLİYORMU SORUSUNA VERİLECEK YANIT KOCAMAAAAN BİR HAYIR..

Tepki Skoru
0
Arkadaşım konuları sürekli iki sefer açıyorsun. Lütfen biraz daha dikkat edelim. Teşekkürler...:D

Tepki Skoru
0
Sanırım acele ediyorsun ve yollanmadı sanıp tekrar yolluyorsun.:D

Tepki Skoru
0
TUBU 15 NEDİR Kİ BEN BİR SINIFTA 25 TANE ÖĞRENCİNİN OLDUĞU SINIFLAR GÖRDÜM,STAJ YAPTIM...

Tepki Skoru
0
ZATEN BU ÜLKEDE HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPMIŞ OLSAYDI BUGÜN BUNLARI KONUŞUYOR OLMAZDIK. ZATEN BU ÜLKEDEKİ GENÇLERİN EĞİTİM KONUSUNDA ÇEKTİĞİ ÇİLE HİÇ BİR ÜLKEDE YOKTUR HERALDE. BİZİM ÜLKEMİZDE İNSANLAR OKUMAK İÇİN CAN ATIYORLAR AMA İMKANLAR KISITLI. BAŞKA ÜLKELERDE GENÇLER OKULUN KAPISININ ÖNÜNDEN GEÇMİYORLAR EĞİTİME ÖNEM VERİYORLAR. BU NASIL ÇELİŞKİ???

Tepki Skoru
0
KESİNLİKLE. BU ÜLKEDEKİ ÇOCUKLAR YARIŞ ATI GİBİ SINAVDAN SINAVA KOŞUYORLAR.ARKADAŞIM BİŞEY SORUCAM PROFİLE NASIL RESİM EKLENİYOR??

Tepki Skoru
0
TUBU' Alıntı:
suan staj yaptıgım yerde(bu arad staj yaptıgım yerın olanakları gayet guzel...belediyenın kresı) yenı donemde 6 yas grubunda 25 cocuk olucak.cok zor olucak..kresın muduru matematık ogretmenı olunca boyle oluyo.ayrıca sınıfta 4 yas ıcın uygun.....masalar,sandalyeler,sınıfın boyutları vs............6 yasa uygun cok guzel bı sınıf var fakat mudur haım boyle uygun gormus.........gercekten bu konuyu acman cok ıyı oldu.bu üklenın cocukları bu kadar mı degersız......egıtım nıye bu kadar ayaklar altında...ayrıca nıye ınsanlar bılmedıklerı ıslerı yapıyorlar......yada yaptıklarını zannedıyolar...mesela kresın basına matematık ogretmenının gelmesı gıbı.........
Çok katILıyoruM diğer mesLekLerde beLki Biraz daha farkLı baKıLAbiLİr ama BizimKİ teLAfisi imknsız ve zor YanLışLArıN oLduğu bi MesLek O yzdeN Çok hassas DavranıLması qerekiyor diye düşünüyorum...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben 2003 te mezun olduğumda atanıcam ümüdüyle bekledim ama atanamadım.daha sonra kadrosuz usta öğretici olarak çalışmaya karar verdim.meb e başvurdum.beni taşımalı bir okula verdiler.okula gitmeden önce çok fazla beklenti içinde değildim bir beldedeydi okul.okula gittiğimde okul müdürü bana ileride bir köy olduğunu ve orda sınıf açmam gerektiğini söyledi.ilk şoku burda yaşamış oldum.köye gittiğimizde bana eski okul binasında bir ailenin yaşadığını ve caminin altında bir oda olduğunu orasının sınıf olucağı söylendi.o anda inanın ne yaparım nasıl olur diye düşündüm.neyse bir şekilde benim müdürümün ve velilerimin çalışmalarıyla o odayı güzel bir sınıf haline getirmeye çalıştık.ilk önce meb ten malzemeler gelmediği için okul kendisi masa sandalye ayarladı. bikaç okuldan oyuncak vs. topladık. bende üni. ve lisede yaptığım materyalleri götürdüm. artık çocuklarımda sınıfı sever olmuştu..:) 1. dönem sonunda meb malzeme yolladı. bir yılım böyle geçti. o günlerimi hiç bi zaman unutamam. benim sınıfımın imkanı kısıtlı değildi zaten sınıfım yoktu...atamam olduktan sonra merkeze geldim ama merkezde de pek değişen bişey olmadı...şunu söyleyebilirim eğer sizler azmedip başarmak isterseniz mutlaka emeğinizin karşılığını alırsınız...

Tepki Skoru
0
size katılıyorum bende yeni başladım göreve ve imkanlar çok kısıtlı.herşey okulda gördüklerimiz gibi değilmiş bunu gördüm.ama herşeye rağmen çocuklarımız için savaşıyoruz

Tepki Skoru
0
cıgdos senin yaşadığın sıkıntıları ben de yaşıyorum ama bizim daha berbat tuvalet bırak sınıfı okulun dışında ben bu şartlarda ilk defa çalışıyorum bu sene zorlanıyorum bazı konularda temizlik sorunu en başta imkanlar kısıtlı olunca çok zor... Allah kolaylık ve sabır versin köy okulları çok gariban ilgililere duyurulur.

Tepki Skoru
0
elbette sınıf mevcutları çok fazla ama ülke koşullarında bu çok fazla sayılmaz.gönül isterdi ki en fazla 5 öğrenciyle ilgilenelim ve onlara daha faydalı olalım.ama bu ülke hep böyleydi şaşıracak bir durum yok.benim staj yaptığım sınıf da 25 öğrenciden oluşuyor.

Tepki Skoru
0
ben buraya zamanında imkanı kısıtlı sınıflar diye başlık attım. şimdi ise imkanı kısıtlıyı bırakın hiç imkanı olmayan bir sınıfım var:( :(

Tepki Skoru
0
Ben stajımı 43 kişilik bi sınıfta yaptım ve tek stajerdim günlerce faliyet hazırlamaktan yetiştirememekten ağladığım günleri bilirim

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle