Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Hayvanlar ve sesleri oyunu

Tepki Skoru
0
yolaldığım resimler ve şarkılarla oynanacak oyunu elimden geldiğince anlatmaya çalışacam hatam varsa affola.(bu arada şarkıları bu siteden aldım ve içlerine ses efektleri yerleştirdim.)
oyun tüm sınıfla birlikte oynanabilir.sandalye kapma oyunun hayvanlara uyarlanmış şeklidir de denilebilir.öncelikle yolladığım hayvan resimlerini boyayarak çocuk sayısı kadar kartlar oluştulurun.yani örneğin 15 tane öğrenciniz varsa 15 kedi,15köpek,15inek kartı.bu biraz uğraştırıcı olacak ama çocuklar bu oyunu gerçekten seviyorlar.(gerçi her çocuğun hayvanlarını kendilerinin boyamasını da sağlayabilirsiniz).hazırladığınız kartları daire şeklinde bir kedi,bir köpek,bir inek olacak şekilde dizin.(bu arada dizdiğiniz resimler çocuk sayısından 1 tane az olmalı)şarkıyı açın;çocuklar şarkıyla oynamaya başlasınlar.tam ritme kapıldıkları sırada bir hayvan sesi duyacaklar ve bu sese ait hayvanın resminin üzerine atlayacaklar.bir çocuk açıkta kalacak ve yanacak.yanan çocukla beraber 1 kedi;1köpek;1inek resimini halkadan çıkarın ve devam edin.umarım anlatabilmişimdir;ben kendime yaptığımda daha güncel ve hareketli şarkılarla yapmıştım ama telif hakkı nedeniyle buraya ekleyemiyorum. dosyaları yolluyorum
resimler;

Tepki Skoru
0
nanelimon' Alıntı:
hocam sandalye kapmaca gibi değil mi. her yanmada birer tane eksitiliyo. sandalye kapmacanın çok amaçlısı diyebiliriz. çok güzel ve faydalı bi çalışma teşekkürler paylaştığın için
evet kesinlikle öyle;sandalye kapmacanın hayvan kapma versiyonu.beğendiğine sevindim:36_1_21:

Tepki Skoru
0
tüm yorumlar için ben teşekkür ederim:)

Tepki Skoru
1
Çok güzell bayıldımmm...
Çok teşekkürler...

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler ben oyunu hazırladım ve oynattım çok eğlenceli oluyo hazırlığı biraz yorucu ama olsun değer.

Tepki Skoru
0
ben de oyunu çoğu zaman oynatıyorum çocuklar gerçekten çok seviyorlar

Tepki Skoru
0
Bende oynattım bu oyunu çok eğlendier. Bende Çok eğlendim. Bi kaç parçada ben yaptım fakat ekleyemedim çok yavaş kledi fakat sonra ssayfa tamamlanamadı. Ekleyebilmeyi başardığımda siinle paylaşıcam. Hatta istek şarkı varsa içine yerleştirip siinle paylaşabilriim.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle