Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Hayvan besleme

Tepki Skoru
0
ARKADAŞLAR BU KONUYU SİZLERLE DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM. ŞİMDİ SINIFTA BİR HAYVAN BESLİYORSUNUZ FAKAT BESLEDİĞİNİZ HAYVAN BİR SÜRE SONRA ÖLÜYOR. BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTIĞINIZDA NASIL BİR TUTUM SERGİLERSİNİZ??? :10:

Tepki Skoru
0
valla açıkçası bende çok üzülürüm doğal olarak:(bu yüzden ben en başta bunu düşünmüştüm aslında...küçük bi akvaryum vardı sınıfta.balık alıp çocuklarla beraber beslemeyi istedim.ama sonra bu olayla karşılaşabileceğimi düşündüğüm için vazgeçtim:(

Tepki Skoru
0
GEÇEN YIL BİZDEDE AYNI ŞEY YAŞANMIŞTI BENDE ONUN İÇİN SORUYORUM. SABAHÇI ÖĞRETMENİNDİ BALIK BİZ ÖDÜNÇ OLARAK ALMIŞTIK HERGÜN BİR ÇOCUK EVE GÖTÜRÜP BAKIMINI ÜSTLENİYORDU. SONRA BALIK SUYUNU DEĞİŞTİRİRKEN SOĞUK SU KOYMUŞLAR BALIK GELDİĞİNDE SERSEM GİBİYDİ SONRADA ÖLDÜ. AMA SABAHÇI ÖĞRETMENİMDEDE AYNI OLAY YAŞANDI HEMDE İKİ KERE OLDU.

Tepki Skoru
0
BENİM OKULUMDA BİR AKVARYUM VARDI ORDA BALIK BESLİYORDUK AMA ÖĞRETMEN GÖZENİMİNDE BALIĞA ZARAR GELMEDİ BEN ÜZÜLÜRDÜM

Tepki Skoru
0
evet olacaksa da öğretmen gözetiminde daha mantıklı.çocukların eve götürüp getirmeleri yanlış olmuş bence.sınıfta hergün bir öğrenciyle birlikte suyu değiştirilip yemi verilebilir...sınıfta bakımını üstlenmek daha uygun ...

Tepki Skoru
0
yınede balık hasas bı hayvan gercekten çabuk olebılıyo ama kaplumbag daha ıyı olabılr yada kus :)

Tepki Skoru
0
evde zaten çocuklar velileriyle birlikte bakımını yapıyorlardı burda bir yanlışlık yok. çocuğa sorumluk veriliyor bunun neresi yanlış???

Tepki Skoru
0
haklısınız bende aynı sonucu düşünerek su kaplumbağası alamadım. ama yinede almayı düşünüyorum.inşeallah ölmez :)

Tepki Skoru
0
cigdos' Alıntı:
evde zaten çocuklar velileriyle birlikte bakımını yapıyorlardı burda bir yanlışlık yok. çocuğa sorumluk veriliyor bunun neresi yanlış???
çocuğa sorumluluk verilmesi açısından demiyorum arkadaşım.bunda zaten bir yanlışlık olamaz.ben okula getirilip götürülmesi konusunda diyorum...muhafaza etmesi zor olur ondan bahsetmiştim yoksa yanlış anlaşılmasın çocuğun böyle bir sorumluluğu üstlenmesi son derece güzel...

Tepki Skoru
0
tamam özgecim. cevap veren hiç kimse böyle bir olayla karşılaşınca ne yapılır sorusunu yanıtlamadı????

Tepki Skoru
0
evet ya haklısın:)belki de karşılaşan biri olmamıştır ondan...

Tepki Skoru
0
yok zaten gerekli açıklamalırı yapmıştım onlarda bunun farkındalardı yani bunun doğal bişey olduğunu biliyorlardı. fakat sabahçı öğretmen çocuklara balığın öldüğünü söylemek istemedi. yani burda sormak istediğim tutumlar nasıl olurdu böyle bişeyle karşılaşmış olsaydınız???

Tepki Skoru
0
bence böyle bir sorunla karşılaşınca nasıl ki onun beslenmesi sevinci birlikte yaşanıp paylaşılıyorsa ölümü ve üzüntüsü de abartıya kaçılmadan yaşanmalı hayvanların daha hassas olduğu bakımını iyi yapamazsak bu sonuçla karşılaşacı hayvan ömürlerinin daha kısa olduğu açıklanmalı ki çocuklarda hayatın gerçekleriyle çok büyük sarsıntılar yaşamadan alışmalı diye düşünüyorum.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle