Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Hayat Nedir?

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar çok merak ediyorum.Sizler için hayat ne anlama gelmektedir? kısaca açıklarmısınız?

Not:Bakalım bu fani dünyada kaç kişi ne için yaşadığımızı biliyor?

Tepki Skoru
0
konu çok kapsamlı sende belirtmişsin fani dünya akışına kaptırıp asıl amaçtan saptırıyo bizde bunu bile bile sürükleniyoruz hayat en büyük sınav sabır ölçme yeri

Tepki Skoru
0
Hayat bu günde geçti deyip çetele tutmak değildir. Seni kaç kişinin aradığı yada mesaj gönderdiğide değildir, kiminle çıkıyor olduğun çıkacağın veya kiminle çıktığın demek de değildir. Kimi öptüğün, hangi sporu yaptığın veya kimlerin seni sevdiği de değildir. Hayat ayakkabıların kullandığın makyaj malzemeleri saçının şekli rengi, derinin rengi, nerede yaşadığın veya hangi okula gittiğinde değildir. Aslında hayat notlar, giysiler, para, girmeyi başardığın yada başaramadığın okullarda değildir. Hayat çok arkadaş sahibi olmak yada yalnız olmak, kabul görmek yada görmemek değildir. Hayat yediğin içtiğin yatıp kalktığın monotonlaşmış her sabah elini yüzünü yıkayıp dolmuşa bindiğin günlerde değildir

Kısaca hayat bunlar değildir.

Hayat kimi sevdiğin ve incittiğindir. Kendin için neler hissettiğindir. Güven, mutluluk ve şevkattir. Arkadaşlarına destek olmak ve nefretin yerine sevgiyi koymaktır, yani erdemlerindir.

Hayat kıskançlığı yenmek, önemsemeyi öğrenmek ve güven geliştirmektir. Neler söylediğin ve neler demek istediğindir, aynı zamanda yapmak istediklerindir yani ideallerindir.

İnsanların sahip oldukları değil kendilerini olduğu gibi görmektir. Herşeyden önemlisi, hayatını başkalarının hayatını önemli yönde etkilemek için kullanmayı seçmektir.

Nekadar yaşadığın değildir ozamana ne kadar çok şey sığdırdığındır. Kendin için yaptılarının yanında yoplumuna kendine ne anlam yüklediğin yaptıkların yapacaklarındır. İşte hayat bu seçimlerden ibarettir.

Artık ne yaşadığımızı nasıl yaşadığımızı nerden gelip nereye gittiğimizi unuttuysak, yiyip içik kalkıp yüzümüzü yıkayıp monotanlaşıp bu hale geldiysek neden hayatı suçluyoruz, yani “Ne kadar sıkıcı bir hayat!” diyoruz ki? Biz buhale getiriyorsak hayatın suçu nedir? Hayat dediğin iki gözü kulağı eli ayağı olan canlı birşey değilki. Biz yaşamın yörüngesini şaşırmışız, iyiyi kötüyü ayırt edemez hale gelmişiz, ne sevmesini biliyoruz nede sevilmesini ama yörüngesini şaşırmış. Bu kısacık yaşamda unutulmamalıdır ki ne kadar çok yaşadığımız değil, o zamana ne kadar çok şey sığdırıp, yoğun, dolu dolu yaşadığımız önemlidir. Uyanın dışarda bir yaşam devam ediyor. Hayat sizi durduk yere mutlu etmek zorunda değildir. Siz mutluluğu keşfedin hemen yanı başınızda, yaşamın sihrini keşfedin

Endercan Kayıhan

Tepki Skoru
0
yazı çok hoşuma gitmişti sizlerle paylaşmak istedim :)

Tepki Skoru
0
[align=center] Bence Hayatta Her Zaman Yetinmeyi Bilmeliyiz... Benim Gordugum Kadariyla Kimse Yetinmeyi Bilmiyor. Ve Herkez Yetinmeyi Bilmedigi Icin Kaybediyor...

Neylerle Yetinemiyoruz??? Aslinda Hicbir Konuda Elimizdeki Ile Yetinemiyoruz... Cebinde 10 Lira Olana Da Az Geliyor 100 Lira Olana Da Az Geliyor... Cebinde 10 Lira Olan Kisi Ah 15 Liram Olsa Diye Dusunuyor. Bir Seklide Eline 5 Lira Daha Gectiginde Bu Sefer Ah 20 Liram Olsa Diyor. Dusunun...

Su Hayatta Neyle Yetinebiliyoruz Ki? Para Yetmiyor , Sevgi Yetmiyor , Arkadas Yetmiyor , Sinavda Aldigimiz Puanlar Yetmiyor , Meslegimizi Begenmiyoruz , Zaman Yetmiyor...

Ben Kimseyi Duymadim Ki 80 Yasima Geldim Bu Kadar Yasadigim Yeter. Artik Olmekten Korkmuyorum. Oteki Dunyaya Gitmek Istiyorum Diyen...

Ve Kimse Bilmiyorum Bana Bu KAdar Sevgi Yeter Beni Her Zaman Bu Oranda Sev Yeter Diyen...

Hep Daha Fazlasini Istiyoruz. Hicbir Zaman Elimizdeki Ile Mutlu Olamiyoruz...

Peki Neden Bazi Insanlar Mutlu Olabiliyor??? Her Zaman Diyorum Her Kaidenin Birkac Istisnasi Vardir... Iste Mutlu Olabilen Bu Insanlar Yetinmesini Bilen Insanlardir.

Milyarderler Mutlu Olamiyor. Fakat Kit Kanaat Gecinen Insanlar Mutlu Olabiliyor. Cunku Elindeki Ile Idare Edebiliyor. Aldigi Bu Para Ile Gayet Mutlu. Sevgililer Birbirlerini Hep Seviyor Cunku Birbirlerinin Guzellikleri Ile Yetinebiliyorlar. Sevgileri Ile Idare Edebiliyorlar. Ve Hicbir Zaman Daha Fazlasini Istemiyorlar...

Ve Elindekilerle Yetinemeyenler Hep Bu Dunyada Daha Fazlasi Icin Ugrasirken Bu Dunyanin Bir Sinav Yeri Oldugunu Unutuyorlar. Elindekilerle Yetinebilen Insanlar Ise Ilerisini Gorup Birikimlerini Oteki Dunya Icin Yapiyorlar...

Soylemek Istedigim Sey Bu Hayat'in Ne Oldugunu Ve Ne Olmadigini , Bu Hayatta Ve Oteki Hayatta Nasil Mutlu Olabileceklerini Sadece Elindekilerle Yetinebilenler Insanlar Bilebilirler...[/align]

[align=right]Mustafa ERISKIN[/align]

Tepki Skoru
0
O kadar ugrastim kisa bisiler yaziyim da mesaji acanlar okumaya usenmesinler diye ama yine kaptirdim kendimi :D

Tepki Skoru
0
zehra yazındaki sözlere katılıyorum.ben de mutluluğu keşfetmek ve sevdiğim işi yapmak için 3 yıl önce bir yola düştüm18 yıllık hemşireyim ama hayatımda hep farklı bir şeuler yapmak verimli olmak isteği olmuştu ailemin 4de 3 öğretmen olmasına rağmen babam beni kısa yoldan memur yapmıştı o zman hayat şartlerı onu getirmişti ama içimde hep eğitmenlik sevgisi vardı öğretmen olamadım ama eğitim hemşiresi oldum şu an şeker hastalarına verdiğim eiğitimle kısa mesai süresine insanların kocaman günlerini verimli ve sağlığını iyi yönde değiştirebilecek şeyler yapmayı başarabildiğimi gördüm bu da bana büyük keyif verdi verimli olmak işe yaramak insanlara doğruyu gösterebilmek benim hayatımı anlamlı kıldı şu kısa zamanda çok yool kathettim ve hatatıma anlam geldi zorlukları başarabilmem tek başıma bu yola adım atmama rağmen sıkıntıları yenebildiğimi gördüm işte benim için hayatın anlamı
verimli olduğun zaman mutlu olabilirsin mutlu oluncada hayatın daha anlamlı olur

Tepki Skoru
0
ne güzel arkadaşım senin adına çok sevindim :) şu kısacık yaşamımızda birilerine yardım edebilmek ve mutlu olmalarını sağlamak çok güzel birşey :D zaten öğretmenliği seçmemdeki en büyük faktör bu ...yardım etmeyi, paylaşmayı seven bireyler yetiştirmek, umarım başarılı olurum :) söylediğin gibi bende hayatın anlamını bunda buldum, bu dünyaya geldiysek arkamızda iyi birşeyler bırakmak gerek diye düşünüyorum :)

Tepki Skoru
0
Bence hayat dünü düşünüp hayatımızı keşkelerle doldurmak.Yarını düşünmekten bugünun güzelligini yaşayamaktır.

Tepki Skoru
0
ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN...
benim için hayat oynanması gereken bir oyun... bu oyunun kuralları bazen sizi zorlayabilir ...hayattan kopmak istersiniz ama sizi bağlayan şeyler vardır...(ya bir sevdğiniz ya aileniz...)
hayat bazen bir muma benzer siz yaşadıkça eriyen bir muma...yaşadığınız bazı şeyler sizi mutlu eder yada üzer ama yinede hayata gülümseyin...:)herşeye inat...
hayat yürünmesi gereken bir yolda olabilir bazen...zor bir yol...bu yolda karşınıza çıkan şeyler sizi yıldırmasın....sizi üzmesin yaşanması gereken şeylerdi diye düşünün sürekli önünüze bakın....
hayat sevmek ya da sevilmektir....
hayat yaşamaktır ....
hayat nefes almaktır....

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00