Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Gazi üniversitesi öncülüğünde yürütülen projeler

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar.ben özellikle bu konu başlığını açmak istedim.çünkü bu projelerle hem okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklarımıza bu şans tanınıyor hem de aile eğitimi gerçekleştiriliyor.üniversite öğrencisiyken unıcefin desteğiyle gazi üniversitesi tarafından başlatılan bir projede yer almıştık.bu proje gereği şanssız aileler olarak adlandırılan aileler belirleniyor,o ailelerin evlerine gidiliyor,aileye çocukların gelişim özellikleri,çocukların gelişimlerini destekleme çalışmaları tanıtılıyor,ailelerle birlikte eğitim materyalleri hazırlanıyor,çocuk ve aileyle etkinlik yapılıyordu.bu çalışma sayesinde hem okul öncesi eğitimi tanıtıyorduk,hem de okul öncesi eğitimden yararlanamayan ailelerimize çocuklarımıza destek oluyorduk.şimdi bu proje halk eğitim merkezlerince açep programı olarak sürdürülüyor.şu anda da benim ailem programı başlatıldı.tabiki bu programlar için gönüllü öğretmenlere ihtiyaç var.öğretmenlerimiz eğitimlere tabi tutularak daha sonra tamamen bu çalışmaları yürütüyorlar.bu tür projeler hakkındaki uygulamalrı ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

Tepki Skoru
0
Alan Çalışması dersi nasıl unuturuz özellikle Ayşe Aksoy ve Fulya Temel hocalarımızı ben onlardan almıştım bu dersi evet aileler ve çocuklar için çok yararlı oluyordu birkaç saatlik çalışmalarda anneler bilgi sahibi oluyor çocuklar eğleniyordu herşeyden önce kimsenin görmediği umursamadığı kadınlara ve çocuklara değer veriliyordu kendilerini önemli hissediyorlardı gönüllü öğretmenler derken hangi illerde bellimi.

Tepki Skoru
0
Alan Çalışması dersi nasıl unuturuz özellikle Ayşe Aksoy ve Fulya Temel hocalarımızı ben onlardan almıştım bu dersi evet aileler ve çocuklar için çok yararlı oluyordu birkaç saatlik çalışmalarda anneler bilgi sahibi oluyor çocuklar eğleniyordu herşeyden önce kimsenin görmediği umursamadığı kadınlara ve çocuklara değer veriliyordu kendilerini önemli hissediyorlardı gönüllü öğretmenler derken hangi illerde bellimi.
nihayet artık bu konudan ümidimi kesmeye başlamıştım )))arkadaşım anladığım kadarıyla pek çok ilde uygulanmaya başlayacak önümüzdeki yıl.bu yıl pilot bölgelerle yapıldı çalışma.hatta 1 ay kadar önce seminer çalışmaları yapıldı bazı illerde.çok yararlı çalışmalar kesinlikle uygulanmalı.ne kadar çok kişiye ulaşılırsa o kadar yarar sağlanır.

Tepki Skoru
0
Ben Tokattayım umarım burdada olur çünkü cidden ihtiyaç var özellikle okulumun bulunduğu mahallede acil harekete geçilmeli geldiğimden beri öğrenci sayısında artış oldu ama yeterli değil bence burda Milli Eğitimin öyle bir çalışma yaptığını duymadım yapıyorsada halk eğitim yürütüyordur sanırım ama araştıracağım bilgilendirdiğin için sağol.

Tepki Skoru
0
eski günlerim geldi çok iyi bir çalışma ama neler çektik neler.....

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar ben aöf 3. sınıf ögrencisiyim.bu sene 1.dönem anne baba egitimi dersini gazi üniversitesinden aldım.bu derste aile egitimi üzerine bazı çalışmalar yapıldı ben bu çalışmaları açev bünyesinde uygulamalı olarak yürütmeye çalışıyorum fakat desteğe ihtiyacım var.daha fazla bilgi ve destek
yardımlarınızı bekliyorum
iki elin sesi daha çok duyulur.

Tepki Skoru
0
merabalar, ben de bu dersi esra ömeroğlu ve asistanı münevver hocadan aldım.çalışmalarımı hocalarım çok beğendiklerini ifade etmişlerdi.hazırladığım kaynaklarımı hala saklıyorum.bu çalışmaların çok yerinde olduğunu düşünüyırum, her ne kadar dersi alırken zorlansakta.her hangi bir uygulamada gönüllü olarak mutlaka çalışırım.

Tepki Skoru
0
2006 yazında benim ailem eğitim programı gönüllüsü olarak bu eğitimi almıştım. 6 ilden istemişlerde gönüllü öğretmen. gaziantep, diyarbakır, erzurum, bursa, istanbul, ankara. 10 günlük bir eğitim görmüştük. expert eyes adlı bir eğitim şirketi vermişti bu eğitimi. bulunduğumuz yerde 16 hafta her hafta bir konu üzerine eğitim verdik 06 yaş çocuğu olan ailelere. çok güzel etkinliklerdi. çok uğraşmıştık. 400 sayfa falan vardı sanırım klavuz kitap ve o kitabın hepsini kartlara yazığ anlatmıştık. eğitim programı sonunda annelerde müthiş değişimler olmuştu.

ARKADAŞLAR BU TÜR FAALİYETLERE KATILALIM. MADDİ BİR KAZANÇ ELDE ETMİYORSUNUZ BELKİ AMA İNSANLARI BİLİNÇLENDİRMENİN VE SONUÇLARINI ALMANIN HAZZI HİÇBİRŞEYE BENZEMİYOR.
bu tür çalışmalar gerçekten manevi anlamda çok doyurucu çalışmalar.üniversite öğrencisiyken alan çalışması olarak gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar sayesinde okul öncesi eğitimden yararlanma şansı olmayan çocuklarımıza ve ailelerine gerçekten çok yararlı olduğumuzu düşünüyorum.bizim amaçlarımızdan biri de okul öncesi eğitimin yaygınlaşması ve bilinçli aileler olduğuna göre.bu tür çalışmaların artarak devam etmesini umuyorum

Tepki Skoru
0
keşke bizlerinde habweri olsaydı, şimdi yazılanları okuyunca duyuyorum, nasıl haberdar olabiliriz ki

Tepki Skoru
0
bilgisi olan mesaj atarsa sevinirim, örnekğin gazini verdiği test seminerlerinde de geç haberdar oldum geçta istiyorum ama ,gaziden istiyorum ist verenler var ama fiyat farkı var

Tepki Skoru
0
merabalar, ben de bu dersi esra ömeroğlu ve asistanı münevver hocadan aldım.çalışmalarımı hocalarım çok beğendiklerini ifade etmişlerdi.hazırladığım kaynaklarımı hala saklıyorum.bu çalışmaların çok yerinde olduğunu düşünüyırum, her ne kadar dersi alırken zorlansakta.her hangi bir uygulamada gönüllü olarak mutlaka çalışırım.
Sevgili arkadaşım bu dersle ilgili kaynaklarını(proje çalışman vs.)siteye yollayıp bizimle de paylaşabilir misin?Şimdiden TEŞEKKÜRLER:)

Tepki Skoru
0
musa hocam sözünü ettiğim kaynaklar bu dersi alırken kendi hazırladıklarım.derste kullanılan hocalarımızın sunuları ya da kitapları değil.ders için benim hazırladığım materyaller.sanırım bunlarla ilgili bir telif hakkı söz konusu değil.

Tepki Skoru
0
neslihan avcı ve özlem ersoy hocamızdan almıştım alan çalışması dersini ancak gazinin bu programı yenilemesi görüşündeyim çünkü eski yıllarda olduğu gibi aileler okul tarafından belirlenmedi herhangi bir kesime ulaşma hedefi güdülmedi bu yüzden ders amacı özelliğinden kurtulamadı.fakat bilgilerimizi toparlama hatırlama ve aktarma konusunda çok yardımcı oldu

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle