Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Fotograf ve Video Destekli Dil ve Konuşma Terapi Seti

Katılım
2 Ocak 2008
Mesajlar
13
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
35
Dil ve Konuşma Akademisi, Dil Terapisti
Ülkemiz Nüfusunun %2 ve Farklı Gelişim Gösteren Bireylerin %70’inde Dil ve Konuşma Bozuklukları Görülmektedir.
Bu Bozuklukların Nedenleri Arasında Konuşma Bölgesinin Gelişmemesidir. Konuşma Bölgesi Gelişmeyen Birey Sesleri Çıkaramaz, Anlamlı Kelimeler Çıkarmakta Zorlanır, Artikülasyon Problemi Yaşar, Nefes Problemi Yaşar, Kekeleyemeye Başlar.Konuşma Problemi Yaşayan Birey Aynı Zamanda Psikolojik Olarak Kendini İyi Hissetmez.
Setin Amacı:
Dil ve Konuşma Seti; Konuşma Problemi Olan Bireylerde Sesin Oluşumunda Görev Yapan Diyafram, Gırtlak, Dil, Yanak, Dudak, Çene ve Diğer Konuşmaya Etkisi Olan Bölgelerin Uygun Masaj ve Egzersizler İle Geliştirilmesini Amaçlar.

Setin Kullanımı:
Set Konuşmanın Gerçekleşmesinde Birbirini Tamamlayan Bölgelerin Sırasına Uygun Olarak Hazırlanmıştır. Çalışmayı Yapacak Olan Kişi Set İçeriğindeki Çalışmaların Sırasına Uyması Tavsiye Edilir. Masaj ve Egzersizlerin Süre ve Sayıları Kitaplarda ‘Dikkat’ Bölümünde Belirtilmiştir. Bu Sayı ve Süreye Özellikle Dikkat Edilmesi Gerekmektedir. Masaj ve Egzersizlerin Uygulanmasında Size Yardımcı Olması İçin Örnek Videolar Hazırlanmıştır.
Videoları İzleyebilmek İçin Size Gönderilen CD İle Otomatik Olarak Web Sitemize Bağlanıp Videoları İzleyebilirsiniz. Web Sitemiz Linki: Dil ve Konuşma Akademisi, Dil Terapisti

Kazanımlar:
Oral Motor Masajlar, Egzersizler ve Etkinlikler Kitaplardaki Gibi Uygulandığında Konuşma Bölgesinde Görünür Şekilde İyileşme Olacaktır. Birey Konuşma Bölgesini Daha İyi Kullanabilecek ve Seslerin Çıkarılması Çok Kolay Olacaktır.
Dil ve Konuşma Setimiz Hakkında Soru ve Düşünceleriniz Uzmanlarımızla Paylaşabilirsiniz
İletişim » |
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst