Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Ev dışı eğitime ne zaman başlamalı?

Tepki Skoru
0
Merhaba;
Biri 3 yaşında (2003 Eylül) biri 8 aylık iki kızım var. Büyüğü kreşe yollamayı düşünüyorum. Ama acaba erken mi diye teredüt ediyorum. Bu konudaki fikirlerinizi aktarabilir misiniz?
Ben çalışmayan bir anneyim, yani çocuklara vakit ayırabiliyorum. Mesela çeşitli eğitim meteryalleri ve sürekli ilgi ile bişeyler öğretmeye gayret ediyorum. Bir de kızım çok uysal ve sakin bir çocuk, acaba yaşıtları da olsa diğer çocuklardan zarar görebilir mi?
Sizce kreşe kaç yaşında başlatmak doğru olur. Örneğin evde de bir takım eğitimler vererek 4 yaşına kadar beklemeli miyim?

Tepki Skoru
0
Merhaba ayşegül benim 5 yaşında bir oğlum var ve bende senin gibi burada bu güzel sitede bilgilerimi oğlum için çoğaltmak için buradayım:)
Bence eğer imkanı varsa 3 yaşından itibaren kreşe gönderebilirsin çocuğunu elbette ilgili bir anne olmak çok güzel ama onun daha sosyalleşmesi için arkadaş ortamına ihtiyacı var hem sakin olduğu için ona hiçbir yaşıtı dudrup dururken sataşacağını sanmıyorum hemde başlarında öğretmenleri var onları başıboş bırakmıyorlardır öğretmenleri

çocuklarını allah bağışlasın :)

Tepki Skoru
0
merhaba ayşegül bende çalışmıyorum ama oğlumu anaokuluna gönderdim.hiç pişman olmadım.yanlız okula sıkılmasın diye yarım gün gönderdim.sende bunu yapabilrsin.bir anne olarak ne kadar ilgilenirsek ilgilenim okulun verdiklerini veremiyoruz.ben oğlumda düzeltemediğim olumsuz bir davranışı öğretmeni kolaylıkla düzeltebiliyordu.yani öğretmenin ve aynı yaş gurubuyla bir arada olması çocuğa çok şey öğretiyor.

Tepki Skoru
0
İlginiz için teşekkürler berkemcim ve mehtap051
Gerçekten de bazı konularda otorite kurmakta zorlanıyorum. Kreşte bir çok çocuğun bulunduğunu ve hepsini o anda aynı aktiviteyi yaptığını düşünürsek kızım da onlara katılacak ve çalışılan konuyu öğrenecektir. Dediğini gibi ilk etapta yarım gün gönderebilirim. Hem sosyalleşmiş hem de sıkılmamış olur sanırım.
Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Yeterli olamamaktan çok korkuyorum. Eğitim vermek çok zor işmiş.

Tepki Skoru
0
canım seni çok iyi anlıyorum çocuklarımız için hep en iyisini istiyoruz ve gerçekten bir çocuk yetiştirmek ne kadar zor ama ne kadar yüce bir duyguymuş değilmi?:)

Tepki Skoru
0
evet berke doğduğundan beri kendi kendime diyorumki ben onu doğurmadan önce napıyormuşum ne kadar boşbir hayatım varmış şimdi onunla okadar doluki:)

Tepki Skoru
0
çalışan annelerin en büyük problemi maalesef benim oğlumda 2.5 yaşında şimdiye kadar babaannesi baktı ilgilendi sağ olsun ama eğitim konusunda daha iyi olacağını düşündüğüm için anaokuluna vermeyi düşünüyorum acaba hata mı yapıyorum diye düşünüyorum bazen, ama konuşması geri kaldı daha yeni 2 kelimelik cümle kurmaya başladı buda beni endişelendiriyor annem artık yetişemiyor sürekli aktivite istiyor kitap okuma boyamalar oyunlar vs. yetişemiyor.okul fiyatları ise uçmuş. ne yapacağımı şaşırdım. nasıl bir okul seçmeliyim. ne kadar zormuş.yardıma ihtiyacım var. çok zor bir karar hangisi oğlum için iyi olur anaokulu mu babaannesimi?????????????

Tepki Skoru
0
bence 3 yaş çok uygun 3 yaşına kadar anne yeterli oluyor fakat çocuğun gereksinim duyduğu şeyler var bunlara yetmiyor anne çocuğun sosyalleşmesi,becerilerin ortaya çıkması bu dönemde sağlanıyor eğer ev hanımı iseniz bence de yarım gün en uygunu sonuçta bilinçli bir veli olarak okulu sıkı bir şekilde takip ederseniz içinizde rahat olur tüm gelişim alanlarında ki farkları görünce kendinizde çok ii bir karar aldığınız düşünceksiniz..

Tepki Skoru
0
BANA 3 YAŞ SANKİ BİRAZ ERKENMİŞ GİBİ GELİYOR ÇÜNKÜ ÇOCUĞUN DAHA ANNESİNE İHTİYACI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. TABİKİ SOSYALLEŞMESİ İNSANLAR ARASINA ERKENDEN KATILMASI ÇOK İYİ AMA BİRAZDA ÇOCUK AÇISINDAN DÜŞÜNMEK GEREKİR BİRDE ONA SORMAYI DENESENİZ NASIL OLUR ŞİMDİDEN ONUN FİKRİNİ ALMAK BENCE ÇOK DAHA İYİ OLUR GERÇİ ÇOK KÜÇÜK DİYEBİİRSİNİZ AMA OLSUN DENENMEKTE FAYDA VAR DEĞİL Mİ? NORMALDE ARKADAŞLARIYLA İYİ GEÇİNEBİLİYOSA BENCE KREŞTE DE ARKADAŞLARIYLA İYİ GEÇİNİR BU KONUDA ŞÜPHENİZ OLMASIN AMA EN AZINDA 4YAŞINDA GÖNDERMEK BENE DAHA UYGUN.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle