Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Eş durumundan atanma

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim.eş durumundan atama konusunda dün araştırma yaptım ve galiba atama tarihinden 6 ay önce nikah ce eşin 360 gün sigortalı olması gerekiyormuş.şuan da bir beraberliğim var seney evlenmeyi düşünüyorduk ama galiba evlensekte ayrı düşeceğiz.biz dün konuştuk onun askerliği var.önce çalışıp iş gününü doldurayım sonra askere giderim diyor peki giderse gelince iş bulamazsa o iş gününü doldurğu için yanına atarlarmı beni.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Tepki Skoru
0
keşke işinide yazsaydın sana daha iyi yardımcı olurdum, eğer memursa ki sanmıyorum çünkü askerlik falan var diyosun, 6 ay falan gerekmez onun yanına verilirsin ama çok zor bir bürokrasi sisteminden geçtikten sonra

ama yok eğer özel sektörde ise işin dahada zor, bi kere onun yanına gidebilmen için en az 1 yılını gözden çıkarmak zorundasın çünkü stajını bitirip memuriyeti haketmen gerekecek,
benim eşimde memur, bizde sizin gibi 6 ay önceden nikah yapmış olmamıza rağmen beni muş'a verdiler sora binbir güçlükle ankaraya kızılcahamam'a verdiler, ordada 1 yıl stajyer öğretmen olarak görev yaptıktan sorada ancak ankara içine gelebildim, ama baya uğraşmıştım

allah kolaylık versin

Tepki Skoru
0
Eğer eşin esnafsa ve sigortalı olma konusunda 360günü doldurduysa 1 seneyi doldurduktan sonra eş durumundan atama yapılıyor mu acaba?bunun için başka şartlar gerekiyor mu?

Tepki Skoru
0
kuvvetle muhtemel ilk 1 sene eş durumundan atama isteyemeyebilirsiniz. (stajerlik yüzünden) ama daha sora eğer adamınıda bulursanız hızlı bi şekilde onun yanına atamanız yapılır :) tabi bu arada hangi şehirde olduğu falanda önemli ankara izmir adana mersin ve bunun gibi bazı yerlerde bu konuda baya zorlanabilirsiniz

Tepki Skoru
0
benim stajerliğim kalkmadan eş durumundan atama isteyemiyormuyum ben yönetmelikte eş durumundan atamada görev süresine bakılmaksızın diye okudum.biz şöle karar verdik o şimdi işe girdi özel sektörmü oluyor galiba.bir sene çalışacak sonra askere gidecek.2008 şubatta gelecek tabi 6 ay çıkarsa.bende 2007 eylülde atanırsam 2008de nikah yapıp 2008 eylül atamasında eş durmundan atama isteğinde bulunacağım.peki atanamazsam 2008de eylül atamasında ilk çıkan yerden hemen eş durumundan atama istersem stajerlik yüzünden yapmazlarmı.fikirlerinizi bekliyorum.bu süreyi dahad kısaltabilrimiyiz sizce

Tepki Skoru
0
eğerki eşiniz memur sizde memursanız (stajer değil) hiçbi sorun yok...örneğin eğerki siz stajerseniz o memursa siz onun yanına değilde o sizini yanınıza gelebiliyor...stajı kalkmayana öncelik tanınıyor...özel sektörsde çalışıyo ise belli bir iş günün doldurmuş olması gerekiyor ki siz yanına stajerliğiniz kalktığı zaman gidebiliyorsunuz...

Tepki Skoru
0
eyvah stajerlik kalkamadan olmuyor yani mecbur 2007 eylülde atanmam laızm peki sözleşmeli başlayınca stajerlik kalkıyormu illa kadrolumu olması lazım

Tepki Skoru
0
sözleşmelide bildiğim kadarıyla zaten eş durumu diye bişey söz konusu değil (emin değilim) çünkü zaten sözleşmelisin yani bunu sen tercih ediyosun ve tam bir memur statüsünde diilsin, valla işiniz zor, her zaman söylüyorum illaki bi adamınızın olması şart, en azından işlemi hızlandırmanızı sağlar

Tepki Skoru
0
stajerlik kalkamadan eş dudmundan atama isteyemiyormuyuz

Tepki Skoru
0
valla konusmalarınız okudum baya gözüm korktu ya evli olsakta mecbur 1yıl hizmetimiz vermemiz lazım dimi yada evliliğn bir etkisi varmı hemen eşinin yanına atanırmısn benım bazı tanıdıklarım var ama kadro dolu olunca atnamadılar puanı yetsede kaldılar yanı sizce evlenıptemı atma yapmak mantıklı yoksa 1yıl hizmeti yapıp o arada evlenıp oylemı atama istemek mantıklı bende ilerde bunlarla çok uğrascam

Tepki Skoru
0
anlaşıldı bu konudan biraz daha açık bahsetmek gerekecek,
eşimin atama olaylarında bu işleri baya öğrenmiştim, sağolsun meb benide tüzük, yönetmelik, kanun canavarı yapmıştı o dönemde

eş durumu insan hakları kanununa kadar giden bi olay; ailenin bütünlüğü ilkesinin bozulmamasını öngören eş durumu atamaları; atamalar içindeki özür gruplarının başında yer alır, ve ençok kullanılan atama biçimidir (özellikle çoğunluğunu bayanların oluşturduğu bir meslek dalı olduğu için)
fakat meb (milli eğitim bakanlığı) bu konudan oldukça muzdarip bir durumdadır, özellikle büyük şehirlerde okulların çok olmasına rağmen bu sıkıntı her geçen gün artarak sürmekte her yeni bir yıl atamalarda oldukça sıkıntılı dönemlere girmektedir. küçük şehirlerde ve ilçelerde bu sebepten dolayı bi sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim,
meb'de önceleri stajerlik şartı olmadan öğretmenler kendi eşlerinin yanına atanabiliyorlardı fakat şu an nedense stajerliğin bitirilmesi ve memuriyetin hakedilmesi şartını ortaya koşmaktadırlar. bunun yanında stajerliğini bitirmiş bir kimse dahi eğer eşinin olduğu çevre yakınında boş kadro bulunmazsa o il'e bağlı birçok ilçeye görevlendirilerek bir az olsun yardımcı olmaya çalışıyor, hatta bu konuda sizin bizzat okul okul gezerek boş kadro aramanızı dahi isteyebiliyorlar (örn: ben) sonunda oluyor ama bir çok meşakkatli yollardan geçtikten sonra ve defalarca okul değiştirdikten sonra belki eşinizin veya evinizin yakınında (tabi birazda şanslı iseniz, yani o okulda bir öğretmen ölür veya emekli olur veya ataması yapılırsa) bir okulda göreve başlayabilirsiniz.
eğer eşiniz Asker, Polis veya bir adalet bakanlığı çalışanı ise (hakim, savcı) durum biraz daha kolaydır çünkü bu kurumların meb'le beraber imzaladıkları ve her yıl yenilenen bir protokol'u bulunmaktadır, eşinizin olduğu yerde boş kadro dahi olmasa bile %5 lik ek bir kontenjanla istediğiniz okula öğretmen olarak atanmanız mümkün ama bundada yine stajerliğin bitmiş olması şartı vardır,
valla işiniz çok zor, çoooooooookk

Tepki Skoru
0
aydınlattığın için sağol bakalım bız neler yasıcaz benım arkadasım subay ben öğretmen olucam benım için çok zor olcak kafam karısyo ama daha zamanım var bunları düşünmek için bı okulum bıtsın bakalım :)

Tepki Skoru
0
biz seneye evlenmeyi düşünüyorduk bu sebeplerden evlilik 2008 ekaldı of ya hayallerimi yıkıyor hep bu meb

Tepki Skoru
0
size eş durumu hikayemi anlatmak istedim arkadaşlar.eş durumu mağduriyetine canlı bir şahidiniz olsun.
6 yıllık beraberliği evlilikle devem ettirmeyi o kadar istiyorduk ki,gün sayıyorduk.bir gün glecek 1 yıl kalacak,bir gün gelecek şu kadar ay kalacak,bir gün gelecek şu kadar gün kalacak.........diye diye sonunda 9 temmuz düğün tarihimiz oldu.
geçen yıl da izmitin bir köyüne atandım,anasınıfı öğretmeni olarak.staj kursları başladı.derslere müfettişler giriyor.ilk sorduğum eş durumuydu tabi.6 ay sonra tayin isteyebilirsin hoca hanım dediler.sigorta süresini sordum,o sorun değil hoca hanım gidersin dediler.bende inandım,çünkü çok defa sordum.aralıkta nikahımızı yaptık.ben belgeleri toplamaya başladım,miili eğitime gittiğim bi gün eşinizin sigorta süresi dolmamış müracatınız kabul edilmez dediler...ama bana bunu söyleyen müfettişlerdi,oluyoduuuuuu.OLMADI.
YAZIN ARTIK DEDİK,DÜĞÜN YAZA NASILSA.MARTTA ATAMA YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ.STAJERLİK ENGELİ ÇIKTI BU SEFER.9 EYLÜLDE GÖREVE BAŞLAMIŞTIM,EŞDURUMU MÜRACATLARI 31 AĞUSTOSTA BİTTİ.9 GÜNLE GENE BU SEFER....
9 GÜN YÜZÜNDEN EŞİMDEN,BİR AYLIK EVLİYKEN AYRI DÜŞTÜM.
GEÇEN HAFTA ADAYLIĞIMIN KALKTIĞINA DAİR YAZI OKULUMA GELDİ.BU DÖNEM SONU,EĞER BİRŞEYLER DEĞİŞMEZSE VE ŞANSIM DA VARSA GELİCEM İNŞALLAH.AMA HAKKIM OLAN BİRŞEYİN ELİMDEN ALINMASI O KADAR KANIMA DOKUNUYOR Kİ.BU YÖNETMELİK  BU YIL ATANANLARA UYGULANMALIYDI.BU DERTTEN MUZDARİP TÜM ARKADAŞLARA ALLAH SABIR VERSİN VE YARDIM ETSİN.

Tepki Skoru
0
of ya ne zormus ınsallah bu durumda olanlar hayırlısyla atlatır siz üniverste bıttıği gibimi atandınız bıde kpssden aldığımz puana gore ıllerı secıyoruz dımı yada onlar ıstedığı yere atıyolarmı ben bu gıdısle eger kazanırsam atanırsam stajerlığımı yapıp o donemlerde nıkah yapıp bı daha kı doneme tayın ıstemeyı düşünüyorum nasıl olsa evlıde olsam onu yapmam lazım neyse kısmet bakalım

Tepki Skoru
0
ya birşey soracağım bu stajerlik devlette kadrolu işe başlayınca bir yıl sonra kendiliğinden mi kalkıyor yoksa sınavlamı bir aydınlatırmısınız ben bu sene inşallah kadroya girersem 2008 şubatta nikah yapıp eylül atamsında eş ataması istemeyi düşünüyorum o zaman kadar eş adayım 360 gün sigortayı dolduracak herkese kolaylıklar diliyorum bu sistem evlilikleri bile önlüyor herkes bu durumu şikayet etse mebe girelim bol bol şikayetle bölümüne yazalım arkadaşlar bu konuyu

Tepki Skoru
0
hayır kendiliğnden kalkan bişey diiil, bir yıl içinde özlük hakları meb'in tüzük ve yönetmeliği gibi konular hakkında kurs falan alıyosun, sorada uydurk bi sınav olup geçincede stajerliğin bitiyo hepsi bu,

Tepki Skoru
0
yaaaaaaaaaaa ben evlenemeyecekmiyim ne zor iş ya sevenleri ayırıyor bu meb

Tepki Skoru
0
korkma hiçbir öğretmen bekar kalmaz mutlaka evlenir, ha istediği kişiylemi onu allah bilir. :)

Tepki Skoru
0
sözleşmeli öğretmenlerin tayin isteme hakkı varmıymış bilmiyordum ne güzel yaa sevindim bu habere

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle