Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Erkek Okul Öncesi Öğretmenlerinin Sorunları

Tepki Skoru
0
Valla okuldaki öğretmenlerin dalga geçmesinden bıktım usandım :)) biraz uzun olcak ama ne yapalım belki hazırlık sınıfı da olabilir aslında sizin fikriniz varmı ?
onlar kendileri ile dalga geçsinler ben konya mezunuyum, staj arkadasım erkekti ve çok başarılıydı. çocuklar ona bayılıyordu.

Tepki Skoru
0
benım de staj arkadaşım ve stajda diğer ark.koordınatru erkektı.Çoğu çok başarılı,bu işi yurekten yapan bayan-erkek farketmez hakettği takdırı alıyrdr.Bn de erkek ok.önc.öğretmenlerının bzım kadr yaygın olmasını,her okulda erkek öğretmen olması taraftaryım.Başarılar arkadaşalr Herşey Gnlunuzce Olsun

Tepki Skoru
0
bır de ben yenı kıyafet ynetmeliğini bilmıyrum okula gelırken resmı mecburıetı ancak sınıfındayken eşofman gyılebılır biliyrdum.Geçen yıl arkadaşm mudurn yanına çıkarken resmi gysımı gymem gerektğnı söyledı kısaca açıklarsanz sevnrım şimdiden teşekkrler

Tepki Skoru
0
arkadaşlar okulöncesi öğrt. erkek mi ,bayan mı daha iyi yapar tartışmasının bende saçma olduğunu düşünüyorum her meslekte olduğu gibi mesleğini iyi yada kötü yapanlar vardır bunu cinsiyetle ayırmak uygun değil,mesleğini seven,işini iyi yapan,yenilikleri takip eden,uygulayan,fedakar,çalışkan,idealist herkes mesleğini iyi yapar ve başarılı olur yanlış mı?Kıyafet meselesine gelince bize sanırım 4-5 yıl oldu galiba resmi yazı geldi okulöncesi öğrt. sınıf içerisinde çocuklarla rahat hareket edebileceği kıyafetleri giyebilirler diye bir yazı geldi o günden beri biz istediğimizi giyiyoruz,genellikle eşohman giyiniyoruz hatta herkes bizi beden eğitimi öğrt. sanıyor sadece idare işlerinde kıyafetlerimize uyuyoruz. Siz beylerde bu yazıdan yararlanırsınız erkek bayan diye bir ayırım olamaz.Okul açılınca okuldan yazıyı bulur daha net bilgi sizlere iletirim arkadaşlar.Sizlerde kıravat takmaktan kurtulursunuz

Tepki Skoru
0
Slm arkadaŞlar bende erkek okul Öncesİ eĞİtİm ÖĞretmenİyİm 9 yildir bu mesleĞİn İÇİndeyİm zorluk Çekmedİm erkek dİye tam tersİ sİnopta olduĞum sÜrece burda bİr erkek ÖĞretmen varmiŞ ona verelİm dİye ÇekİlİŞle ÖĞrencİ aldik mesleĞİn tek sorunu yok kİ kiyafet yÖnetmelİĞİ Çikiyo okul mÜdÜrlerİne anlatana kadar kafayi yİyosun ÇaliŞma saatlerİ konusunda sikinti yemİn ederİm ÖĞretmenlİk yaptiĞimiz en son İŞ bunlarla uĞraŞmaktan .erkeklere biraksalar okulÖncesİ kendİnİ Çok kisa sÜrede tamamlar .neden bayan var kaprİs var bu bİle yetİyo bence

Tepki Skoru
0
yaşar hcam siz de genel knuşmuşsunz bayanlar hakkında ;)) olmadı;tamam istsnalar var & sanrım hepsi size denk gelmiş .E ee çekım yasası bu olsa gerek bu gdişle sizın bu konuda dertrlerınzn btmeyeceği aşikar.
Yenı eğitim-Öğretm yılında herkese başarılı-mutlu bır yaşantı diliyorum.

Tepki Skoru
0
valla takım elbiseli kravatlı bu mesleği yapmak çok zor, cevreden edindiğim izlenimlere dayanarak erkek okul öncesi öğretmenlerinin bu işi daha iyi yaptığını düşünüyorum ( bu benim görüşüm, bayan arkadaşlar alınmasın sakın ). Birde bu işi yapmak gerçektende çok farklı, hele hele erkek olarak yapmak çok daha farklı, çevreden gelen tepkiler bazen beni çok güldürüyor. Ama dünya ya birdaha gelsem galiba bu işi seçerdim.
Çokta mÜtevazİsİnİz maŞallah dİyelİm

Tepki Skoru
0
Slm arkadaŞlar bende erkek okul Öncesİ eĞİtİm ÖĞretmenİyİm 9 yildir bu mesleĞİn İÇİndeyİm zorluk Çekmedİm erkek dİye tam tersİ sİnopta olduĞum sÜrece burda bİr erkek ÖĞretmen varmiŞ ona verelİm dİye ÇekİlİŞle ÖĞrencİ aldik mesleĞİn tek sorunu yok kİ kiyafet yÖnetmelİĞİ Çikiyo okul mÜdÜrlerİne anlatana kadar kafayi yİyosun ÇaliŞma saatlerİ konusunda sikinti yemİn ederİm ÖĞretmenlİk yaptiĞimiz en son İŞ bunlarla uĞraŞmaktan .erkeklere biraksalar okulÖncesİ kendİnİ Çok kisa sÜrede tamamlar .neden bayan var kaprİs var bu bİle yetİyo bence

Yaşar hocamı Sinoptaki öğrencilik yıllarımdan biliyorum Sinopun değme bayan öğretmenlerine taş çıkaracak kadar iyi yapıordu işini.Keşke herkes sizin kadar hakkını verse yaptığı işin..

Tepki Skoru
0
Erkeklerde yapar bu işi tepkilere aldırış etmeyin çünkü Türkiye daha kadınları bile bu meslekte hazmedemiyor başka isimler koyuluyor mesleğimize.

Tepki Skoru
0
Haklısınız çok kaprisli bayan var.Staj yaparken özellikle bunu çok gördüm.

Tepki Skoru
0
Valla İŞİmİz Çocuklar eĞİtİm -ÖĞretİm ama neyazik kİ meb İŞİnİn uzmanlarinin yerİ deĞİl arkadaŞlar.hİÇ unutmuyorum İlk atandiĞimda Çok sikintilar yaŞadim kÖyde olmam sebebİyle geÇer sandim ama bakİ olan sikintilar deĞİlmİŞ.meb 'İn kendİsİ genede ÇaliŞmaya devam

Tepki Skoru
0
Arkadasım okul oncesi okuyor ve cok endıselı bu konuda.bu yazılarınızı gösterıcem ınanılmaz motıve olacak.şimdiden cok tesekkur ederım =)

Tepki Skoru
0
ben de erkek anasınıfı öğretmeniyim. 3 yıldr da bu işi yapıyorum.şu ana kadar aldığım tepkiler gayet olumlu. tabi ki bazı veliler bunu sorun ediyo ya da en azından erkek anasınıfı öğretmeni mi olurmuş gibi tepkiler verebiliyo bunu çok normal karşılıyorum. insan işini sevinde ve işini layıkıyla yapınca bu sefer ben de çocuğumu erkek öğretmene vermek istiyorum diyen veliyi de çok gördüm.zaten çocuk 3 ay sonra 1. sınıfa başlayınca erkek öğretmenle karşılaşma ihtimali çok yüksek.neyse tüm öğretmen arkadaşlara başarışı bir yıl diliyorum...

Tepki Skoru
0
Meraba ben beykent üniversitesinde çocuk gelişimi okuyorum okulu bitirmem için tez hazırlamam gerekiyor tez konumda erkek anaokul öğretmenlerinin bu mesleği seçme nedenleri avantajları dez avantajları bu konuda erkek anaokul öğretmenleriyle görüşme yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle