Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ENGELLİLER HAFTASI İLE İLGİLİ ETKİNLİĞE İHTİYACIM VAR ACİL

Katılım
24 Nis 2007
Mesajlar
55
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
ARKADAŞLAR ENGELLİLER HAFTASIYLA İLGİLİ ETKİNLİĞE İHTİYACIM VAR ÇOK ACİL STAJDA UYGULAMAM GEREKİYOR FAKAT HİÇ BİR ŞEY BULAMIYORUM.YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR:36_3_12:
 
Katılım
18 Ara 2006
Mesajlar
4
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Biz KIZ MESLEK LİSESİ bünyesinde bir uygulama anaokuluyuz.Anaokulumuza bir Zihinsel ENGELLİLER okulunu davet ettik,gruba uyum sağlayabilecek seviyede engelli olan öğrenciler geldiler.( Lise Çocuk Gelişimi öğrencilerinden de misafir kabul ettik)Engelli çocuklarla tanıştık, birlikte kahvaltı yaptık, oyunlar oynadık, şarkılar söyledik.
Önce yanlarına oturmak istemediler, biraz sonra alıştılar..Güzel bir sosyal etkinlik oldu.
 
Katılım
23 Mar 2007
Mesajlar
1,683
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
41
ben de bir ara çocuklarla engelli olma ile ilgili bir çalışma yapmıştım. çocuklarla önce engellilerin yaşadığı zorluklar ile ilgili soru-cevap şeklinde sohbet ettim.. onların neler yaşadıkları, kendilerini nasıl hissettikleri ile ilgili düşüncelerini dinledim.. sonra çocuklarla engelli olma durumunu canlandırdık.. "Şimdi hepimiz tek ayağımızı kaldırıp, tek ayakla yürümeye çalışıyoruz.." "Şimdi herkes sağ kolunu arkaya saklasın.. bu şekilde üstümüzü giyiniyoruz.." "Şimdi hepimiz gözlerimizi kapatıyoruz.. gözümüzü açmadan kapıya doğru yürüyelim.." gibi yönergelerle engellilerin yaşadıklarını anlayabilmeleri için drama yaptırmıştım.. çocuklar böylece engellilerin neler yaşadıklarını az da olsa anlayabilmişlerdi.. umarım işine yarar..
 
Katılım
24 Nis 2007
Mesajlar
55
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
:36_3_12::36_3_12:ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR İNANIN KİMSEDEN Bİ FİKİR GELMEYİNCE ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM VE KENDİ ÇABAMLA BİRŞEYLER HAZIRLADIM AMA FİKİRLERİNİZ GÜZEL ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SAOLUN..:36_3_12::36_3_12:
 

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
3,039
Tepki Skoru
47
Puanları
48
Nazdemir hocam bizimle burada paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.
 
Katılım
24 Nis 2007
Mesajlar
55
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
selçuk hocam elimde aksak ali diye bir hikayem var onu çocuklarla dramatize edeceğiz..sanat etkinliği olarak kavramlardan içinde-dışında ile igili artık materyaller ile ilgili bir çalışma yaptıracağım..yaptıracak başka bir etkinlik bulamadım inanın, sohbet içeren bir çalışma ancak hazırlayabildim...kimsedende başka bir fikir çıkmadı....:10:
 
Katılım
7 Ocak 2007
Mesajlar
6,268
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
46
Oyuncak şeklinde engelli insanların kullandığı araç ve gereçler vardır. Elinizde varsa onları çocuklara tanıtabilirsiniz, tekerlekli sandalye, koltuk deneği, işitme cihazları v. s gibi. Öneminden ve onlar için kolaylık sağladığından bahsedilir. Canlı örnekleri varsa incelenebilir. Yukarıdaki fikirler çok güzel, teşekkür ediyorum bende. :)
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst