Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

E vitamini, bebeği astımdan koruyor

Katılım
9 May 2006
Mesajlar
729
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
İngiltere’de yapılan son araştırma, hamilelik döneminde annenin E vitamini alması ile çocuğunun astım hastalığına yakalanma olasılığı arasında birebir ilişki olduğunu ortaya koydu…

Hamilelikte E vitamini kullanılmasıyla, astım hastalığı arasındaki bağlantı bir araştırma ile ortaya kondu. Araştırmaya göre, anne adayının hamileliğin özellikle ilk 16 haftasında E vitamini alması çocukta astım riskini azaltıyor.

İngiltere’de yapılan son araştırma, hamilelik döneminde annenin E vitamini alması ile çocuğunun astım hastalığına yakalanma olasılığı arasında birebir ilişki olduğunu ortaya koydu.

Buna göre gebeliğin özellikle ilk 16 haftasında yeterli E vitamini alan annelerin çocuklarının astım hastası olma ihtimali diğer annelere oranla 5 kat daha az.

2 bin kadının katılımıyla yapılan araştırmada, 9 ay süresince anne karnında yeterli E vitamini alamayan bebeklerin, 5 yaşına geldiğinde soluk alıp verirken güçlük çekme ve egzama olma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlaşıldı.

Annesi E vitamini almayanlar polenlere ve akarlara duyarlı
E vitamini, akciğer gelişimine önemli katkı sağlıyor. Bu vitamini yeterince almayan yeni doğanların polenler ve ev tozu akarlarına karşı daha duyarlı oluyor.

Ayçekirdeği ve margarinde E vitamini var
İngiliz uzmanlar, anne adaylarına sebze yağları, margarin ve ay çekirdeği öneriyor. Ancak sağlıklı bir hamileliğin, aslında temel olarak dengeli beslenmekten geçtiğini bir kez daha hatırlatıyor.

alıntı
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst