Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Duyu organları

Tepki Skoru
0
duyu organları ile ilgili drama ve oyuna ihtiyacım var yardım edebilecek biri varmı şimdiden teşekkur ederim

Tepki Skoru
0
Isınma
Çocuklarla halka olunur. Lider çocuklara “ben ne yaparsam siz de aynısını yapacaksınız” der. Lider eli ile burnunu tutma, ayağını tutma, ileriye bir adım atma, geriye bir adım atma gibi hareketler yapar. Sonra çocuklardan bir hareket yapmalarını, yapılan bu hareketi diğer çocukların tekrarlaması istenir. Halka şeklinde oturulur, ortaya beyaz bir karton ve üzerine de bir tane pastel boya kutusu, bir tane lego, bir tane kalem konur. Lider “çocuklar şimdi isteyen bir kişi gelecek, bu malzemelere dikkatli bir şekilde bakacak, sonrada dışarı çıkacak. Başka bir gönüllü kişi de bu malzemelerde bir değişiklik yapacak. Dışarıda olan gelip değişikliğin ne olduğunu söyleyecek ve düzeltecek” der. Gönüllü olanlar dışarı çıkar, kalan çocuklardan gönüllü olanlar da bir değişiklik yaparlar.

Tepki Skoru
0
selam ,çocuklarından ogün okula gelirken herkesin meyve kuru kayısı ve tadını bilebilecekleri yiyecek birşeyler getirmelerini istersen eger.Oyun oynayacagınız zaman çocukların halka olmalarını isteyip Ebe olanın ortaya geçip önce arkadaşlarına sorular sorarak ne oldugunu bulmaya çalışması gerek soru sayısınını siz belirleyin Eger bulamazsa dokunarak yine bulmazsa kokarak yine bulamazsa tadarak tahmin etmesini kademeleştirerek oyun haline getirebilirsin Ve bu oyunu oynarken duyu organlarının hepsinini kullanırlar sanıyorum.
Sevgiler

Tepki Skoru
0
DOKUN BİL

İÇİ GÖRÜNMEYEN BİR TORBAYA DEĞİŞİK DOKU VE SERTLİKTE NESNELER KONUR SEÇİLEN ÇOCUK TORBAYA ELİNİ SOKAR VE DOKUNARAK ALGILADIĞI NESNENİN NE OLDUĞUNU İSİMLENDİRMESİ VE ÖZELLİKLERNİ ANLATMASINI İSTENİR YUMUŞAK-SERT-AĞIR-HAFİF GİBİ

UMARIM İŞİNE YARAR.........:):):)

Tepki Skoru
0
aslında cok iyi bir site ama kayıt ol demesi beni sinir ediyor siz malsınız:2:

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika