Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

DOKUZ AY BOYUNCA SAĞLIKLI BESLENMEK İÇİN DOKUZ BASİT İLKE...

Tepki Skoru
0
Her Lokmanın Sayılması
Yediklerinize özen göstererek,bebeğinize yaşama en iyi şekilde başlama olanağı vermek için önünüzde yalnızca dokuz ay var.

Tüm Kaloriler Birbirine Eşit Değildir
Bebeğiniz alacağınız 4000boş kaloriden çok,besleyici madde açısından zengin 2000 kaloriden yararlanacaktır.

Kendinizi aç bırakırsınız Bebeğinizi de Aç Bırakırsınız
Bebeğinizin düzenli aralarla düzenli beslenmeye gereksinimi vardır.Hiçbir zaman öğün atlamayın.Siz aç olmasanız da bebeğiniz açtır.

Önemli Olan Etkidir
Günlük besin gereksiniminizi olabildiğince verimli kalorilerle karşılayın.Sağlıklı kilo almak için besin ve kalori değeri çok olan avokado,kabuklu yemişler,kurutulmuş meyveler gibi yiyecekler seçin.

Karbonhidratlar Karışık Bir Konudur
Basit karbonhidratların(beyaz ekmek,pirinç,kek,kurabiye,şeker) besin değeri az, kalorileri çoktur.Karbonhidrat kompleksleri(kepekli ekmek,kahverengi pirinç,kuru fasulye,bezelye ve kabuğuyla pişirilen patates) ve taze meyveler gerekli B vitamini,mineraller protein ve liflerin alınmasını sağlar.Bunların alınması,bulantı/kabızlığın ve kilonuzun kontrol altına alınmasına yardımcı olur.

Tatlılar Sorundan Başka Bir şey Değildir
Hiçbir kalori şekerin verdiği kadar boş değildir.Şekerin diş çürümesine yol açmanın yanı sıra,şeker ve kalp hastalığı,depresyon ve bazı vakalarda hiperaktiviteyle ilişkisi olduğu düşünülmektedir.Lezzetli ve besleyici tatlılar için,şeker yerine meyve ve sebze suyu konsantresi kullanın.

İyi Besinlerin Nerden Geldiği  Bellidir
Mevsiminde taze sebze ve meyveler bulunmuyorsa ya da hazırlayacak zamanınız yoksa taze dondurulmuş olanları tercih edin.Her gün çiğ sebze ya da meyve yemeye çalışın.

Sağlıklı Beslenme Ailenin Seçimi Olmalıdır
Ailenin diğer üyelerini de sizinle birlikte diyete uymaya ikna etmelisiniz.Dengeli beslenme diyetine bütün aile doğumdan sonra da devam edin.

Kötü Alışkanlıklar İyi bir Diyeti Sabote EdebilirAnne adayı alkol,tütün vb. maddelerden uzak durmuyorsa, iyi bir diyet bile işe yaramaz.Alışkanlıklarınızı buna göre değiştirin.

arkadaşlar bunu okuduğum bir dergide gördüm,paylaşmak istedim..üyelerimiz arasında anne adayı olanların olabileceğini düşündüm... umarım yararlı olur.:36_3_12:

Tepki Skoru
0
ewet tatlıyı ben de çok sewerim walla:)
hatta tatlı krizim bile tutar bazen :D:D
ama konu gebelik olunca dikkat etmek lazım:(

Tepki Skoru
0
rica ederim güzelim asıl ben teşekkür ederim konuyu okuduğun için:36_3_12:

Tepki Skoru
1
Evet konu gebelik olunca herşey değişir:D
Çok teşekkürler serpilcim yararlı bilgilerin için:D

Tepki Skoru
0
talı yemeden duramıyorum nasıl olcak serpilcigim ama hergün mutlaka süt içiyorum

Tepki Skoru
0
walla ben de çok seviorum canım tatlıyı yaa:)
ama sen azaltmaya bak,sütü ve süt ürünlerini de ihmal etme:)

Tepki Skoru
0
TATLI YEMEK İSTEYENLER BOL BOL AŞURE YESİN AŞUREDE NOHUT FASÜLYE VB. DE OLDUGU İÇİN VİTAMİN DEGERİ ÇOK YÜKSEK

Tepki Skoru
0
Teşekkürler güzel bilgi paylaşımın için. İlerde hepimiz için gerekli.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle