Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Doktor teyzenin söyledikleri( Geliştirilip kukla ile anlatılabilir)

Katılım
17 Haz 2006
Mesajlar
81
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
Sağlıklı büyüyebilmek için yemek yemek gibi aşı olmam gerektiğini de biliyorum. Bunun için annemle birlikte hastaneye gittik aşı için sıramı beklerken yanımda oturan amcanın sürekli öksürdüğünü gördüm önce onu kendine dikkat etmediği için üşüttüğünü gördüm çünkü kış günleri çok soğuk geçmişti.
Yanımdaki amca benden önce doktorun yanına girdi. Bu duruma biraz sevindim çünkü bu sayede amcanın durumunu doktor teyzeden öğrenebilirdim.
Artık sıra bana gelmişti annemle birlikte doktor teyzenin yanına girdik doktor teyze bana yapacağı aşıyı hazırlarken hiç acımayacağını, sağlıklı olmam için aşı olmam gerektiğini söyledi. Benim ise merak ettiklerim başkaydı. Doktor teyze aşımı yaptıktan sonra ona amcanın üşüttüğü için mi hastalandığını sordum doktor teyze bana;
-Hayır ! “ insanlar sadece üşüttükleri zaman öksürmezler” dedi.
Amcanın neden öksürdüğünü çok merak etmiştim. Doktor teyzeye amcanın neden öksürdüğünü sordum o da bana insanlar bazen sağlıklarına dikkat etmiyorlar kendilerine zarar verecek maddeleri yani sigara ve içki kullanıyorlar sonra da hastalanıp öksürüyorlar çünkü organları sigara ve içkiden zarar görüp yıpranıyorlar. Bu organlar görevlerini doğru yapmıyor dedi.
Bunları öğrenince merakım geçmişti doktor teyzeye teşekkür edip eve döndük. Akşam öğrendiklerimi babama anlattım. Artık mutluydum kendi sağlığımı korumak için sigara ve içki kullanmamam gerektiğini biliyordum.
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst