Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
25
Beyazlatma işlemi yılların getirdiği tozu pası dişinizden söker atar. Diş beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Diş kliniğimizde ya da evinizde uygulanabilen iki çeşit diş beyazlatma işlemi bulunmaktadır.
Beyazlatma (bleaching) işlemi nedir ve nasıl yapılır?

Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Şu anda bilinen iki değişik beyazlatma yöntemi vardır.

Home bleaching:

Hastanın kendisi tarafından evde uygulanan diş beyazlatma işlemidir. Basit düzeydeki renklenmelerde tercih edilir. Bu işlemin yapılabilmesi için hastadan bir ölçü alınarak ağız modelinin çıkarılması gerekmektedir. Bu model üzerinde şeffaf ve elastik bir kılıf hazırlanır. Bu kılıfın içerisine diş hekimi tarafından verilen beyazlatıcı jel konularak hastanın kendisi tarafından ağzına takılır. Genellikle gece veya hafta sonları uygulanır.

Office bleaching:

Diş hekimi tarafından muayenehanede uygulanan beyazlatma yöntemidir. Bir dişe veya tüm ağıza uygılanabilir. Beyazlatılması daha zor olan dişlere genellikle muayenehanede müdahele etmek gerekir. Isı , ışık gibi eşitli tekniklerle bir veya birkaç seansta uygulanır.

Her iki yöntemde etkin olmasına rağmen tercih, renklenmenin derecesine, tedavinin ne kadar çabuk sonlandırılmak istendiğine ve hekimin görüşüne bağlıdır.

Tepki Skoru
0
böyle bi sitenin olması çok önemliydi emeği geçen herkeze teşekkür ederim

Tepki Skoru
0
arkadaşlar
bende dişlerimi beyazlatmayı düşünüyordum
ama daha önceden bu işlemi yaptıranların ilerleyen yıllarda
diş çürümesine ve dökülmesine sebep olduğu duyumunu aldım
bu ne kadar doğru acaba
bilgisi olan var mı
acele cevap yazarsanız çok sevinirim