Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Deniz Feneri Derneği Reklamındaki Çocuk

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar Deniz Fenerinin çalışmalarını beğeniyorum.Burada kimseyi kötülemiyoruz.Sadece bu reklamda çocukların yer alması iyi mi kötü mü bunu konuşuyoruz.
Deniz feneri reklamında çocukların oynamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tepki Skoru
1
Çocukların Deniz Fenerinde oynamasını sakıncalı bulmuyorum.Ama bazı reklamlarda aileler para kazanak diye ufacık çocuklarını şimdiden televizyonunda oynatmalarını uygun görmüyorum. Bu benim düşüncem.Deniz Fenerinde bi yardım amacıyla çocular ön plana çıkıyor.Yardım için daha yararlı olabilir diye düşünüyorum.Ama yine de çocuklar bu ufak yaşlarında televizyon dünyasıyla karşılaşmamalı.

Tepki Skoru
0
etik olarak bakılınca doğru değil. yaptıkları bilinli bir seçim değil, onların hakkında başkaları kara veriyor

Tepki Skoru
0
Toplumumuzda yapılacak bir işin içine çocuk kahramanlar koymak daha çok ilgi görüyor bundan olacakki benimde başarılı bulduğum bu dernek böyle bir seçim yapmış olabilir.Örneğin ilahi dinlemeyi toplumun ne kadarlık kısmı sever bilinmez ama işin içerisine minik dualar diye bir grub girdi çocuklardan oluşan toplumumuzda ilahi dinleme oranı arttı...

Tepki Skoru
0
[align=center]Reklamları izlemedim çünkü ben tv izlemem ama ben anlamıyorum : ha deniz feneri ha süt reklamı. İkisindede çocuk sırtından geçiniliyor. Ve onur kırıcı bence. Çünkü yardım derneğinin reklamında görünüyor bu çocuklar. Ve ister istemez utanma olur bence insanların duyguları kötüye kullanılıyor. Ve çocuklar düşünülmeden.:36_1_6::36_1_6::36_1_6:
ASLA TASVİP ETMİYORUM!! VE ETMİYEEĞİM.:36_1_21:
[/align]

Tepki Skoru
1
bu programda insanların yardımı isteniyor. şu da var duygusallaşınca para veriyoruz bizim yüreğimizi de o çocuklar acıtıyor. tabiki yerleri okul ama o çocukların çoğu okula gitmiyor.. oyun bahçesine gitmiyor.. en azından bu sayede bir yardım eli uzanıyor ve eğitimini karşılıyor önlüğünü kitabını ayakkabısını... alıyor. onlara oturabilecekleri ev sunuyor.. ekranda çocuğu görmezseniz nasıl haberiniz olacak ki ondan... bir de böyle düşünmek lazım bence...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle