Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Çocuk ve ınternet

Katılım
30 May 2006
Mesajlar
382
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
Çocuklarının Internette Güvenle Dolaşmasını Sağlamak İsteyen Ailelere Öneriler

1. Çocuklarınızla iletişim kurun. Pornografik spam e-postalar gibi uygunsuz içerik konusunda çocuklarınızla açık ve net bir şekilde konuşun. Bu tür içerikle karşılaştıklarında sizi bilgilendirmelerini sağlayın.

2. Çocuklarınızın online alışkanlıklarını öğrenin. Müzik indirme, online oyunlar, instant messaging gibi ne tür internet aktivitelerine katıldıklarını bilin.

3. Internette dolaşırken hiçbir zaman özel bilgilerini vermemelerini öğretin. Kötü amaçlı pazarlamacılar, ad, adres, telefon ve alışveriş alışkanlıkları gibi bilgileri edinerek çocuklarınızı hedefleyebilirler.

4. Bilgisayarı, ailenin birlikte oturduğu bir ortama kurun ve İnternet'te çocuklarınızla birlikte dolaşın.

5. Çocuklarınızın güvenini koruyun. Fazla koruma onlara güvenmediğiniz mesajı verebilir. Onları izleme nedeninizi anladıklarından emin olun; İnternet konularını sizinle açıkça tartışmalarını sağlayın.

6. Çocuklarınızın arkadaşlarını tanıyın. Evde herşeyi denetleyebilirsiniz ama internete farklı yerlere de girebilirler. Çocuklarınızın arkadaşlarının aileleriyle de iletişim kurun ve beraberce güvenli bir ortam yaratın.

7. Çocuklarınızın şifrelerini koruyun. Adları, yaşları, cinsiyetleri gibi kendileriyle ilgili özel bilgiler içeren isimler ve lakaplar kullanmalarına engel olun.

8. Spam'e engel olun. Norton Internet Security 2004 gibi bir spam filreleme yazılımı ile çocuklarınızı rahatsız edici mesajlar almalarına engel olun.

9. Çocuklarınıza kendilerinin veya ailelerinin fotoğraflarını hiç bir zaman internette tanıştıkları kişilere göndermemelerini öğretin.

10. Internette tanımadıkları kişilerle konuşmamalarını söyleyin. Eğer yabancı biri onlara rahatsız edici sorular sorarsa hemen çıkıp sizi bilgilendirmelerini isteyin.
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
biz oğlum bilgisayarla oynuyorsa genelde yanında oluyoruz yada girdiği siteleri kontrol ediyoruz.gerçi eşim oğlumun girmesini istediği siteleri sık kullanılanlara attı.oradan istediği yere de giriyor.paylaşımın için teşekkürler.
 
Katılım
30 May 2006
Mesajlar
382
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
evet bende berkeye onun gireceği siteleri sık kullanılanlara attım oda oradan açıyor
 

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
3,039
Tepki Skoru
47
Puanları
48
İstenmeten siteler için bişi ekledim http://www.okuloncesiforum.com/showthread.php?tid=3828
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst