Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ÇocuĞunuzu olduĞu gİbİ kabul edin...

Katılım
2 Tem 2011
Mesajlar
1,284
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yetişkin ve çocuk arasındaki ilişkilerde gözlenen en büyük hatalardan biri,yetişkinin çocuğa tamamen 'çocuk' diye yaklaşması ve o şekilde diyalog kurması.Bu,koruyuculuk anlamında elbette doğru!Neticede çocuklar deneyimsizdirler ve kolaylıkla tehlikeli durumlara girebilirler.
Ancak,burada hiçbir zaman gözardı etmemek gereken bir nokta var;Çocuklar da yetişkinler gibi özerk birer insane gibi davranış görmek isterler.Yani, nasıl ki bir yetişkin konuşurken çevresindeki kişiler susup ona kulak verir veya çevresindeki kişilerden tepki almamak için, itinalı davranırlar.
Çocuklar da aynı bu şekilde duyulmak ve dikkate alınmak isterler. İstemek değil; bu onların en doğal hakkı. Bu nedenle; çocuğunuzun söylediklerini dinleyin, onu ciddiye alarak konuşun, yaptıklarını önemseyin ve ihtiyaçlarını gözardı etmeyin. Unutmayın ki, bugünkü davranışlarınız yarının zeminini oluşturur.
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst